Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Horná Poruba vyhrala derby a uniká z pásma zostupu

V 5. futbalovej lige Tuchyňa, Ladce a Ilava opäť prehrali.

H. Poruba (v bielom) vyhrala nad Ladcami najtesnejším rozdielom.H. Poruba (v bielom) vyhrala nad Ladcami najtesnejším rozdielom. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

H. Poruba – Ladce 1:0 (0:0)

Na začiatku si všetci uctili pamiatku dlhoročného hráča, funkcionára trénera H. Poruby Stanislava Meliša, ktorý skonal vo veku 72 rokov. Domácim patril úvod, ale bez gólového zakončenia. Dražkovcovu strelu v 5. min zneškodnil Machala a Škorvánek mieril vedľa brány. Ladce hru postupne vyrovnali a v 12. min Eliáš zahodil najväčšiu šancu zápasu, keď Leška na čiare zastúpili obrancovia. V 20. min tvrdá strela Jakuša bola nepresná. Potom začalo pršať, čo viac prospelo domácim. Blízko ku gólu mal v 22. min R. Staňo, no jeho strela z hranice šestnástky letela nad a z jeho priamym kopom si poradil Machala. Majeríkova bomba v 40. min trafila jedného z obrancov hostí. Ladčania po prestávke prevzali iniciatívu a do šancí sa postupne dostali Mikuška, Jakuš a Jurček. Všetko vyriešil brankár Leško. V 70. min po priamom kope Majeríka jeho spoluhráči loptu v skrumáži do brány nedostali. Na druhej strane vynikol Leško pri strelách Pagáča a Jurčeka. O osude zápasu rozhodla 78. min, keď po rohu Majeríka dorazil loptu do siete dôrazný Petrušek. V závere si domáci cennú výhru ustrážili.

Gól: 78. Petrušek.

H. Poruba: Leško – Dražkovec (Petrušek), R. Staňo, Majerík, P. Staňo, Madara, Papp (Ďuriš), Šamánek, Vlasatý, T. Staňo, Škorvánek (P. Živčic).

Ladce: Machala – Jurček, Homer, Mikuška, Kušík, J. Váň, Kučera, Bonan (E. Mražík), Jakuš, Pagáč, Eliáš. ONDREJ MIŠECH

Šimonovany - Ilava 3:0 (1:0)

Odohraný zápas bol pastvou pre oko diváka. V prvom polčase sa podarilo presadiť iba domácemu Strakovi a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:0 pre domácich. Aj keď šance sa rodili na oboch stranách, šťastena priala viac domácim, keď za domácich nakoniec vsietili góly ešte Trčo s Kráľom. Domáci si disciplinovaným výkonom zabezpečili ďalšie tri body do tabuľky.

Góly: 18. Straka, 65. Trčo, 86. Kráľ, rozhodoval Kovačic, 100 divákov.

Šimonovany: Čangel - L. Stručka, A. Stručka, Geleta, Kapri (30. Beňačka), Lacika (61. Trčo), Néma, Straka (46. Vlčko), Král, Svorad, Bradkovič.

Ilava: Vrábel - Katerinčin (61.Bartek), Galbavý, Calpaš, Puček, Brokeš, Strapko, Šedo, Kňažek, Kršák (73.Galko), Suchánek.

Cigeľ - Tuchyňa 4:2 (2:1)

Cígeľ, ktorého strelecká smola sprevádza od začiatku súťaže sa už konečne musel presadiť. Úvod mu vyšiel výborne a už v 7. min Halaška prekonal brankára hostí. O osem minút neskôr Svitok zvýšil na 2:0. Hostia z ojedinelého útoku prvého polčasu znížili Šatkom na 2:1. Hneď v úvode druhého polčasu Š. Mjartan zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hostia však v 73. min Štefulom znovu znížili. No ani toto nebolo všetko. Š. Mjartan svojim druhým gólom v 77. min upravil na konečných 4:2. V slušne hranom stretnutí v 88. min nastúpil aj hráč domácich Ďurina, ktorý sa takto rozlúčil so svojou 32 ročnou hráčskou kariérou.

Góly: Š. Mjartan 2, Halaška, Svitok – Šatka, Štefula, R: Ilon, 200 divákov.

Cigeľ: Čertík – Ďuriš, P. Mjartan, Š. Mjartan, Svitok, Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Lučan, J. Ďurina, T. Zaťko, str. Madarász, Kováč, R. Ďurina.

Tuchyňa: Mišun – J. Poliak, Hrehuš, V. Poliak, Štefanec, Švec, Nomilner, Satina, Šatka, Filo, Štefula, str. Backo, Poláček. J.ČERNÁK

Ďalšie výsledky 10. kola: Stará Turá – Čachtice 4:0 (2:0), 10. Peterka, 38. Strnátka, 51. Antálek, 79. Popelka, Tr. Teplice – V. Uherce 1:0 (1:0), 25. Bubenko, Ľuborča – Horná Nitra 1:1 (0:0), 69. Mihálik – 88. Černák, Kamenec – Podolie 2:1 (1:0), 25. Nechala (11 m), 53. Višnovský – 67. Švajka, Malá Čausa – Zem. Kostoľany 1:2 (0:2), 77. Petráš – 3. Mokoš, 13. Cmarko.

1. Tr. Teplice 10 9 0 1 26:14 27

2. Horná Nitra 10 7 1 2 34:8 22

3. Šimonovany 10 7 1 2 26:7 22

4. Malá Čausa 10 7 1 2 21:11 22

5. Kamenec 10 6 2 2 16:10 20

6. Zem. Kostoľany 10 5 2 3 19:11 17

7. Stará Turá 10 5 2 3 16:9 17

8. Podolie 10 5 2 3 16:12 17