Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Prehry Beluše a L. Rovní, vyhral iba Prečín

V 4. futbalovej lige prezimujú na prvom mieste L. Rovne.

H. Obdokovce - Led. Rovne 1:0 (0:0)

Zápas sa začal opatrne z obidvoch strán. Domáci si vedomí sily súpera stavili na defenzívnu taktiku a vyrážali do rýchlych protiútokov. Dokonca v prvom polčase mali domáci hráči dva samostatné nájazdy na brankára, ale s nimi si hosťujúci brankár poradil. V druhom polčase sa v úvode obraz hry nezmenil. Zlomový okamih nastal v 54. minúte, kedy centrovanú loptu posadal Janček na hlavu Uhríka a bolo 1:0. V záverečných minútach hostia pritlačili domácich, ale tí svojou bojovnosťou a obetavosťou už tesný náskok nad lídrom súťaže ubránili.

Gól: 54. Uhrík. Rozhodoval Obeda, 300 divákov.

H. Obdokovce: Jakubička – Kuchtiak (36. Zeliska), Lacika, Rusňák, Chňapko (81. Kopún) – Kšinant (75. Fráter), Janček, Uhrík, Ducký, Ladický – Šiška.

L. Rovne: Kováč – Lipták, Híreš (75. Kebis), Kresáň, Kristín, Ptáček, Detko, Kadlec, Tomana, Lukaštík (15. Šimáček), Palasiewicz.

Prečín – Nováky 3:0 (1:0)

Prvý polčas sa hral veľmi opatrne, ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu. Útoky končili na pozorných obranách, čo platilo až do 43. min, kedy po Kopáčovom rohu na vzdialenejšiu žrď Masaryk otvoril skóre. Druhý polčas začali lepšie domáci a po priamom kope Hybbena Almásy priťukol loptu Masarykovi, a ten v 48. min zvýšil na 2:0. Domáci sa potom stiahli pred vlastnú šestnástku a súper nevyužil tri vyložené šance, pri ktorých domácich održal brankár Hladký. Po rohu v 80. min Vrábel z kroku minul prázdnu bránu hostí. Po narážačke a Hybbenom bežal v 90. min Almásy sám na bránu, trafil žrď a odrazenú loptu poslal do siete Hybben.

Góly: 43. a 48. Masaryk, 90. Hybben.

Prečín: Hladký – Briestenský, Almásy, Masaryk, Michalec, Vrábel, Orávik (Kadúch), Kostelanský, Raninec, Hybben, Kopáč (Krabáč).

Nováky: Gurka – Sedlák, Benko, Karnan, Katrena, Prekop, Roháč, Kováč, Adamček, Čičmanec, Jankula. (striedali Mokriš, Mikuláš). JOZEF MAMIS

Kanianka – Beluša 4:0 (3:0)

V Kanianke sa predstavil druhý tím tabuľky, ale na ihrisku to vôbec nebolo vidieť. Úvodných desať minút bola hra vyrovnaná, ale potom začal svoj gólový koncert Marián Petráš. V 14. min hlavou otvoril skóre. Už o minútu jeho tečovaná strela skončila v bráne – 2:0. Svoj čistý hetrik dokonal v 21. min po centri Khadira. V ostatných minútach prvého polčasu domáci predvádzali okulahodiaci futbal. V druhom dejstve sa hralo medzi šestnástkami. V 66. min po peknej akcii vyškolil hosťujúceho obrancu Kováč a upravil na 4:0. Týmto víťazstvom Kanianka potvrdila stúpajúcu formu z posledných kôl a je len na škodu, že sa jesenná časť futbalového ročníka skončila.

Góly: 14., 15., 21. Mar. Petráš, 66. Kováč, R: Titurus, 200 divákov.

Kanianka: Pipíška – Kováč, Drozd, P. Richter, Boško, Babašta, Mečiar, Hvolka, Šnirc, Khadir, Mar. Petráš, str. M. Richter, Mich. Petráš, Ugróczy.

Beluša: Valach – Cibik, Gažo, Sviečka, Jurga, Sagan, Jánoško, Holeščák, Makas, Revák, Vavrík, str. Štefanec. M.PIPÍŠKA

N. Dubnica - D. Vestenice 1:1 (0:1)

Na výbornom ihrisku sa do 10. min hral opatrný futbal, lebo hostia prišli s cieľom brániť. Ranuša prihral Vaškovi, ktorý v 11. min trafil iba brankára. V 15. min po aute Dvonč vyskúšal Urminského postreh. Po odkope prihrávke Vaška Prekop sólo zakončil strelou do Jurenku. V 27. min Dvonč z priameho kopu trafil k žrdi a dal vedúci gól hostí. Nasledovali šance hostí, ale v 29. min Basila, v 34. min Prekop a 37. min Vaško mierili tesne vedľa. V 38. min sa uvoľnil Basila, trafil žrď a Prekop prestrelil bránu. Po prestávke sa hralo iba na polovici hostí. V 52. min po rohu Ranuša trafil brankára, ktorý kryl o dve minúty gólovú šancu Prekopa. V 77. min Vaško našiel na päťke Basilu, ktorého hlavičku Jurenka bravúrne zneškodnil. Tlak N. Dubnice vyvrcholil v 86. min. Ranuša, ktorého fauloval brankár, z nariadenej jedenástky vyrovnal. Zápas výrazne ovplyvnil rozhodca, ktorý hosťom toleroval zdržiavanie, čím krása hry a plynulosť výrazne utrpela.

Góly: 86. Ranuša (11 m) – 27. Dvonč.

N. Dubnica: Urminský - Ďatko (70. Tvrdý), Kosiba, Štiffel, Dado, Ježík, Basila, Ranuša, Prekop, Vaško, Bortel (46. Burdej).

D. Vestenice: Jurenka – Struhár, Bútora, Slaný, Humaj, Dvonč, Stručka, Belko, Škarka, Cagáň (75. Putiška), Vlnka (65. Vlnka). (PŠ)

Výsledky 15. kola: Bošany - Gbely 3:1 (1:1), 9. Šesták, 60. Murko, 67. Zvala – 16. Križan, Partizánske – Tr. Stankovce 2:1 (1:0). 47. Hullman, 80. Norocký – 1. Puna, Nitrianske Pravno - Lehota pod Vtáčnikom 2:2 (1:2), 25. Miroslav Jamrich, 84. Bielik - 6. Kráľovič, 18. Štefanička, Častkovce – Holíč 2:1 (1:1), 8. Kostelan, 76. Ščepko – 20. Mráz.

3. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  7. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  9. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  10. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 056

Na ochorenie COVID-19 zomrelo vo februári v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici 49 pacientov. TASR o tom informoval riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

5 h

Vážska cyklomagistrála cez Považskú Bystricu bude mať viac ako desať kilometrov.

8 h

V nedeľu odhalili PCR testy 842 nových prípadov nákazy, 45 v Trenčianskom kraji. Laboratória ukončili 3 565 takýchto vyšetrení.

Kontroly budú zamerané najmä na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb. Zákaz vychádzania budú kontrolovať hliadky aj na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov.