Skupina mladých ľudí z občianskeho združenia PBlog zorganizovala priamo pod mestskou estakádou v Považskej Bystrici zaujímavé akcie, na ktoré prichádzalo veľa ľudí. Počas celého týždňa premietali filmy,diskutovali o architektúre, živote mesta Považská Bystrica, o jeho výhodách a boľačkách, nechýbalo autorské čítanie, grilovačka či super palacinky sestier Šrámkových.
Zastavili sa tu stovky ľudí rôznych vekových kategórií. Netradičné podujatie ich prilákalo, i keď spať pod mostom sa nakoniec odvážili len organizátori. Mladým ľuďom z PBlogu išlo poukázať na to, že v meste je veľa miest, ktoré sa dajú využiť na stretávanie sa, aby to v Považskej Bystrici žilo. A tento týždeň bol naozaj živý. Za všetkých, ktorí prišli, to vyjadrila Barborka Barošová.
"Práve sa vraciam z brigády v Rakúsku. Zaujalo ma, čo sa tu robí. Žeby sa mesto zobudilo? Určite sa prídem pozrieť aj s kamarátkou. Takéto veci tu chýbajú," skonštatovala Barkorka. Večer naozaj prišla a povedala, že bolo výborne.
Počas jedného večera sa vybrala skupinka cyklistov aj na vychádzku po meste, aby za doprovodu poznali zaujímavú históriu celkom všedných miest mesta. Boli veľmi prekvapení, koľko zaujímavých príbehov sa viaže k celkom obyčajným miestam, okolo ktorých každý deň prechádzame. Vďaka cykloprechádzke získali na miesto, kde žijú, viacerí celkom iný pohľad. Zdalo sa im odrazu akési známejšie, bližšie, také viac ich. Veľa vecí ich však tiež šokovalo, napríklad zmena kultúrneho domu na centrálne trhovisko s čínskym tovarom.
Autor: berko