V Močenku pri Nitre sa konal už 19.ročník Celonárodného Festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok.
ILAVA. Ide o celoslovenskú ochotnícku prehliadku hier s náboženskou tematikou, na ktorej mohli diváci v tomto roku zhliadnuť desať kvalitných súťažných predstavení.
Súčasťou podujatia bola aj vernisáž fotografií z prezentácií medzinárodného projektu Zahrajme si spoločne..., ktorý sa začiatkom mesiaca uskutočnil v Ilave. Touto cestou sa teda o aktivitách v Ilave mohli dozvedieť nielen zúčastnené súbory, ale aj hostia a cirkevní predstavitelia z celého Slovenska, ktorí festival navštívili.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
„Sme radi, že môžeme mestskému úradu a občanom aspoň touto cestou zadosťučiniť a poďakovať za materiálnu a finančnú pomoc, ktorú nám - divadelníkom počas roka poskytujú. No a najväčšie poďakovanie patrí samozrejme Tomu Najvyššiemu...," povedala režisérka Magda Pajanková.
V nedeľu sa konala aj sv. omša, ktorú celebroval rodák z Močenka, vojenský ordinár Mons. F. Rábek.
Divadelníci z Malej múzy dostali na tomto podujatí pozvania účinkovať s hrou Evanjelium podľa Oskara v rôznych slovenských farnostiach, ako aj v ženskej väznici na Chrenovej v Nitre, kam sa členovia súboru obzvlášť tešia.
Autor: mp