Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Lednické Rovne sú druhé už iba o bod

V 4. futbalovej lige vyhrali aj Beluša a Prečín, Nová Dubnica podľahla v derby sklárom.

Prečín – Bošany 5:2 (2:1)

Pred peknou návštevou obe mužstvá podali solídny štvrtoligový výkon. Po prihrávke Hybbena dal vedúci gól Prečína v 16. min Masaryk. Bošany pohrozili Miklošom v 19. min, ale jeho strelu Bartovič vyrazil. V 25 min Hybben získal odrazenú loptu a strelou z 20 metrov do šibenice zvýšil na 2:0. Hostí do zápasu o tri minúty vrátil gólom Šesták. Domáci nevyužili dve sľubné šance, ktoré zmaril pozorný brankár J. Bulák. Po prestávke v 55. min Briestenský tvrdou strelou k žrdi zvýšil na 3:1. O štyri minúty Vybošťok tečovanou strelou, ktorá skončila v opačnom rohu, nedal brankárovi hostí šancu a pridal štvrtý gól. Hosťujúci Kostolný v 63. min opečiatkoval brvno a v 65. min Masayk dorazil po nedorozumení v obrane loptu do siete. Skóre uzavrel v 86. min Ľ Bulák, keď prehodil vybiehajúceho Bartoviča.

Góly: 16. a 65. Masaryk, 25. Hybben, 55. Briestenský, 59. Vybošťok - 28. Šesták, 86. Ľ. Bulák.

Prečín: Bartovič – Vybošťok (Krabáč), Masaryk, Michalec, Briestenský, Almásy, Orávik, Kostelanský, Raninec (Sloboda – Rebro), Hybben, Vicena.

Bošany: J. Bulák – Ľ. Bulák, Guniš (Mišeje), Zvala, Hodál (Sroka), Šesták, Kostolný, Mikloš, Papranec, Kapusta, Murko. JOZEF MAMIS

Tr. Stankovce – Beluša 1:5 (0:2)

Domáci futbalisti nastrelili v prvom polčase dvakrát brvno, na čo hostia odpovedali z ofsajdom zaváňajúcej situácie po góle Hrnčíka. O štyri minúty z pokutového kopu zvýšil na 0:2 Revák. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním výsledok zvrátiť a gól Brandísa to potvrdil. Na tento gól však hostia odpovedali v 65. min po štandardnej situácii a ďalšie góly boli potvrdením pravidla, že „chudobnému aj z hrnca vykypí.“

Góly: 57. Brandís – 40. Hrnčík, 45. Revák, 65. Vavrík, 70. a 77. Holeščák,

ŽK: Schlesinger – Vavrík, ČK: Haško.

Rozhodoval: Golha, 250 divákov.

Tr. Stankovce: Haško – Ježík, Taraba, Bulko (81. Koprivňanský), Hudec, Poštrk, Sabatka (83. Viskupič), Schlesinger, Hrbas (44. Tretinár), Navrátil, Brandís.

Beluša: Valach – Šedík, Gažo, Sviečka, Jurga, Pavol Vavrík, Janoško, Holeščák, Hrnčík, Revák (79. Makas), Peter Vavrík (81. Bielik). IVAN ADAMKOVIČ

L. Rovne – N. Dubnica 2:1 (1:0)

Hostia prišli s úmyslom hrať zo zabezpečenej obrany na rýchle brejky. S dobýjaním brány hostí začal Kresáň, ale jeho gólová strela v 3. min skončila nad bránou. O chvíľku Tomanov pokus minul tri žrde. Novodubničania pohrozili v 10. min Prekopom, ktorého strelu pozorný Kováč chytil. V 30. min sklárom vyšlo prečíslenie zhustenej obrany, ale Liptákovu strelu Urminský bravúrne vyrazil. Technickou strelu pohrozil Kováčovi Basila a na druhej strane v 41. min Detkovu tutovku kryl brankár. Detko si všetko vynahradil o minútu a po Lukaštíkovom trestnom kope hlavičkoval loptu do siete. V 54. min Urminský chytil tutovku Zábojníka. Hostia potom asi na desať minút ovládli hru. Pri dvoch šanciach sa zaskvel domáci Kováč, ale v 62. min kapituloval po dorážke Vaška. Domáci ožili a ich nátlaková hra priniesla ovocie v 74. min. Najlepší hráč na ihrisku Lukaštík z priameho kopu trafil presne – 2:1. Derby sa dohrávalo v pokojne atmosfére a šance Lukšíka, Tomanu a hosťujúceho Švikruhu ostali nevyužité. Sklári zaknihovali zaslúžené víťazstvo.

Góly: 42. Detko, 74. Lukaštík – 62. Vaško.

L. Rovne: Kováč – Lipták (Palasiewicz), Lukšík, Kresáň, Ľ. Šebo, Zábojník, Detko, Kadlec (Ptáček), Tomana, Lukaštík, J. Šebo (Kristín).

N. Dubnica: Urminský – Burdej, Kosiba, Štiffel, Dado, Ďuriš, Basila, Ranuša, Prekop, Švikruha, Vaško. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 10. kola: D. Vestenice – H. Obdokovce 1:0 (0:0), 72. Šiška (vlastný), N. Pravno - Partizánske 2:1 (2:0), 8. a 20. Michal Jamrich, - 54. Kaplán, Nováky – Častkovce 1:1 (0:1), 78. Kováč – 30. Madro, Gbely – Holíč 2:1 (0:1), 73. Rosa, 90 Trška - 37. Strapko, Lehota - Kanianka 0:0.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.