Štvorica našich vyšla vonku naprázdno

V 2. kole 5. futbalovej ligy nebodovali Ilava, Tuchyňa, Ladce ani Horná Poruba.

V. Uherce - Ilava 2:1 (0:1)

Prvý polčas bol zo strany domácich ukážkou všemožne nevyužitých šancí, ktorá bola korunovaná nevyužitou jedenástkou v závere prvého polčasu. Po prestávke domáci pridali a v 62. min. vyrovnali zásluhou Kováča. V 67. min rozhodol o výhre domácich Poliak.

Góly: 62. Kováč, 67. Poliak - 15. Strapko, rozhodoval Zsolt, 200 divákov.

V. Uherce: Bohuš - Súlovský, Gubka, Briadka, Cvrček, Zeleník (14. Poliak), Kundala, Jakubis, Čangel (76. Maťašeje), Kováč (88. Vlčko), Beliansky.

Ilava: T. Cabaj - Šedo, Smolka, Calpaš, Galko, Katerinčin, Strapko, Kršák (60. Mikula), Suchánek (85. Bartek), Kameništiak (70. Samek), Hrubina.

Zem. Kostoľany – Tuchyňa 4:0 (3:0)

Domáci podali veľmi dobrý výkon a o výsledku rozhodli už v prvom polčase. V 4.min poslal domácich do vedenia Oršula strelou spoza šestnástky. O desať minút neskôr sa stovka divákov tešila z druhého presného zásahu. Po pokutovom kope dorazil loptu do siete Michal Zvalo. V 30.min napriahol Maslonka a exportným gólom zvýšil na rozdiel troch gólov. Tri minúty po zmene strán strelil Hancko po kombinačnej akcii štvrtý gól Kostolian. Do konca zápasu sa už len dohrávalo.

Góly: 4. Oršula, 14. Michal Zvalo, 30. Maslonka, 48. Hancko, R: Pivarček, 100 divákov.

Zem. Kostoľany: Marek Zvalo – Michal Zvalo, Šurina, R. Zvalo, Obžera, Duda, Hancko, Paukeje, Maslonka, Oršula, T. Mokoš, str. Adamec, Záhon. M. RYBÁR

Podolie – Ladce 2:1 (1:0)

V úvode zápasu hostia zahodili šancu a na opačnej strane strelu Augustína vyrazil Machala na rohový kop. Ladce sa dostávali do sporadických útokov, no domáci Palkech bol na mieste. V 35. min priamy kop zahrával Ščepko, našiel Kališa, ktorý hosťujúcemu brankárovi nedal šancu – 1:0. V závere polčasu strelu z 5 m zneškodnil Palkech. V druhom polčase strieľal v 50. min Červeňanský, no jeho strelu Machal vyrazil. V 59. min sa po Klčovom centri presadil Hlaváč a bolo 2:0. O päť minút na to zahrávali hostia priamy kop, ktorý Pagáč premenil na kontaktný gól – 2:1. V závere zápasu mohol pridať upokojujúci tretí gól Herák, ale jeho dve slabé strely brankár Ladiec zneškodnil.

Góly: 35. Kališ, 59. Hlaváč – 64. Pagáč, ŽK: Klčo, Toráč. Rozhodoval: Košár, 200 divákov.

Podolie: Palkech – Gúčik, Klčo, Švajka, Ščepko, Hlaváč, Červeňanský, Kališ, Ivana, Toráč, Augustín (Herák, Bobocký).

Ladce: Machala – K. Mrážik, Homér, Koštialik, Kušík, Váň, E. Mrážik, Bonan, Martinka, Pagáč, Štrbák (Adamička, Žáčik, Eliáš). PETER SRNEC

Horná Nitra - Horná Poruba 5:0 (4:0)

Domáci futbalisti rýchlou kombinačnou hrou mnohokrát na jeden dotyk rozhodli o presvedčivom víťazstve už v úvodných dvanástich minútach, keď po góle Lacka a dvoch góloch Beláka viedli už 3:0. V ďalšom priebehu zápasu ukázali niekoľko pekných individuálnych i kombinačných akcií, kontrolovali priebeh stretnutia a dvomi gólmi P. Černáka upravili na konečných 5:0. Hostia sa snažili, bojovali, ale evidentne na domáci celok nestačili.

Góly: Belák 2, Černák 2 (1 z 11 m), Lacko, R: Šálek, 150 divákov.

H. Nitra: Geráth - Ďureje, Sluka, Pekár, Kaniansky, Lacko, P. Černák, Belák, Frimmel, Hanus, Baláž, str. Bača, Rendek, I. Černák.

Výsledky 2. kola: Tr. Teplice – Stará Turá 2:0 (1:0), 30. Bubenko, 86. Amrich, Ľuborča – Čachtice 2:1 (1:1), 39. a 53. Bahno – 22. Ďuriš, Kamenec - Cigeľ 1:0 (1:0), 16. Čavojec, Malá Čausa – Šimonovany 2:1 (1:1), Š. Šramka, Čampiš – Kráľ.

1. Horná Nitra 2 2 0 0 9:0 6

2. Tr. Teplice 2 2 0 0 5:1 6

3. Malá Čausa 2 2 0 0 3:1 6

4. Veľké Uherce 2 1 1 0 4:3 4

5. Podolie 2 1 1 0 4:3 4

6. Zem. Kostoľany 2 1 0 1 4:1 3

7. Šimonovany 2 1 0 1 3:3 3

8. Kamenec 2 1 0 1 2:2 3