Memoriál Stana Detka vyhrali žiaci Púchova

LR Crystal Lednické Rovne si pripomenul pamiatku bývalého vynikajúceho strelca a neskôr funkcionára Stanislava Detka, ktorý v januári 2010 podľahol ťažkej chorobe.

O slávnostný výkop sa postarali deti Stanislava Detka dcéra Chiara a syn Stanislav.O slávnostný výkop sa postarali deti Stanislava Detka dcéra Chiara a syn Stanislav. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

„V L. Rovniach sme nerobili žiadny turnaj, a tak sme sa rozhodli dať šancu žiakom. Keď sme rozmýšľali nad názvom, bolo to jednoduché – Memoriál Stanislava Detka. Verím, že prvý ročník bude najlepším odrazovým mostíkom pre ďalšie,“ povedal manažér klubu Ľubomír Dubový.

Pri otvorení turnaja starších žiakov nechýbali ani predseda klubu Pavol Brnka či starosta obce Ľuboš Savara. Slávnostný výkop mali deti Stanislava Detka syn Stanislav a dcérka Chira, s ktorou bola aj mamina Monika.

Turnaj, hraný klasickým vyraďovacím systémom, priniesol množstvo gólov a zaslúženú výhru prvoligového FK Púchov.

Výsledky:

L. Rovne – Nemšová 2:2 (0:2), p.k. 5:4

Góly: Kamenický, Hároník – Ješko, Smolka.

V zápase účastníkov III. ligy začali lepšie hostia a do prestávky získali dvojgólový náskok. Po prestávke domáci pridali, znížili a päť minút pred koncom z penalty vyrovnali. V poslednej minúte ich podržal brankár zmarením čistej šance. Pri rozstrele hostia prvú penaltu premenili, kým domáci hráč oklamal brankára, no mieril vedľa. Potom všetci hráči premieňali až do stavu 3:4. Brankár Nemšovej namiesto rozhodnutia prestrelil, domáci vyrovnali a začínalo sa znova. Šiestemu strelcovi Nemšovej brankár L. Rovní strelu vyrazil a po nasledujúcej presnej strele mladí sklári postúpili do finále.

Púchov – Pov. Bystrica 5:0 (2:0)

Góly: Šimko, Kopecký, Hrnko, Kmošena, Hafera.

Súboj prvoligistu s druholigistom mal jasný scenár. Púchovčania mali prevahu, z ktorej vyťažili do prestávky dva góly. Aj v druhom polčase dominovali a zaslúžene vysoko vyhrali.

O 3. miesto:

Pov. Bystrica – Nemšová 4:2 (2:1)

Góly: J. Valient 3, Hričo – Smolka, Adamat.

Bystričania, v drese ktorých sa strelecky zaskvel autor hetriku J. Valient, získali dvojgólové vedenie, ktoré v závere prvého polčasu súper znížil. Po prestávke Raven pridal tretí gól, ale Nemšová znova kontrovala. Pov. Bystrica si štvrtým gólom zaistila tretie miesto a súperovi nedovolila odplatu za vyradenie z II. ligy, o ktoré sa jej hráči postarali v poslednom kole minulého ročníka.

Finále:

L. Rovne – Púchov 0:14 (0:5)

Góly: Hrnko 4, Veteška 3, Kmošena 2, Šimko 2, Karlík, Cesnárik, Hafera.

Rozdiel dvoch súťaží bol očividný od úvodného hvizdu. Púchovčania hostiteľov nešetrili a po pekných akciách strieľali jeden gól za druhým.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Patrik Hrnko (FK Púchov), ktorý dal päť gólov.

Rozhodovali M. Pecuš, J. Pecuš a Dohňanský.