Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Košečania zaznamenali dva hetriky

V I. futbalovej triede v 9. kole strelci brankárov nešetrili, zaujala prvá výhra Malých Ledníc a vysoká výhra Borčíc v derby s Bolešovom.

Jasenica (v modrom) po prestávke prevalcovala Horovce.Jasenica (v modrom) po prestávke prevalcovala Horovce. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

KOŠECA – PLEVNÍK 7:1 (4:1)

Už v 1. min M. Vicena faulovali obrancovia a T. Kašša premenil jedenástku. V 5. min Kováčik vyrazil strelu T. Kaššu a aj dorážku V. Kaššu. O sedem minút T. Kašša premenil druhú jedenástku za ruku a v 19. min strela V. Kaššu prekĺzla brankárovi cez ruky do siete. V 22. min bombu Škrabáka Krupička vyrazil. O minútu T. Kašša z priameho kopu tečovanou strelou pridal štvrtý gól. V 35. min Škabák zdiaľky trafil žrď a v 38. min J. Kremeň znížil z priameho kopu na 4:1. V závere polčasu nastrelil Kralovič brvno. V 47. min po centri M. Vicena zvýšil Mihálik na 5:1 a v 50. min Krupička výborne zasiahol po strele Smataníka. V 72. min Mihálik po dlhom sóle pridal šiesty gól. Kováčik vyrazil v 80. min peknú strelu V. Kaššu na roh, po ktorom Mihálik dosiahol čistý hetrik.

Góly: 1., 12. a 23. T. Kašša (prvé dva z 11 m), 47., 72. a 80. Mihálik, 19. V. Kašša – 38. J. Kremeň.

Košeca: Krupička – Kralovič, Mikulčík, T. Vicen, Eckert, Filko (M. Gajdoš), M. Vicen (Ján Palček), Švehla (P. Gajdoš), V. Kašša, T. Kašša (Ondrejec), Mihálik.

Plevník: Kováčik – B. Kremeň, J. Kremeň, Turčáni, Martin Janech (Miroslav Janech), Husár, Kamas, Škrabák, P. Ďurkech, Smataník (Kušnier), Babinec (Guniš). (JV)

STREŽENICE – UDIČA 2:2 (1:0)

Domáci boli aktívnejší so snahou konečne zabodovať a v úvode Masarik, Štepanovič a Miho vyskúšali Bašov postreh. Hostia pôsobilo kŕčovito, robili veľa chýb v obrane, čo využil v 23. min Svorada po prihrávke Jozefoviča. Streženice mali ďalšie šance, no Hričo ani E. Medňanský ich nevyžili. Po prestávke hrali hostia ako vymenení, no strely Chochela, Chovanca a Braciníka Jantáka neohrozili. V 67. min po Masarikovom rohu Bašo minul loptu a Jozefovič skóroval. Domácim sa potom prestalo dariť, čo využil striedajúci Cesnárik. V 80. min vnikol do šestnástky a po jeho prihrávke Súľovský znížil. O minútu Masarik zatriasol brvnom nad Bašom. Hostia sa tlačili dopredu a chybu obrany potrestal v 88. min Braciník vyrovnávajúcim gólom.

Góly: 23. Svorada, 67. Jozefovič – 80. Súľovský, 88. Braciník.

Streženice: Janták – Pivko, Ľ. Medňanský, Svorada (Lacko), Filiač, Masarik, Jozefovič, Štepanovič (Fedor), Miho, Hrišo, E. Medňanský.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Král (Kvasník), Harvánek, T. Gašpárek (Harušinec), Braciník, Súľovský, Chochel, Čelko, Chovanec (Cesnárik). ZUZKA TANUŠKOVÁ

PAPRADNO – BRVNIŠTE 1:1 (0:0)

V derby začali oba tímy so zabezpečenými obranami a už v 3. min hosťujúcemu M. Španihelovi po peknom prieniku Vachalík odkopol loptu. O šesť minút J. Čamaj vystrelil nepresne a gólom neskončil ani priamy kop Kolembusa v 15. min. Nepresadili sa ani domáci strelci Kozáčik a Tóth. J. Čamaj v 28. min vystrelil nepresne a o dve minúty Tótha obrana zablokovala. V 30. min bola strela M. Truchlíka nepresná a v 41. min tri pokusy neprešli za chrbát J. Čapliara. O minútu Hromadík pádom pod nohy zmaril gólovú šancu M. Španihela a z protiútoku sa nepresadil Tóth. V 45. min po jednej z mála chýb obrany Brvnišťa Tóth mieril vedľa. Po prestávke domáci pritlačili, v 48. min Kozáčik nevyužil Tóthov center a o dve minúty mu v šanci lopta odskočila. V 63. min Hromadík mal šťastie pri strele zdiaľky a o päť minút J. Čapliar pádom pod nohy zlikvidoval šancu Tótha. Hostia sa ujali vedenia v 71. min Kolembusom po zaváhaní obrany. Šamaj v 80. min fauloval Galka a z jedenástky vyrovnal Kozáčik. Štyri minúty pred koncom Galko mieril tesne vedľa a v 88. min Hromadík zmaril šancu J. Čamaja.

Góly: 80. Kozáčik (11 m) - 71. Kolembus.

Papradno: Hromadík – Macošinec, Zboran (Galko), M. Truchlík (Nemčík), S. Truchlík, Tóth, Vachalík, P. Truchlík, Černošík, Kozáčik, Cupan (Babiar).

Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, Koreň (F. Hároník), Holiš (J. Španihel), Krajčoviech, Kolembus, M. Španihel, P. Španihel, J. Čamaj, J. Hároník (M. Čamaj). ADRIÁN DEMÁČEK

BOLEŠOV – BORČICE 2:8 (0:4)

V derby hostia rozhodli už v úvode, keď exceloval Staňo. Prvý gól dal Staňo, ktorý vrátil vyrazenú loptu do siete v 6. min. V 28. min narážačke pridal druhý gól a v 34. min po prihrávke Turzu premenil sólo a zavŕšil hetrik. O minútu pridal z rýchlej akcie štvrtý gól Senko. Po prestávke pokračoval tlak Borčíc a v 62. min skóroval opäť Staňo. O tri minúty znížil nádherným gólom z 30 metrov Veselý. Ďalšie góly pridali v rozpätí minúty umiestnenými strelami Kočka a Kozík. Potom sa presadil Fabián – 2:7, ale posledné slovo mal minútu pred koncom Kočka.

Góly: 65. Veselý, 84. Fabián - 6., 28., 34.a 62. Staňo, 35. Senko, 71. a 89. Kočka, 72. Kozík,

Bolešov: M. Šatka – Veselý, Burdej, Gašpar, Rendek, Prna (Drienik), Holiček (Dian), Fabián, D. Barták, Bielik (Vavruš), Galko.

Borčice: Kováčik – Kopačka (Barka), Decký, Staňo, Sedláček (Kuric), Gargulák (Kostadinov), Turza, P. Mačina, Senko, Kočka, Kozík.(PP)

M. LEDNICE – VISOLAJE 1:0 (0:0)

V prvej polhodine šancí nebolo, lebo sa takmer neustále hralo medzi šestnástkami. Od 30. min do 35. min obe mužstvá mali po dva nebezpečné protiútoky, ktoré prekombinovali. V 37. min J. Košút iba tesne minul hosťujúcu bránu. Onedlho zaútočili hostia, ale bez úspechu. V 42. min nebezpečnú strelu T. Lednického v poslednej chvíli zblokoval Lutišan. V 51. min priamy kop T. Lednického chytil Štrbáň a o sedem minút Popelkov padáčik zneškodnil Petráš. V 68. min J. Košút vystrelil tesne vedľa žrde. Čerňanský vnikol v 76. min do šestnástky a z desiatich metrov prekonal Štrbáňa. V 84. min opečiatkoval Bednář brvno domácej brány a domáci si pripísali prvú výhru.

Gól: 76. Čerňanský.

M. Lednice: Petráš – M. Vančo, L. Lednický, T. Hudek, Kardoš, M. Hudek, J. Košút (M. Čelko), Čerňanský, Dudák, M. Košút, T. Lednický.

Visolaje: Štrbáň – Martinka, Kaplan, Sojčák, Bednář, Krško, P. Mišutka (Ščotka), Lutišan, Kasenčák, Palme (Krála), Popelka. JÁN BORČÁNYI

LYSÁ – D. MARIKOVÁ 3:0 (1:0)

Až do 24. min sa hral medzišestnástkový futbal. Po centri Ľ. Janíčka loptu odvrátil Rak na roh, po ktorom Ľ. Janíček trafil žrď a strelu M. Kováča vytlačil Kompaník na roh. V 29. min po ruke Žilinčíka priamy kop M. Zlochu brankár neudržal a M. Kováč dorazil loptu do prázdnej brány. V 44. min z ojedinelej akcie Vajdíkovu strelu zrazila domáca obrana na roh. V 45. min pokus M. Kováča Kompaník vyrazil a dezorientovaní obrancovia si dali takmer vlastný gól. V 52. min po zlej malej domoc Nemčeka M. Kováč ani M. Janíček chybu nepotrestali. V 57. min po centri P. Kováča Brun na päťke minul loptu. V 62. min po rohu J. Barninca Ľ. Janíček nedal brankárovi šancu. O päť minút M. Kováč dvakrát neuspel a z bránkovej čiary vykopol loptu Rak. V 72. min unikol J. Barninec, P. Kováč našiel ideálne Macka, ktorý nekompromisne vsietil. Tri minúty pred koncom J. Barninec prihral Makynovu, ktorý loptu na päťke minul a v 89. min mieril tesne vedľa.

Góly: 29. M. Kováč, 62. Ľ. Janíček, 72. Macko.

Lysá: Miček – P. Kováč, Baška, Brun (Makyna), Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, M. Janíček (J. Barninec), M. Kováč, Lišaník (Cichák).

D. Mariková: Kompaník – Turičík, Žilinčík, Brídzik, Nemček, Rak, Socha, Čupka, P. Polník, Vajdík, R. Polník (R. Vlach). (RH)

JASENICA – HOROVCE 4:1 (0:0)

S výnimkou prvej desaťminútovky sa v prvom polčase hral podpriemerný futbal medzi šestnástkami. V 6. min Prekopovu strelu vyrazil J. Jánošík na roh, po ktorom Svorada mieril nad. V 10. min Pavlíkove sólo Filo vyrazil a J. Mišutka nádejnú akciu pokazil. V 40. min priamy kop Kuča domáci brankár zneškodnil. O minútu Siekel vykopával po rohu loptu po Šibíkovej strele spoza prekonaného Fila. Domácim vyšlo striedania a Gáborík hru oživil. Po dlhom nákope v 57. min Pavlík popod vybiehajúceho brankára otvoril skóre. J. Mišutka vycvičil obrancov, ale Gáboríkov gól neplatil pre ofsajd. V 62. min po Gáboríkovom centri Kramarík trafil šibenicu. O päť minút Pavlíkovej hlavičke chýbali centimetre. V 71. in Gašpárek dorazil loptu do domácej brány. Po faule Gerega na Gáboríka premenil Šibík jedenástku. Päť minút pred koncom Gereg so Štefancom prestali brániť Gáboríka, ktorý sólo zakončil gólom.

Góly: 57. Pavlík, 62. Kramarík, 76. Šibík (11 m), 85. Gáborík - 71. Gašpárek.

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas (Gáborík), Milo, Číž, J. Mišutka, Šibík, Kališík, Pavlík, F. Šterdas, Kramarík.

Horovce: Filo – Kučo, J. Barkáč (D. Kováč), Gašpárek, Gereg, Svorada, Frnka (Štefanec), Siekel, Prekop (Pružinec), J. Kováč (Martinus), Lipták. JOZEF ŠPROCHA ML.

14. Bolešov 9 0 3 6 10:27 3

Zostava kola: T. Lednický (M. Lednice), Kaplan (Visolaje), Kozáčik (Papradno), Koreník (Brvnište), Braciník (Udiča), Mihálik (Košeca), T. Kašša (Košeca), Ľ. Janíček (Lysá), Turza (Borčice), Gáborík (Jasenica), Staňo (Borčice).

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Jantar team v cieli Dakaru 2021

Posledná, krátka, 202 kilometrov dlhá etapa uzavrela kruh po Saudskej Arábii a priviedla jazdcov späť do Jeddahu. Obaja jazdci Jantar teamu úspešne absolvovali cez 8000 kilometrov trati a dorazili do cieľa Rely Dakar 2021.

Na pokračovanie Vážskej cyklomagistrály chce krajská samospráva využiť eurofondy

Trenčiansky samosprávny kraj plánuje v tomto roku vybudovať štvrtý z ôsmich úsekov Vážskej cyklomagistrály.

M. Kulkovský: Očkovanie je účinná a bezpečná zbraň

Pripomenul, že nový koronavírus za rok usmrtil viac ako dva milióny ľudí vo svete a viac ako 91 miliónov ľudí bolo nakazených, a to aj napriek prijatým opatreniam.