Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Futbalisti Ravenu dali Jarovi Hrnčíkovi trojbodový svadobný dar

Výsledky 6. kola Majstrovstiev regiónu Západ vo futbale.

Jaroslav Hrnčík (vpravo) proti Novej Vsi nehral kvôli svadbe, no spoluhráči výhrou udržali prvé miesto.Jaroslav Hrnčík (vpravo) proti Novej Vsi nehral kvôli svadbe, no spoluhráči výhrou udržali prvé miesto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica – Nová Ves 4:2 (2:0)

Prvý polčas s výnimkou gólov divákov nemohol nadchnúť. Domáci išli od začiatku za víťazstvom, čo potvrdil v 6. min Novisedlák, keď ušiel obrancom a po kľučke na brankára otvoril skóre. O dve minúty Perextov priamy kop kryl brankár a potom prišli dlhé nudné minúty. Až v 28. min po spolupráci Ondričku a Šebíka Perexta neumiestnil loptu do prázdnej brány. Upokojujúci gól dal po Filovom centri R. Škrobák, keď loptu v 41. min dotlačil do prázdnej brány. Dve minúty po prestávke Barčiakova delovka z 30 metrov tesne nad vystrašila Barteka a v 49. min Oríškov priamy kop letel tesne vedľa. Vzápätí Filo obral o loptu Vida a povedľa brankára dal tretí gól. V 55. min Ondričkov pokus skončil nad bránou. V 59. min Šebíkovu šancu zmaril Grznár, ktorý po malej domov hral rukou, ale Perexta z nepriameho kopu z desiatich metrov trafil iba múr. Filo v 66. min prehnal kľučkovanie, no o minútu poležiačky usmernil Šebíkovu prihrávku do prázdnej brány. Po súboji Hrenáka s Macom premenil Horeš jedenástku. O päť minút ten istý hráč minul bránu. V 83. min R. Škrobák v dobrej pozícii netrafil a v 88. min priamy kop Horeša Bartek pohotovo kryl, no v nadstavenom čase zobral Sládek nekoncentrovanému R. Škrobákovi loptu a sólo zakončil druhým gólom.

Góly: 49. a 67. Filo, 6. Novisedlák, 41. R. Škrobák – 71. Horeš (11 m), 90. Sládek.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Brezničan, Bednár, Hrenák, Grznár, Oríšek, Ľ. Gajdošík, Sládek, 80 divákov.

Pov. Bystrica: Bartek – Martin Oršula, Brezničan, R. Škrobák, Bednár (81. M. Gajdošík), Šebík, Novisedlák, Miroslav Oršula, Perexta (61. Hrenák), Ondrička, Filo (74. Krajči). Tréner J. Kútny.

Nová Ves: Grznár – Barčiak, Vido, Oríšek, Horeš, Maca, Ľ. Gajdošík (79. Vrablic), Gablech, Jambor (37. Kubica), Balocký (68. Seriš), Sládek. Tréner V. Cifranič. JOZEF ŠPROCHA ML.

Domaniža – Galanta 4:1 (1:0)

Po rohu v 3. min. mohli hostia vyhrávať, ale domáci hráč zrazil loptu na žrď. Potom sa dlho nič nedialo, až v 35. min. po nepriamom kope P. Hájka hlavičkoval Svoboda nad bránu. O dve minútu Svobodovu prihrávku premenil Lagín na vedúci gól. V 40. min. Svobodovu strelu Šálka s námahou vyrazil a o minútu Šuník z 25 metrov preveril Zdurienčíka. V 46. min. po centri Slyška Svoboda pridal druhý gól Domaniže. V 61. min. priamy kop Svobodu z dobrej pozície skončil na telách súperov. Po skrumáži pred bránou hostí nasledoval rýchly brejk a v 66. min. Dedič znížil. V 73. min. po faule na Lagína Miroslav Kvaššay z jedenástky zvýšil na 3:1. O štyri minúty Šuníkov nebezpečný center Zdurienčík bravúrne zlikvidoval. V 80. min. po faule na Jozefa Čelka uzavrel skóre z priameho kopu strelou do šibenice Miroslav Kvaššay.

Góly: 73. (11 m) a 80. Mir. Kvaššay, 37. Lagín, 46. Svoboda - 66. Dedič. R Santa, ŽK: Marcel Kvaššay, M. Král, Lošonský, 150 divákov.

Domaniža: Zdurienčík – Marcel Kvaššay, P. Kardoš, Valient, P. Hájek (64. Jakub Čelko), Slamka, M. Král (46. Slyško), Gardian (67. Jozef Čelko), Mir. Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

Galanta: Šálka – Kopčan, Lošonský, Eliáš, Varga, Hrotko (73. Spišiak), Dedič, Mačica (70. Meszároš), Šuník, Szabo, Ostrožanský. Tréner R. Rehák. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 6. kola: Bánovce - Palárikovo 1:1 (1:1), 23. Pavlovič – 40. Zlatňanský, Šúrovce – Komárno 0:0, Topoľníky - Dun. Streda B 2:0 (0:0), 69. Čambal (11 m), 81. Mikuš, Levice – J. Bohunice 2:0 (1:0), 23. Molnár, 65. Varga, V. Ludince – Gabčíkovo 0:0, Skalica – Piešťany 0:1 (0:1), 35. Moravčík.

1. Pov. Bystrica 6 5 1 0 22:6 16

2. Levice 6 4 1 1 14:6 13

3. Piešťany 6 4 1 1 8:2 13

4. Skalica 6 4 0 2 9:6 12

5. Topoľníky 6 3 2 1 11:5 11

6. Komárno 6 3 2 1 10:4 11

7. Šúrovce 6 2 3 1 7:5 9

8. Gabčíkovo 6 2 2 2 5:11 8