Horovce aj Jasenica otočili po prestávke nepriaznivý stav

V I. futbalovej triede sú bez straty body iba tri mužstvá.

Borčice sa tešia z víťazného gólu vo Visolajoch.Borčice sa tešia z víťazného gólu vo Visolajoch. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

I. TRIEDA 2. KOLO

PLEVNÍK – BOLEŠOV 1:1 (0:0)

Po úvodných zoznamovacích desiatich minútach zaútočili hostia v 11. min, no v rozhodujúcej chvíli akciu prekombinovali. V 19. min Hudcovský vyrazil krásnu strelu Dodeka nad brvno a dve minúty Kušnierova strela tesne minula žrď brány hostí. V 31. min nebezpečne vypálil Husár, avšak lopta skončila v náručí Hudcovského. Prnovu strelu o štyri minúty Magerčiak vytlačil nad brvno. Minútu pred prestávkou brankár hostí vyriešil nebezpečnú situáciu pred bránou. V úvode druhého polčasu sa hralo medzi šestnástkami a od 55. min sa Plevníčania usadili pred šestnástkou súpera, ale gól nevedeli dať. Hostia potom Veselým otvorili skóre v 67. min. O dve minúty tečovanú strelu Dodeka kryl Hudcovský, ktorého strelu v 71. min tečovala obrana, no Hudcovský opäť zabránil gólu. V 75. min Magerčiak chytil tvrdú strelu Burdeja. Päť minút pred koncom bombu P. Ďurkecha z ôsmich metrov opäť zlikvidoval brankár Bolešova, ktorý v 89. min nestačil na strelu Kušniera zblízka.

Góly: 89. Kušnier – 67. Veselý.

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň (Kováčik), J. Kremeň, Škrabák, Butko, Husár (B. Kremeň), Dodek, Kamas (Janech), Babinec, Kušnier, Smataník (P. Ďurkech).

Bolešov: Hudcovský – Šatka, Rendek, Burdej, Monček, Holíček, Prna, Veselý, Trenčan (Vavruš), M. Barták, Dian.

Rozhodovali Migat, Bodorík, Vrábel. JÁN BORČÁNYI

M. LEDNICE – PAPRADNO 0:2 (0:0)

Po obojstranne slabšom úvode až v 15. min vystrelil z priameho kopu vedľa S. Trúchlik. Hra bola rozháraná, strely nepresné. V 18. min sa v čistej šanci ocitol Ľ. Vančo, no hlavičkoval tesne nad šibenicu. Hostia sa postupne rozohrávali a domáci s námahou odvracali ich útoky. Potom sa hra vyrovnala a M. Košút vystrelil v 25. min vedľa. Po chybe Hromadíka opäť M. Košút v 27. min trestuhodne svoju šancu zahodil. O tri minúty Dudák v dobrej pozícii stroskotal na Hromadíkovi. V 40. min Petráš neudržal loptu, ale prekvapení hostia ju nedostali za jeho chrbát. Kozáčik v 42. min nepotrestal ďalšie zaváhanie domáceho gólmana. V 56. min prešiel domácou obranou Černošík, ale loptu stratil. Hromadík vyrazil priame kopy Ľ. Vanča v 57. min a P. Vanča v 64. min. Ľ. Vančo v 72. min bol sám pred bránou, ale mieril vedľa. Striedajúci Galko priniesol oživenie do mužstva hostí a v 73. min z uhla otvoril skóre. O tri minúty Petráš vyrazil strelu Kozáčika, ktorý loptu vrátil za jeho chrbát. Galko v 82. min v šanci zaváhal a loptu prišiel. V 88. min Kozáčikovu šancu zmaril Petráš.

Góly: 73. Galko, 76. Kozáčik.

M. Lednice: Petráš – P. Vančo, Ľ. Vančo, L. Lednický, T. Hudek, M. Hudek, T. Lednický, Čerňanský, Dudák, M. Košút, J. Košút.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran (Galko), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Kukučka, Vachalík, P. Trúchlik, Černošík (Lokšík), Kozáčik, Cupan (Martinec).

Rozhodovali Vadovský, Kameník, Plšek. ADRIÁN DEMÁČEK

LYSÁ – STREŽENICE 1:1 (1:0)

Zápas bol vyrovnaný, v 34. min dostal hosťujúci Filiač červený kartu za faul zozadu. Do vedenia dostal Lysú po pekne akcii na tretí pokus Ľ. Janíček. Hostia hrali po prestávke rozumne aj v oslabení a Štepanovič ďalekonosným priamym kopom pod brvno vyrovnal. V závere domáci z tlaku nič nevyťažili.

Góly: 45. Ľ. Janíček – 66. Štepanovič.

Lysá: K. Barninec – P. Kováč, Baška (Lišaník), Marián Mošteňan, Macko, Kalus, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička, Miroslav Mošteňan, J. Barninec (Vraník).

Streženice: Janták – Pivko, Ľ. Medňanský, Štepanovič, Filiač, Svorada (Masaryk), Jozefovič, Miho, Loduha (Struharňanský), Hrišo, E. Medňanský.

Rozhodovali Jakúbek, Kováčik, Judiny. (VM)

JASENICA – KOŠECA 4:3 (0:2)

Domáci ostali v úvode zaskočení, keď už v 2. min po nedorozumení obrany skóroval Filko.L Filko. V 7. min krížnou strelou z 20 metrov V. Kašša zvýšil na 0:2. Hostia pokračovali v dobrom výkone a kontrolovali hru. Jedinú šancu domácich mal Pavlík v 30. min, ale zle trafil loptu. Domáci tréner skúšal zmeniť hru striedaním, čo mu vyšlo. V 49. min Gáborík trafil žrď a loptu dorazil do brány Pavlík. Hostie kontrovali a v 52. min osamotený V. Kašša dal tretí gól. Jaseničania bojovali a z jednástky po ruke Švehlu M. Šterdas v 63. min znížil na 2:3. Domáci mali obrovský tlak a Gáborík gólmi v 67. a 73. min otočil priebeh zápasu. Jaseničania poľavili a aktivitu mali Košečania, no z platonického tlaku nevyrovnala.

Góly: 67. a 73. Gáborík, 49. Pavlík, 63. M. Šterdas (11 m) – 7. a 52. V. Kašša, 2. Filko.

Jasenica: Rybárik – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Kňažko (Janáček), J. Mišutka, Pecník, Kramarík (Gáborík), Pavlík, Kališík (Číž), F. Šterdas.

Košeca: Krupička – Filko (Ján Palček), Švehla, T. Vicen, Kralovič, V. Kašša, Jaroslav Palček (Mikulčík), Kalus, M. Vicen, T. Kašša, Mihálik.

Rozhodovali Oselský, Zvak. (RO)

HOROVCE – UDIČA 3:2 (0:1)

Domáci mali v úvode miernu prevahu, keď sa dvakrát zastreľoval zdiaľky Kučo a Janíček zblízka nedal gól. Hostia pohrozili v 19. min, ale Chochel vystrašil Ciesara. V 25. min Frnkov lob zo šestnástky Bašo s námahou vyrazil. Udičanov dostal do vedenia v 38. min z jedenástky Braciník po faule Svoradu. Po prestávke začali lepšie hostia a v 48. min po priamom kope zvýšil J. Gašpárek na 0:2. Domáci zaradili najvyššiu rýchlosť a v 60. min dal kontaktný gól po Kučovej prihrávke Janíček. Ďalšie šance Kuča, Milana Gašpárka a Janíčka Horovčania nevyužili. V 75. min odstúpila pre zdravotné problémy rozhodkyňa Gašparíková, ktorú nahradil asistent Bezdeda. Od 82. min dohrávali hostia bez vylúčeného T. Gašpárka po druhej žltej karte. Drvivý tlak priniesol domácim vyrovnanie v 88. min gólom Janíčka. V nadstavenom čase rozhodol o troch bodoch pre Horovce z jedenástky Milan Gašpárek.

Góly: 60. a 88. Janíček, 90. Milan Gašpárek (11 m) – 38. Braciník (11 m), 48. J. Gašpárek.

Horovce: Ciesar – Kučo, J. Barkáč, Štefanec, J. Kováč, Svorada, Janíček, Siekel, Lipták, Milan Gašpárek, Frnka (D. Kováč).

Udiča: Bašo – Milan Gašpárek (Harušinec), J. Gašpárek, Pacek, Harvánek, T. Gašpárek, Braciník, Súľovský, Chochel,Čelko, Šedík (Hrebík)

Rozhodovali Gašparíková, Bezdeda, Švec. MICHAL KEBÍSEK

D. MARIKOVÁ – BRVNIŠTE 1:1 (1:1)

Domáci začali svižnejšie a v 4. min Hudek trafil brvno. V 12. min po rohu krásnym volejom dostal hostí do vedenia Kolembus. Po chybe Brvnišťa vyrovnal v 27. min po rýchlej akcii jasličkami Hudek. V závere polčasu Šlesarovu hlavičku Kompaník vyrazil nad bránu. Po prestávke sa hralo medzi šestnástkami a strely Vajdíka, J. Vlacha resp. Šlesara skončili vedľa a zápas skončil spravodlivou remízou.

Góly: 27. Hudek – 12. Kolembus.

D. Mariková: Kompaník – Turičík, Žilinčík (P. Polník), Brídzik, Nemček, Rak, Socha, Čupka, Hudek, Vajdík (Pribyla), J. Vlach (Matušík).

Brvnište: J. Čapliar – Krajčoviech, Šamaj, Koreň, J. Španihel, P. Španihel, Kolembus (Holiš), V. Barbosa, M. Španihel (F. Hároník), J. Čamaj, Šlesar (Fusko).

Rozhodovali Koleno, Mako, Folučka. (RH)

VISOLAJE – BORČICE 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom prvom polčase priamy kop Staňa v 5. min skončil tesne vedľa domácej brány. Najväčšiu šancu mal v 13. min domáci Kaplan, ktorého priamy kop z 25 metrov Kováčik fantasticky vytlačil zo šibenice. O štyri minúty Hija v dobrej pozícii prestrelil. Kozíkov priamy kop v 29. min Lutišan na dvakrát zneškodnil. Potom sa hralo v strede ihriska, až v 36. min Kostadinov po Šprtovej prihrávke zo siedmich metrov minul bránu. Dve minúty pred prestávkou trafil Ľ. Staňo iba bočnú sieť. V 45. min Kaplan zozadu skopol Kostadinova a dostal červenú kartu. Následný priamy kop Staňa tesne minul Lutišanovu bránu.

Hneď po prestávke využili hostia presilovku, keď Staňo strelou zo šestnástky poslal brankára na opačnú stranu. V 54. min Kozíkovu krásnu strelu ešte krajšie zneškodnil Lutišan. V 57. min centrovaná lopta prepadla ku Krškovi, ale jeho strelu chytil Kováčik tesne pred bránkovou čiarou. V 65. min Turza peknou strelou neprekonal Lutišana. O minútu Hija namiesto strely zbytočne prihrával a v 69. min Deckého priamy kop letel tesne nad. V závere vrhli domáci sily do útoku a Sojčákovu hlavičku v 81. min chytil gólman. Ďalší pokus Sojčáka o dve minúty bol nepresný. V 86. min Lutišan vybehnutím zmaril šancu Deckého. Poslednú šancu v 89. min Palme, ktorého strelu chytil Kováčik. Z výkopu trafil chrbát spoluhráča Senka, ale lopta skončila vedľa brány Borčíc.

Gól: 52. Staňo.

Visolaje: Lutišan – Martinka, Kaplan, Sojčák, Bednář, Rafaj, Krško, Baránek (Tomáš), Pazdera, Palme, Hija (Baninec).

Borčice: Kováčik – Kuric, Decký, Staňo, Sedláček, Šprta, Turza, Kostadinov (Barka), Senko, Kočka, Kozík.

Rozhodovali Weiss, Bagin, Kapila. JOZEF ŠPROCHA ML.

14. D. Mariková 2 0 1 1 3:9 1

Zostava kola: J. Čapliar (Brvnište), Dodek (Plevník), Burdej (Bolešov), Lutišan (Visolaje), Kozík (Borčice), Kozáčik (Papradno), Gáborík (Jasenica), V. Kašša (Košeca), Janíček (Horovce), Chochel (Udiča), Jozefovič (Streženice).