Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Panteri prehrali v predĺžení, Púchov sa vrátil s Bardejova s nádielkou

V I. hokejovej lige nevyužila Pov. Bystrica možnosť dotiahnuť sa na 10. miesto a strata posledného Púchova sa znova zväčšila.

Pov. Bystrica – Michalovce 4:5 pp (0:0, 2:2, 2:2 – 0:1)

V prvej tretine ostali šance na oboch stranách nevyužité a hostia po prestávke udreli už v 21. min gólom obrancu Kadlubiaka. O Štyri minúty zvyšoval Minčák na 0:2 a s pantermi to nevyzeralo dobre. Do zápasu ich vrátil o 48 sekúnd Valach po prihrávke Štěpána. Domáci pridali, nevyužili dve presilovky, ale po spolupráci s Teskom v 36. min vyrovnal J. Tamáši,. Vstup do tretej tretiny vyšiel domácim na výbornú, keď po 55 sekundách po Koledovej prihrávke dal Lipták vedúci gól. Michalovčanov gól nedeprimovala a o šesť minút Žemba vyrovnal. V 53. min hostia znova naklonili misky váh na svoju stranu po presnej strele Paľovčíka. Minútu pred koncom poslal domácich do predĺženia Po Smerčiakovej asistencii Koleda. V 62. min rozhodol o výhre hostí Valentín.

Góly: 25. Valach, 36. J. Tamáši, 41. Lipták, 60. Koleda – 21. Kadlubiak, 24. Minčák, 47. Žemba, 53. Paľovčík, 61. Králik.

Pov. Bystrica: Dzubina – Smerčiak, Cigánik, Filo, Imrich, Volek, Ftorek, Hošták, Bujdák, Koleda, Lipták, Valach, Bujdák, Teska, Bačík, A. Boško, Štepán, J. Tamáši, M. Koleno, Slávik.

Michalovce: Božik – Žemba, Valentín, Kadlubiak, Hančák, Boržik, Šeliga, Mucha, Bednár, Šechný, Slovák, Králik, Palovčík, Minčák, Fajčák, Kovaľ, Mach, Boltun, Podsedlý.

Bardejov – Púchov 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Bardejov mal od začiatku výraznú prevahu a o výsledku rozhodol začiatok 11. min, keď v rozpätí 42 sekúnd Rybár trikrát inkasoval. V druhej tretine mali domáci ešte výraznejšiu prevahu, ktorú vyjadrili ďalšími štyrmi gólmi. Keď v 42. min zvýšil Schneider na 8:0, zdalo sa, že hostia desiatke neujdú. Postupne hru vyrovnávali a ďalší gól už neinkasovali. Dve minúty pred koncom mohli znížiť, ale nepremenili trestné strieľanie.

Góly: 11. a 26. Molnár, 12. a 31. Dancsák, 11. Jokeľ, 38. Sabol, 38. Belušár, 42. Schneider.

Bardejov: Andreanin – Takáč, Pichnarčík, Gajdoš, V. Mojdis, Šimo, Gmitter, Sabol, Molnár, Mihalič, Dancsák, Stríž, Schneider, Náhlik, Petruška, Jokeľ, Belušár, Knap.

Púchov: Patrik Rybár - Tichý, Vereš, Kováčik, Zalčík, Celar, Faktor, Niník, Ludvig, Pavlovič, Varga, Jarab, Ružička, Potoček, Grošaft, Uhlík, Kelemen, Prna, Kudlej, Bajtala, Zemko.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.