Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Domanižu zdolal Timko

V 3. kole majstrovstiev regiónu Západ zachraňoval Ravenu bod v samom závere Pauer.

Galanta - Pov. Bystrica 1:1 (1:0)

Domáci začali intenzívne, čo vyústilo k sérii rohových kopov. V 20. min. si na jeden z nich dobre nabehol Eliáš a nedal Bartekovi šancu. Hostia nezložili zbrane a snažili sa prekvapiť domácu obranu rýchlymi kontrami, tá však pracovala spoľahlivo. Záver polčasu priniesol miernu nervozitu pri chybných verdiktoch rozhodcov. V druhom polčase chceli hostia niečo vymyslieť, ale ich snahu domáci eliminovali. V 72. min. sa vyznamenal Kollarovič, keď vyškriabal na roh technickú parádu Fila z 20 m. Domáci sa stiahli na vlastnú polovicu a nepriechodný obranný val čakal na vhodnú príležitosť. V 86. min. sa hostia dočkali, keď po rohu najvyššie vyskočil Pauer a hlavičkou rozhodol o spravodlivej deľbe bodov.

Góly: 20. Eliáš - 86. Pauer.

R Otrubčák, ŽK: Szabo, Kollarovič - Bednár, Šuška, 151 divákov.

Galanta: Kollarovič - Hrotko, Lošonský, Eliáš, Čeman, Varga (63. Šesták), Dedič, Mačica, Šuník, Szabo (90. Meszáros), Vaňo. Tréner R. Rehák.

Pov. Bystrica: Bartek - Martin Oršula (56. Hrenák), Brezničan, R. Škrobák, Bednár, Šebík, Novisedlák, Miroslav Oršula, Perexta, Ondrička (63. Šuška), Filo (82. Pauer). Tréner J. Kútny. PETER TOMIČ

Domaniža – Šúrovce 1:2 (1:0)

V 10. min J. Čelko v dobrej šanci mieril iba do brankára a o dve minúty Miroslav Kvaššay strelou od žrde dal vedúci gól Domaniže. V 23. min hosťujúci Juhás z 25 metrov nastrelil spojnicu Zdurienčíkovej brány. V 37. min v čistej šanci Horváth mieril vedľa a v 41. min nastrelil P. Hájek z 30 metrov brvno. Druhý polčas začali Šúrvce náporom, ale zo šance Kočiša v 46. min nebolo nič. V 54. min Timko po samostatnej akcii vyrovnal. V 57. min J. Čelko hlavičkoval z päťky nad bránu a domácich potrestal v 65. min Timko druhým gólom. V závere prešiel Kočiš až do pred bránu, ale jeho strelu domáci včas odkopli. Hostia boli futbalovejší, ale domáci pri troche šťastia mohli uhrať lepší výsledok.

Góly: 12. Miroslav Kvaššay – 54. a 65. Timko.

R Černek, ŽK: M. Král, 300 divákov.

Domaniža: Zdurienčík – Marcel Kvašššay, Marek Kvaššay (73. Slyško), Valient (71. M. Hájek), P. Hájek, M. Král, Gardian, P. Kardoš, Miroslav Kvaššay, J. Čelko, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

Šúrovce: Zachar – Jakabovič, Benkovský, Pinček, Dlhý, Javor, Kočiš, Juhás, Horváth (82. Ivanič), Ujlaky (61. Vaško), Hrebík (45. Timko). Tréner Benkovský. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 3. kola: Palárikovo - Skalica 0:1 (0:1), 20. Vaško, Dun. Streda B - Piešťany 0:2 (0:0), 76. Kukuč, 90. Galba, Veľké Ludince – Levice 1:0 (0:0), 63. Petráš, Nová Ves – Komárno 0:0, J. Bohunice – Topoľníky 1:1 (1:1), 14. Heteš (11 m) – 13. Peciar, Gabčíkovo - Bánovce 2:1 (2:1), 17. Németh, 35. Kubovič - 13. Pekár.

4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Polícia apeluje na chodcov a cyklistov, aby nosili reflexné prvky

Neosvetlený cyklista i chodec na ceste bez reflexných prvkov je v tomto období veľkým rizikom.

Najviac pozitívnych za včera je v Trenčianskom kraji

Vo štvrtok potvrdili 2 184 infikovaných koronavírusom z vyše 11-tisíc vykonaných PCR testov Počet úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 sa zvýšil o ďalších 27.

Včera zasadal krízový štáb

Mimoriadne zasadal spoločný krízový štáb okresov Považská Bystrica a Púchov.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.