Borčice nastrieľali D. Marikovej osem gólov

Najvyššia oblastná futbalová súťaž mužov - I. trieda, začala 1 kolom.

Udiča (v červenom) remizovala s Jasenicou.Udiča (v červenom) remizovala s Jasenicou. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

VISOLAJE – PLEVNÍK 2:0 (2:0)

Domáci boli aktívnejší, čo ukázali peknou akciu v 4. min, keď po peknej prihrávke Sojčáka nedal Magerčiakovi šancu Rafaj. V 18. min Kaplan nebezpečne vystrelil, ale brankár bol pozorný. Prvý z Plevníčanov strieľal v 25. min vysoko nad bránu Kušnier. Na 2:0 zvýšil v 26. min strelou zo šestnástky Pazdera. V 37. min skúšal šťastie Dodek, no mieril vedľa. V 57. min Lutišan skvele zasiahol pri strele Husára. Popelka v 70. min zahodil dobrú šancu a Visolaje zaslúžene dotiahli zápas do víťazného konca..

Góly: 4. Rafaj, 26. Pazdera.

Visolaje: Lutišan – Mrtinka, Kaplan, Sojčák (Krála), Bednář (Hija), Rafaj, Krško, Baránek (Baninec), Pazdera, Palme, Popelka.

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň (Janech), Turčáni (Ligas), Butko, Škrabák, Smataník (J. Kremeň), Kamas (B. Kremeň), Sýkora, Dodek, Kušnier, Husár.

Rozhodoval Škrovánek. (RH)

BORČICE – D. MARIKOVÁ 8:2 (2:1)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná. A v 17. min Gargulák trafil žrď a o dve minúty dal vedúci gól hostí Vajdík. Borčice pridali a v 27. min Staňo zblízka nezaváhal. V 40. min rakovu gólovú strelu Kopačka vykopol z bránkovej čiary a v 44. min poslal domácich do vedenia opäť Staňo. Po prestávke odštartoval strelecký koncert v 55. min Turza a v 66. min Staňo z 25 metrov dal štvrtý gól. O šesť minút po jeho prihrávke Šprta zvýšil na 5:1. V 78. min sa uvoľnil Gargulák – 6:1. Päť minút pred koncom najlepší hráč Staňo zvýšil na 7:1 a o minúty skóroval aj Turza. Výsledok korigoval v 88. min Kompaník.

Góly: 27., 44., 66. a 85. Staňo, 55. a 86. Turza, 72. Šprta, 78. Gargulák – 19. Vajdík, 88. Kompaník.

Borčice: Kováčik – Kopačka, Decký, Staňo, Mazáň, Gargulák, Turza, Mačina (Kuric), Senko, Kozík, Šprta.

D. Mariková: Minarech – Matušík (Polník), Žilinčík (R. Vlach), Turičík, Nemček, Rak, Socha, Brídzik, Hudek, Vajdík, J. Vlach (Kompaník).

Rozhodoval Juríček. (MV)

BRVNIŠTE – HOROVCE 0:3 (0:2)

Všestranne lepší hostia sa od začiatku opustili do domácich a v 4. min po hrubej chybe obrany ich dostal do vedenia Prekop. V 5. min sa P. Španihel ocitol pred Ciesarom, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. O štyri minúty Ciesara takmer prekvapila náhodná strela, ale loptu stačil vyraziť na roh. Brankár hostí v 16. min včasným vybehnutím zachraňoval pred Fuskom. Domáci trestuhodne zahadzovali šance a v 20. min P. Španihelovi chýbal krok na zasiahnutie ideálneho centra. M. Španihel v 21. min zblízka neprekonal Ciesara, ktorý loptu vyrazil na roh. O minútu sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a po chybe obrany nekrytý Kučo nedal J. Čapliarovi šancu. Brvnišťania znervózneli, a keď sa dostali k strele, Ciesar všetko pochytal. Kolembus v 25. min hlavičkoval do jeho rúk a v 42. min na ňom stroskotal aj J. Španihel. V 50. min Gašpárek zle trafil v šanci loptu. Po dvojitom striedaní domáci na chvíľu hru vyrovnali, ale potom sa presadili hostia. Kolembus v 62. min mieril do brankárových rúk. V 67. min J. Čapliar reflexívne zasiahol pred Gašpárkom. Koreň mieril vedľa, v 70. min ho napodobnil Barbosa V 76. min Ciesar vyrazil bombu Miniarika. V 79. min ušiel Janíček a dal tretí gól.

Góly: 4. Prekop, 21. Kučo, 79. Janíček.

Brvnište: J. Čapliar – Hudek, Šamaj, Koreň, J. Španihel (Holiš), V. Barbosa, M. Španihel, Kolembus, P. Španihel (F. Hároník), J. Čamaj, Fusko (Miniarik).

Horovce: Ciesar – Kučo, P. Barkáč, Štefanec (D. Kováč), Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gašpárek, Frnka (J. Kováč).

Rozhodoval M. Panák. ADRIÁN DEMÁČEK

UDIČA – JASENICA 1:1 (1:0)

Po vyrovnanom úvode začali byť hostia aktívnejší, ale po faule na Súlovského dal vedúci gól Udiče z jedenástky Braciník. Jaseničania sa snažili, ale gólové šance nemali. Druhý polčas ovplyvnilo v 48. min vylúčenie Haviara za faul zozadu. Hostia boli nebezpeční, šance Pecníka, Šibíka a Janáčka gólom neskončili. V 76. min veľkú šancu zmaril Bašo pádom Janáčkovi pod nohy, ale o dve minúty po najkrajšej akcii bol súperov útočník úspešnejší a vyrovnal. Domáca obrana v čele s Bašom a Chochelom nedovolila hosťom vyhrať.

Góly: 26. Braciník (11 m) – 78. Janáček.

Udiča: Bašo – M. Gašpárek, Pacek, Haviar, Harvánek, T. Gašpárek (Harušinec), Braciník, Súlovský, Chochel, Čelko, Kvasník (Hrebík).

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Šibík, Kališík (Číž), Pecník, Kramarík, Janáček (P. Jánošík), J. Mišutka, F. Šterdas.

Rozhodoval Milčík. (ZUPA)

KOŠECA – LYSÁ 5:0 (2:0)

Zápas začal rozhárane, ale v 5. min po rohu Kralovič nekompromisne otvoril skóre. Potom sa hralo v strede ihriska. K. Barninec v 23. min vyrazil bombu Kraloviča a Jaroslav Palček netrafil. V 45. min M. Vicen po prihrávke Mihálika zvyšoval na 2:0. Po prestávke v 55. min center M. Vicena T. Kašša poslal vedľa. Po narážačke s V. Kaššom v 55. min Mihálik z 20 metrov dal tretí gól. Hostia pohrozili v 63. min hlavičkou Ľ. Janíčka z päťky , ktorú Krupička vyrazil. Striedajúci Filko neprekonal K. Barninca a v 66. min po faule na M. Gajdoša premenil Mihálik jedenástku. Priamy kop Ľ. Janíčka Krupička vyrazil a zvládol aj dorážku Lišaníka. V 85. min po faule na Mihálika V. Kašša svoj debut oslávil gólom z jedenástky. V 90. min Macko po rohu hlavičkoval do Krupičkových rúk.

Góly: 5. Kralovič, 45. M. Vicen, 55. a 66. (druhý z 11 m), Mihálik, 85. V. Kašša (11 m).

Košeca: Krupička – Ján Palček (Filko), Kralovič, Kalus, T. Vicen, V. Kašša, Jaroslav Palček (M. Gajdoš), Švehla (Mikulčík), M. Vicen (Galko), T. Kašša, Mihálik.

Lysá: K. Barninec – P. Kováč, Baška, Ľ. Janíček, Macko, A. Zlocha, M. Janíček, Lišaník, Mokrička, Miroslav Mošteňan (P. Vraník), J. Barninec (Marián Mošteňan).

Rozhodoval Kameník. (JV)

STREŽENICE – M. LEDNICE 4:4 (1:2)

Už v 1. min Masarik poslal loptu tesne nad bránu hostí. V 12. min Koreného strelu zblokovala obrana M. Ledníc. O osem minút L. Lednický opečiatkoval žrď domácej brány. V 27. min Mihova skákavá strela takmer skončila v Kmeťovej sieti. V tej istej minúte prekvapil P. Vančo z 30 metrov Jantáka a hostia viedli 0:1. O tri minúty prišlo ku kurióznej situácii, keď na ihrisko vbehli dve mačky. P. Vančo ich chytil a vrátil majiteľovi na tribúne. V 36. min Hrišo strelou spoza šestnástky vyrovnal na 1:1. Tri minúty pred prestávkou T. Lednický peknou strelou dostal hostí opäť do vedenia. V 50. min vyrovnal E. Medňanský z desiatich metrov na 2:2. O tri minúty Jozefovičovu strelu zlikvidoval Kmeť, V 60. min sa ocitol v šanci Hrišo, ale loptu poslal vedľa. E. Medňanský v 63. min koníčkom zvýšil na 3:2. O dve minúty sa pred domácou bránou ocitol Petráš a zo skrumáže vyrovnal. Potom sa hralo v strede ihriska a v 85. min znova Petráš dostal hostí do vedenia. Dve minúty pred koncom dovŕšil E. Medňanský svoj hetrik.

Góly: 36. Hrišo, 50., 63. a 88. E. Medňanský – 27. P. Vančo, 42. T. Lednický, 65. a 85. Petráš.

Streženice: Janták – Pivko (Lacko), Ľ. Medňanský, Štepanovič, Svorada, Masarik (Fedor), Jozefovič, Miho, Loduha (Fúsik), Korený (E. Medňanský), Hrišo.

M. Lednice: Kmeť – L. Lednický, Ušiak, T. Hudek, Ľ. Vančo, M. Hudek, T. Lednický, M. Košút, P. Vančo, Šimko (M. Čelko), Petráš.

Rozhodoval Zvak. JÁN BORČÁNYI

PAPRADNO – BOLEŠOV 2:0 (1:0)

Úvod prvého zápasu začali lepšie domáci a v 2. min Tóth z vyloženej šance neprekonal Kišša. Domáci tlačili a v 32. min Šlesár využil chybu obrany a otvoril skóre. Papradno malo územnú prevahu, no strely S. Trúchlika, Černošíka a Nemčíka končili vedľa brány hostí. Po prestávke mali domáci prevahu, ale Kišš čaroval. V 65. min potrestal chybu obrany hostí Tóth, ktorého strela od Burdejovho chrbta dokotúľala za bránkovú čiaru. O dve minúty po faule na Černošíka S. Trúchlika trafil z jedenástky brvno. Papradno pokračoval v tlaku, no strely Tótha, Nemčíka a Černošíka pochytal skvelý Kišš. Bolešovčania sa iba bráínili a ich ojedinelé protiútoky s prehľadom vyriešila obrana a brankár Moravík.

Góly: 32. Šlesár, 65. Tóth.

Papradno: Moravík – Macošínec, Zboran (Lokšík), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Šlesár, (Galko), P. Trúchlik, Černošík, Cupan, Nemčík.

Bolešov: Kišš – Rendek, Burdej, Monček, Šatka, Veselý, D. Barták, Trenčan, Fabián, M Barták (Brindza), Holíček (Drienik).

14. D. Mariková 1 0 0 1 2:8 0

Zostava kola: Hrišo (Streženice), Ľ. Vančo (M. Lednice), Ciesar (Horovce), Staňo (Borčice), Škrabák (Plevník), Rafaj (Visolaje), Kišš (Bolešov), Šlesár (Papradno), Janáček (Jasenica), Bašo (Udiča), Mihálik (Košeca).