Päť zahodených jedenástok

V I. futbalovej triede zmazali Borčice dvojgólové manko v Lysej.

STREŽENICE – PLEVNÍK 3:0 (1:0)

Po vyrovnanom úvode poslal domácich do vedenia v 32. min peknou krížnou strelou Fedor. V 45. min po ruke v šestnástke hosťujúci Škrabák nepremenil jedenástku, keď jeho strelu zastavila žrď. V druhom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. V 78. min kopali domáci jedenástku po faule, ale Jozefovičovu jedenástku kryl Magerčiak. V 85. min hostia zahrali malú domov, ktorú brankár chytil a z nepriameho kopu Štepanovič zvýšil na 2:0. V poslednej minúte po brejku pridal tretí gól E. Medňanský. Hostia mohli znížiť, ale po faule na Kušniera poslal Dodek jedenástku vedľa.

Góly: 32. Fedor, 85. Štepanovič, 90. E. Medňanský.

Streženice: Šesták – Pivko, Ľ. Medňanský, Svorada (Struhárňanský), Filiač, Masaryk (Miho), Jozefovič, Štepanovič, Fedor (Chleban), Hrišo, E. Medňanský.

Plevník: Magerčiak – Janech, Ligas, Butko (Husár), J. Kremeň, Škrabák, Kamas, Smataník (Monček), Dodek, Kušnier, Babinec (P. Ďurkech). (JO)

PAPRADNO – KOŠECA 1:0 (0:0)

Už v 1. min Krupička zmaril šancu Tótha a v 10. min Galko vychytal Mihálika. O dve minúty T. Kašša vystrelil slabo a ma druhej strane netrafil bránu Nemčík. V 14. min Tóthovi chýbal krok ku gólovému centru a v 20. min hlavičkoval z päťky vedľa. Černošíkov ideálny center v 22. min nikto z útočníkov nezasiahol a v 28. min sa nepresadil proti domácej obrane T. Kašša.

V 35. min netrafil bránu Nemčík. V 47. min čistú šancu V. Kaššu zmaril Galko. Hra sa pritvrdila, na čo doplatili domáci štyrmi žltými kartami. V 55. min Vachalíkov trestný kop odvrátili obrancovia na roh a v 62. min Tóthovi zobral loptu v šanci Mikulčík. S. Trúchlik v poslednej chvíli v 71. min zabránil T. Kaššovi v skórovaní. Po faule na Vachalíka v 73. min bezpečne premenil jedenástku Kozáčik. V závere vychytal Tótha Krupička a pokus V. Kaššu skončil rohom. Päť minút pred koncom strela T. Kašša olízala brvno a 90. min Zboran poslal loptu dobrvna.

Góly: 73. Kozáčik (11 m).

Papradno: Galko – Macošínec, Zboran, Martinec, S. Trúchlik, Tóth, Vachalík, P. Trúchlik, Černošík, Kozáčik, Nemčík.

Košeca: Krupička – Kralovič, Mikulčík, T. Vicen, Eckert, Filko (Jaroslav Palček), M. Vicen (Melicher), Švehla, V. Kašša, T. Kašša, Mihálik (Marián Gajdoš). ADRIÁN DEMÁČEK

BOLEŠOV – UDIČA 1:2 (0:1)

Vyrovnaný zápas začali lepšie hostia a v 13. min Súľovský krásnou strelou dal ich vedúci gól. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale Monček a Drienik dobré príležitosti nevyužili. Aj druhý polčas začali lepšie hostia a v 59. min po rýchlej akcii Chochel pridal druhý gól. O šesť minút oživil nádeje Bolešova po krásnej prihrávke J. Šatku Drienik kontaktným gólom. Bolešovčania pridali, ale mv závere mohli inkasovať ďalší gól. Po faule Mončeka na Súľovského M. šatka chytil pokutový kop Braciníka.

Góly: 65. Drienik – 13. Súľovský, 59. Chochel

Bolešov: M. Šatka – Veselý, Burdej, Gašpar, D. Barták, Drienik, Holíček (Dian), Fabian (J. Šatka), Monček, M. Barták (Vavruš), Galko.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Chovanec, Harvánek, T. Gašpárek, Braciník, Súľovský (Král), Chochel, Čelko, Kvasník (Harušinec). (MK)

M. LEDNICE – BRVNIŠTE 2:1 (0:0)

V slušnom zápase sa v prvom polčase hral obojstranne technický futbal. V 20. min hosťujúci Koreň vykopával strelu J. Košúta spoza prekonaného J. Čapliara. Brvnište mohlo ísť do vedenia v 35. min,. ale strelu Kolembusa zastavilo brvno. Po prestávke vyšiel domácim úvod a v 47. min Šimko po chybe obrany dal vedúci gól. V 50. min po centri J. Barbosu M. Čamaj hlavičkoval tesne nad. O päť minút sa po chybe domácej obrany dostal v skrumáži k lopte Kolembus a vyrovnal. V 65. min M. Košút a a o dve minúty Ľ. Vančo zahodili tutovky. V 79. min zaistil domácim výhru z jedenástky M. Košút. Zápasu by pristala skôr remíza.

Góly: 47. Šimko, 79. M. Košút (11 m)– 55. Kolembus.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, L. lednický, T. Hudek, P. Vančo, Martinka, J. Košút, čerňanský, Šimko, M. Košút, T. Lednický (Kardoš).

Brvnište: J. Čapliar – Koreň, Šamaj, Koreník, Holiš, J. Barbosa, Kolembus, P. Španihel (Miniarik), M. Čamaj, M. Španihel, J. Hároník (J. Čamaj). (PZV)

LYSÁ – BORČICE 2:4 (2:1)

V slušnom zápase veľmi dobrej úrovne v 8. min zaskočil hostí po aute vlastný gól Deckého. O štyri minúty M. Kováč po samostatnej akcii zvyšoval na 2:0. Potom prišli šance hostí a Staňove sólo zmaril Miček. V 19. min po rohu znížil Senko. V 22. min Staňovu hlavičku kryl brankár a volej Bruna v 26. min skončil vedľa. Kováčik bravúrne vyrazil strelu M. Kováča v 27. min. V 33. min Staňo po sóle prestrelil. V 51. min nezvýšil po rohu domáci Mokrička. V 58. min Staňo prehodil brankára a vyrovnal. Krásny gól dal v 66. min volejom P. Mačina. V 80. min nastrelil domáci Mokrička brvno. Po nedorozumení obrany Lysej v 83. min Kostadinov zvýšil na 2:4.

Góly: 8. vlastný, 12. M. Kováč – 19. Senko, 58. Staňo, 66. P. Mačina, 83. Kostadinov.

Lysá: Miček – P. Kováč, Baška, Brun (Mokrička), Macko (Kalus), M. Zlocha, Makyna, Ľ. Janíček, J. Barninec, M. Kováč, Lišaník.

Borčice: Kováčik – Kopačka, Decký, Staňo, Kuric, Gargulák (Barka), Turza, P. Mačina, Senko, Kočka, Kozík (Kostadinov). (LL)

JASENICA – VISOLAJE 4:1 (2:0)

Po opatrnom začiatku kvalitného stretnutia Jasenica pridala a výsledkom bola gólová akcia v 18. min, ktorú premenil Pavlík. V 32. min po nedorozumení v šestnástke domáci G. Šibík zahodil pokutový kop. P. Mišutka robil obrane domácich neustále problémy, ale stav sa nemenil. V 40. min Sojčák nechytateľne zrazil center do vlastnej brány. V druhom polčase Jasenica prestriedala a zameriavala sa na kontry. Sólo v 55. min zakončil Kramarík strelou vedľa a o chvíľu nastrelil žrď. V 60. min Kasenčákovu strelu obranu zblokovala a o päť minút jeho hlavička skončila tesne vedľa. Pecník v 76. min z priameho kopu prestrelil múr – 3:0. Hostia s adočkali zaslúženého gólu v 80. min, keď striedajúci Ščotka prehodil J. Jánošíka. O minútu ich schladil rovnako striedajúci Gáborík štvrtým gólom. V závere mohol znížiť Popelka, ale domáci gólman ho vychytal.

Góly: 18. Pavlík, 40. Sojčák vlastný, 76. Pecník, 81. Gáborík – 80. Ščotka.

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, G. Šibík, Milo, Číž, J. Mišutka, Pecník (Ľ. Šibík), Janáček (Gáborík), Pavlík, F. Šterdas, Kramarík (Kališík).

Visolaje: Štrbáň – Krško (Bednář), Kaplan, Sojčák, Kasenčák, Rafaj, P. Mišutka (Ščotka), Lutišan, Krála (Baninec), Palme, Popelka. (KO)

HOROVCE – D. MARIKOVÁ 0:0

Horovčania sa snažili bodovať a už v 4. min Martinus zblízka zaváhala a o desať minút minul ideálny center. Mierny tlak domácich končil v šestnástke a v najväčšej šanci v 24. min Prekop po sóle netrafil bránu. V 30. min Siekelov priamy kop skončil iba rohom a v 45. min pohrozil hosťujúci Brídzik strelou zdiaľky, ktorú Ciesar vyrazil na roh. Po prestávke domáceho brankára dvakrát ohrozil Kompaník. V 75. min išli traja domáci na jedného obrancu, ale Janíček ho nastrelil. Zo zúfalého tlaku Horovce nič nevyťažili a hostia si odviezli cenný bod.

Horovce: Ciesar –Kučo, J. Barkáč (M. Barkáč), Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Frnka (Gašpárek), Martinus.

D. Mariková: Minarech – Turičík, Žilinčík, Brídzik, Nemček, Rak, Socha, R. Vlach, Kompaník, Vajdík, Bielik.

14. Bolešov 11 0 3 8 11:30 3

Zostava kola: Minarech (D. Mariková), Mikulčík (Košeca), S. Trúchlik (Papradno), Staňo (Borčice), Macko (Lysá), Šesták (Streženice), Drienik (Bolešov), M. Košút (M. Lednice), J. Barbosa (Brvnište), P. Mišutka (Visolaje), Gereg (Horovce).