Raven donútil súpera k vlastným gólom

V Majstrovstvách regiónu Západ Domaniža dostala debakel na Záhorí.

Považskobystričan Hrenák (vpravo v červenom) bojuje s Bánovčanmi Pekárom a Škultétym. Vzadu Ondrička.Považskobystričan Hrenák (vpravo v červenom) bojuje s Bánovčanmi Pekárom a Škultétym. Vzadu Ondrička. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica – Bánovce 3:1 (3:1)

Domáci na súpera vyleteli a už v 1. min Miroslav Oršula po faule na R. Škrobáka poslal Daniša pri pokutovom kope na opačnú stranu. O dve minúty Filovu strelu z 25 metrov spod brvna vyrazil brankár, ktorý v 10. min vychytal aj Miroslava Oršulu. V 15. min po Bartekovom výkope Filo mieril tesne nad. Ondričkov center z priameho kopu si v 28. min Pekár zrazil do vlastnej brány. O päť minút Filo po Hrenákovej prihrávke trafil iba vybiehajúceho gólmana. V 40. min unikol Filo a jeho center pred Ondričkom si Filin poslal do vlastnej brány. V nadstavenom čase Pavlovič ušiel Brezničanovi, ktorý ho nedovolene zastavil a Škultéty z jedenástky prekonal Barteka. Po prestávke mal Raven znova výborný nástup.

V 46. min Ondričkovu tvrdú strelu brankár vyrazil a pred dobiehajúcim Filom obrancovia odkopli. O dve minúty Ondričkov priamy kop brankár na dvakrát skrotil a v 50. min Novisedlákova technická strela skončila tesne vedľa. Domáci hru kontrolovali, súper nič nevymyslel, až v 70. min po chybe Brezničana Pavlovičov únik zmaril Bartek. O päť minút Brezničanovu strelu kryl brankár a v 77. min Bednárov priamy kop natiahol Daniša, ktorý nádherným zákrokom zabránil istému gólu. Filo v 78. min vystrelil tesne vedľa a v 86. min Ondričkov volej minul o vlások bránu hostí. V 90. min Hrenáka v gólovej šanci zablokoval Škultéty.

Góly: 1. Miroslav Oršula (11 m), 28. vlastný (Pekár), 40. vlastný (Filin) – 45. Škultéty (11 m). R Košťál, ŽK: Zajac, 70 divákov.

Pov. Bystrica: Bartek – Martin Oršula, Brezničan, Krajči (82. Šebík), Bednár, R. Škrobák (87. Šuška), Novisedlák, Miroslav Oršula, Hrenák, Ondrička, Filo (79. J. Hrnčík). Tréner J. Kútny.

Bánovce: Daniš – Varga, Štrbák, Škultéty, Filin, Zajac, Cíger, Bodocký (64. Botka), Pekár, Pavlovič (74. Sedláček), Malina. Tréner P. Mojžiš. JOZEF ŠPROCHA ml.

Skalica - Domaniža 6:1 (3:1)

Domáci v tomto stretnutí podali výborný výkon a zaslúžene sa dočkali vysokého víťazstva. Už v 17. min. mal šancu otvoriť skóre Šebesta, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, no tesne minul bránu Kubiša. V 26. min. našiel center Mihála voľného Vaška, ktorý dal hlavou vedúci gól zápasu - 1:0. V 34. min. vyšiel hosťom protiútok, po ktorom Miroslav Kvaššay vyrovnal na 1:1. Záver polčasu však domácim vyšiel nad očakávanie. V 44. min. zahrával roh Vaško, po ktorom Hesek presnou hlavičkou poslal domácich opäť do vedenia - 2:1. Už o minútu center Petra Mihála našiel Jakúbka a ten do tretice opäť hlavou rozvlnil sieť - 3:1. Ani po prestávke domáci nepoľavili a v 54. min. Mihál ideálne posunul loptu Šebestovi, ten bol faulovaný a Hesek z penalty zvýšil už na 4:1. V 77. min. Mihál našiel Šebestu a ten presnou strelou k tyči zvýšil na 5:1. V 90. min. bol v skrumáži pred bránou hostí najdôraznejší Petrovský a v sklze uzavrel skóre zápasu na 6:1.

Góly: 26. Vaško, 44. a 56. (11 m) Hesek, 45. Jakúbek, 77. Šebesta, 90. Petrovský - 35. Miroslav Kvaššay. R Štrpková, ŽK: Čavojský - Kardoš, Michálek, Jakub Čelko, 120 divákov.

Skalica: Kocák - Hyža (66. Petrovský), Hesek (77. Šefčík), Kaprálik, Vaško, Jánošík, Mihál, Čavojký (72. Buchta), Jakubovič, Šebesta, Jakúbek, tréner Miroslav Hainc.

Domaniža: Kubiš - Marcel Kvaššay, Kardoš, Marek Kvaššay, Michálek, Kardian, Slyško, Jakub Čelko, Miroslav Kvaššay, Jozef Čelko (73. Hájek), Svoboda. PETER MARTINOVSKÝ

Ďalšie výsledky 13. kola: Komárno – V. Ludince 1:0 (1:0), 30. Lérant, Piešťany – Gabčíkovo 2:0 (1:0), 19. Mehdi-Karim, 52. Šimo, Palárikovo – Šúrovce 2:1 (1:1), 3. Zlatňanský, 52. Lörinc – 39. Horváth. DAC B – Galanta 3:1 (1:0), 24. (11 m), 63. a 73. Piros – 83. R. Szabó. Topoľníky – Levice 2:0 (1:0), 35. Peciar, 83. Rózsa. Nová Ves – J. Bohunice 2:1 (0:0), 72. Barčiak, 87. Balocký - 57. Sani.

1. Pov. Bystrica 13 9 3 1 32:10 30

2. Piešťany 13 8 2 3 22:6 26

3. Levice 13 8 2 3 21:11 26

4. Komárno 13 7 4 2 20:9 25

5. Skalica 13 7 0 6 23:16 21

6. Gabčíkovo 13 6 2 5 11:17 20

7. Šúrovce 13 5 3 5 17:12 18

8. V. Ludince 13 4 5 4 13:11 17