Lednické Rovne sa udržali na prvej priečke

V 4. futbalovej lige sa hralo 3. kolo, v ktorom okrem sklárov vyhrala tesne Beluša a Nová Dubnica nezvládla početnú výhodu.

Tr. Stankovce – Prečín 4:0 (2:0)

Keby boli domáci futbalisti viedli v 15. min dvoj či trojgólovým rozdielom, nikto sa by sa nemohol čudovať. Ako sa majú gólové šance premieňať ukázal Puna, ktorý z troch šancí dve pretavil do gólu, čím poslal hostí s dvojgólovým mankom do šatní. V druhom polčase sa hostia zamerali na prísnu obranu s cieľom inkasovať čo najmenej, čo sa im pri streleckej smole domácich podarilo. Domácim sa podarilo zvýšiť skóre až v samom závere po góloch Sedláčka a dobre hrajúceho Navrátila.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 8. a 27. Puna, 80. Sedláček, 89. Navrátil.

ŽK: Rosina, Raninenec. Rozhodoval: Šlosár, 200 divákov.

Tr. Stankovce: Haško – Dvorský (62. Marček), Taraba, Bulko, Puna (62. Sedláček), Poštrk, Sabadka (79. Ježík), Schlesinger, Minaroviech, Navrátil, Brandís.

Prečín: Bartovič – Michalec (77. Hlavúň), Masaryk (84. Rebro), Kramárik, Sádecký, Almasy, Orávik, Kostelanský, Rosina, Raninec, Hedera. IVAN ADAMKOVIČ

Beluša – H. Obdokovce 2:1 (0:0)

Hostia v tvrdom zápase dobre bránili a hrozili iba zo štandardiek. Z domácich nepremenili šance Peter Vavrík a M. Hrnčík. Druhé dejstvo začal krížnou strelou zo šestnástky M. Hrnčík v 58. minúte a Beluša viedla. O desať minút Pavol Vavrík v šestnástke fauloval a hostia z jedenástky vyrovnali Rusňákom. Hra začala byť nervózna, pribúdali žlté karty. V 80. minúte M. Hrnčík po krásnej prihrávke premenil nájazd a dostal Belušu do vedenia. Nevraživosť vyústila v 90. minúte vylúčením hosťujúceho Jančeka a do kabín išli tímy za vzájomného prekrikovania.

Góly: 58. a 80. M. Hrnčík – 68. Rusňák (11 m).

Rozhodoval Janus, ČK: Janček (H. Ondokovce).

Beluša: Valach – A. Šedík, Gažo, B. Sviečka, Topolan, Pavol Vavrík, Janoško (83. Bielik), Holeščák, M. Hrnčík (90. Cíbik), Revák (88. Michal Makas), Peter Vavrík.

H. Obdokovce: Gális – Rybanský, Chňapko, Toman (74. Bazala), Šiška, Kšinant (65. Ladický), Ducký, Janček, Rusňák, Uhrík, Kopún (61. Kmeťo). MARTIN PAGÁČ

Led. Rovne – Lehota 1:0 (1:0)

Sklári začali veľkým náporom, z čoho vyplynuli šance Detka a J. Šeba. V 20. min brankár hostí fauloval Palasiewicza, dostal červenú kartu a Detko s prehľadom premenil jedenástku. Domáci sa uspokojili, produkovali hru bez futbalového nápadu. Do druhého polčasu hostia vstúpili sympatickým výkonom, keď odolávali tlaku L. Rovní. Loptu tancujúca na bránkovej čiare hostí nikto z domácich nedorazil do siete a Lipták prestrelil bránu. Zápas sa potom už iba dohrával v nervóznej atmosfére a L. Rovne aj do tretice získali plný počet bodov.

Gól: 20. Detko (11 m).

Rozhodoval Halíček, ČK: Sokolík.

Led. Rovne: Rajník – Lipták, Lukšík, Kresáň, Ľ. Šebo, Kadlec (Kadlec), Detko, Palasiewicz, Tomana Šimáček), Lukaštík, J. Šebo.

Lehota: Sokolík – Vojta (Beláň), Krško, Macho, Jantoš, Gajdošík (Oršula), Ištok, Štefanička, Šimko, Masaryk, Šnirc. ĽUBOŠ DUBOVÝ

N. Dubnica – Partizánske 2:2 (2:0)

Ako prví sa dostali do šance v 7. minúte hostia, ale priamy kop bol nepresný. Strela Šimončiča v 25. minúte presvišťala vedľa. Domáci ovládli hru, v 12. minúte Švikruha vysunul Basilu, ktorý po sóle trafil iba vybiehajúceho Bičana. O minútu po sóle Kosibu a Vaškovom centri čaroval pri Basilovej strele Bičan. Po faule na Vaška dostal v 16. minúte hosťujúci Kompas červenú kartu a z protiútoku Vaško mieril vedľa. Po priamom kope Ranuša vyskúšal gólmana v 17. minúte a po ďalšom rohu hlavičkoval do siete Bortel – 1:0.

N. Dubnica tlačila, Bortel netrafil prázdnu bránu v 28. minúte. V 38. minúte po akcii Vaška s Basilom, Ranuša našiel Kosibu a ten sa nemýlil – 2:0. Potom prišli chvíle Badinského, ktorého ešte v 43. minúte Urminský vychytal. Po prestávke hrali hostia na rýchle brejky, ale v 50. minúte Ranuša našiel Burdeja, ktorý tesne minul žrď. O tri minúty Ďuriš trafil brvno a z protiútoku Badinský znížil. V 63. minúte ten istý hráč po rovnakej akcii vyrovnal. Do konca zápasu sa už nič nestalo a hostia si za bojovnosť odviezli bod.

Góly: 17. Bortel, 38. Kosiba – 54. a 63. Badinský.

Rozhodoval Krč-Konečný, ČK: Kompas.

N. Dubnica: Urminský – Burdej, Basila, Štiffel, Kosiba, Ďuriš, Ježík, Ranuša, Bortel (75. Prekop), Švikruha, Vaško.

Partizánske: Bičan – Norocký, Kompas, Jambor, Šimončič, Chňapka, Kaplan, Nahálka (73. Hulman), Badinský, Kollár (60. Beleš), Nižňanský (44. Dermek). (PŠ)

Ďalšie výsledky 3. kola: Holíč - Bošany 3:0 (1:0), 12. Šefčík, 79. Mráz, 84. vlastný, Nováky - Dolné Vestenice 0:1 (0:0), Belko, Častkovce – Kanianka 6:1 (0:1), 51., 59., 65., 71. a 73. Ščepko, 78. Madro – 17. Khadir, Gbely – Nitr. Pravno 4:0 (2:0), 4., 16., 56. Macánek, 16. Rampáček.

1. Led. Rovne 3 3 0 0 10:1 9

2. Častkovce 3 3 0 0 9:2 9

3. Holíč 3 2 1 0 8:3 7

4. Beluša 3 2 0 1 6:2 6

5. Nováky 3 2 0 1 5:2 6

6. D. Vestenice 3 2 0 1 3:2 6

7. T. Stankovce 3 1 2 0 6:2 5

8. H. Obdokovce 3 1 1 1 7:3 4