Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Plevníčania dohrávali bez dvoch vylúčených

V I. futbalovej triede vedúce trio nešetrilo domácich.

Udiča (v zelenom na snímke v súboji s Visolajmi) otočila doma zápas s Plevníkom a posunula sa v tabuľke vyššie.Udiča (v zelenom na snímke v súboji s Visolajmi) otočila doma zápas s Plevníkom a posunula sa v tabuľke vyššie. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

UDIČA – PLEVNÍK 2:1 (0:1)

V prvom polčase boli domáci lepší, ale snaha končila pred šestnástkou. Hosťom vyšiel v 35. min jediný brejk, ktorý premenil Dodek. Magerčiak v 50. min trafil výkopom Chochela do chrbta a lopta skončila v sieti. Vzápätí po strkanici dostal Magerčiak červenú kartu. V 72. min poslal Chochel domácich do vedenia. V 82. min červenú kartu za hrubý faul hosťujúci Dodek a ďalší gól domácich neplatil pre ofsajd. Udiča mohla vedenie zvýšiť, no ešte dve gólové šance nevyužila.

Góly: 50. a 72. Chochel – 35. Dodek.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Haviar (Čelko – Matučík), Harvánek, T. Gašpárek, Braciník, Súľovský, Chochel, Cesnárik, Kvasník (Šedík).

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň (Kováčik), B. Kreeň, J. Kremeň (Martin Janech), Škrabák, Monček (Smataník), Kamas, Husár, Dodek, Kušnier (Miroslav Janech), P. Ďurkech. (RO)

KOŠECA – BRVNIŠTE 3:0 (2:0)

V 7. min V. Kašša volejom prestrelil a v 13. min T. Kašša trafil šibenicu – 1:0. V 15. min ten istý hráč trafil z priameho kopu šibenicu. Po centri M. Vicena J. Čapliar vyrazil strelu Filka v 17. min. Krajčoviechov center v 27. min nezachytil J. Čamaj a v 31. min po akcii M. Vicena s Eckertom trafil Mihálik prázdnu bránu. V 37. min Mihálik hlavičkoval zblízka nad. Miniarik v 46. min prestrelil a v 48. min Kolembusov priamy kop letel vedľa. V 62. min ušiel Mihálik a Filko pridal tretí gól. Miniarik opäť netrafil Krupičkovu bránu a v 84. min ho napodobnil T. Kašša.

Góly: 13. T. Kašša, 31. Mihálik, 62. Filko.

Košeca: Krupička – Kralovič, Mikulčík, T. Vicen, Eckert, Filko (Ján Palček), M. Vicen, Jaroslav Palček (Bugala), V. Kašša (P. Gajdoš), T. Kašša, Mihálik (Melicher).

Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, F. Hároník (Miniarik), Holiš (M. Španihel), Kolembus, J. Čamaj, J. Barbosa, P. Španihel, Krajčoviech, Fusko (Šlesar).(JV)

STREŽENICE – BORČICE 0:4 (0:3)

Obe mužstvá začali svižne, ale viac strel smerovalo na domácu bránu. V 18. min zatriasol brvnom Turza a hneď po rohu dal vedúci gól. V 19. min P. Mačina nechytateľnou strelou z 20 metrov zvýšil na 0:2. V 30. min E. Medňanský z náhodnej akcie šancu nevyužil, keď Kováčik fantasticky zasiahol. Po priamom kope Kozíka v 36. min Staňo hlavou pridal tretí gól. V 42. min E. Medňanský netrafil prázdnu bránu. Kočkovu bombu v 47. min Janták vyrazil a Gargulák loptu vrátil do siete. Po sóle Hriša v 62. min Kováčik reflexívne zasiahol a v 78. min peknej akcii P. Mačinu Kočkovu strelu z päťky kryl Janták. Rozhodcovia Mihálik, Zabielny a Mazan zvládli zápas bez problémov.

Góly: 18. Turza, 19. P. Mačina, 36. Staňo, 47. Gargulák.

Streženice: Janták – Lacko, Ľ. Medňanský, Svorada (Pivko), Štepanovič, Fedor, Jozefovič, Filiač, Loduha (Struhárňanský), Miho, E. Medňanský (Hrišo).

Borčice: Kováčik – Kopačka (Kuric), Decký, Staňo, Sedláček (Barka), Gargulák (Kostadinov), Turza, P. Mačina, Senko, Kočka, Kozík. (RH)

PAPRADNO – VISOLAJE 3:0 (1:0)

Domáci začali bez rešpektu a prvú šancu mal v 5. min Galko, ktorý hlavičkoval do Štrbáňových rúk a ten istý hráč neuspel ani v 8. min. V 12. min sa uvoľnil Krála, ale o loptu prišiel. Domáci kanonier Tótha, ktorého dobre prikryl Baninec, v 18. min trafil žrď. Kaplanov priamy kop vyrazil Hromadík na roh. V 23. min Nemčík trafil žrď a odrazenú loptu vrátil do siete Tóth. Cupana zastavil v 27. min v poslednej chvíli Lutišan a v 30. min sa nepresadil ani Tóth. O minútu mieril Kaplan nad a v závere polčasu pokusy domácich nenašli cieľ. V 47. min Černočík trafil brankára, no o dve minúty Tóth zvýšil na 2:0, keď vrátil do siete brankárom vyrazenú strelu. Nemčík v 55. min opečiatkoval spojnicu a o minútu potrestal chybu obrany Nemčík. V 59. min Cupana reflexívne vychytal Štrbáň, ktorý zmaril v 72. min útok Galka s Tóthom. Brankár hostí vyrazil v 73. min delovku Černošíka a poradil si v 77. min aj s prudkou strelou Kurnocíka. Neprekonal ho ani v 83. min, ktorý nepremenil sólo. Bednářov pokus v 84. min chytil Hromadík a Štrbáň v 86. min chytil sólo Tótha.

Góly: 23. a 49. Tóth, 56. Nemčík.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, M. Trúchlik (Kurnocík), Galko (Babiar), Tóth, Vachalík, Cupan (Martinec), Černošík, Kozáčik, Nemčík.

Visolaje: Štrbáň – Banínec, Kaplan, Sojčák, Bednář, Rafaj, P. Mišutka, Lutišan, Pazdera (Palme - Zlatoš), Krško, Krála. ADRIÁN DEMÁČEK

BOLEŠOV – D. MARIKOVÁ 1:1 (0:0)

V zápase priemernej úrovne už v 10. min Burdej mieril z 20 metrov vedľa a v 16. min Fabián z troch krokov minul bránu hostí. V 26. min Hudcovský chytil nebezpečný pokus Vajdíka. V 34. min Veselý mieril vedľa, v 35. min priamy kop Nemčeka v sieti neskončil, rovnako ako podobná situácia v 43. min. V 48. min R. Polník nepremenil sólo a v 54. min mieril vedľa Čupka. O štyri minúty Hudcovský neudržal strelu Brídzika. V 71. min J. Vlach doťukol loptu do prázdnej brány a v 83. min striedajúci Bielik z jedenástky vyrovnal.

Góly: 83. Bielik (11 m) – 71. J. Vlach.

Bolešov: Hudcovský – Veselý, Burdej, Gašpar (Bielik), Machala, Monček (Vavruš), Drienik, Fabián, D. Barták, Šatka, Galko (Dian).

D. Mariková: Minarech – Turičík, P. Polník (Hudek), Brídzik, Nemček, R. Polník (Žilinčík), Socha, Čupka, R. Vlach, Vajdík, J. Vlach. (LL)

M. LEDNICE – HOROVCE 1:3 (1:2)

Už v 2. min dostal hostí do vedenia Prekop, keď skóroval z strelou z 12 metrov. O päť minút zvýšil Janíček z hranice šestnástky na 0:2. Onedlho Dudák prestrelil a v 14. min mieril tesne nad aj P. Vančo. V 21. min nebezpečnú strelu Liptáka zlikvidoval Petráš. Ďalšiu štvrťhodinu sa hralo medzi šestnástkami a v 35. min po peknom centri P. Vanča M. Košút z päťky znížil na 1:2. V 41. min domáci Šimko zblízka netrafil bránu. V 51. min M. Košút peknými nožničkami gól nedal a o deväť minút prešiel obranou Horoviec M. Hudek, no bránu netrafil. Útočné akcie na oboch stranách hráči prekombinovali a Janíčkovej bombe v 78. min chýbala presnosť. Tri minúty pred koncom poistil výhru hostí Janíček.

Góly: 35. M. Košút – 2. Prekop, 7. a 87. Janíček.

M. Lednice: Petráš – M. Vančo, T. Hudek, Ľ. Vančo (Ušiak), P. Vančo, Šimko (J. Košút), Čerňanský, Dudák, M. Košút, T. Lednický, M. Hudek.

Horovce: Ciesar – Štefanec (J. Kováč), Gereg, Svorada, Siekel, Lipták (D. Kováč), J. Barkáč (Gašpárek), Kučo, M. Barkáč (Martinus), Janíček, Prekop. JÁN BORČÁNYI

LYSÁ – JASENICA 3:6 (1:2)

Domáci sa ujali vedenia po chybe obrany M. Kováčom už v 2. min. O sedem minút po faule premenil jedenástku M. Šterdas. Po vyrovnanom priebehu dostal Jasenicu do vedenia minútu pred prestávkou ďalekonosnou strelou Číž. Dravý prienik v 57. min zakončil pekným gólom Pavlík a o tri minúty po nedovolenom zákroku zvyšoval M. Šterdas z jedenástky na 1:4. Deväť minút pred koncom po samostatnej akcii znižoval M. Kováš na 2:4. ale už o dve minúty striedajúci Gáborík z brejku dal piaty gól Jasenice. To nebolo všetko a v 87. min si nabehol pred bránu Milo a bolo 2:6. Skóre uzavrel minútu pred koncom zblízka Ľ. Janíček.

Góly: 2. a 81. M. Kováč, 89. Ľ. Janíček – 9. a 60. M. Šterdas (oba z 11 m), 44. Číž, 57. Pavlík, 83. Gáborík, 87. Milo.

Lysá: Miček – P. Kováč, Baška (Vraník), Marián Mošteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Lišaník (Makyna), J. Barninec, M. Kováč.

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Číž, J. Mišutka, Pecník (Kramarík), Kališík (Gáborík), Pavlík, F. Štedas, Šibík. (MI)

14. M. Lednice 7 0 2 5 7:18 2

Zostava kola: Prekop (Horovce), M. Košút (M. Lednice), Minarech (D. Mariková), Pavlík (Jasenica), Tóth (Papradno), Štrbáň (Visolaje), Mikulčík (Košeca), J. Barbosa (Brvnište), Chochel (Udiča), Kozík (Borčice), T. Kašša (Košeca).