Ilava rozdrvila Ľuborču

V 5. futbalovej lige prezimuje posledná Tuchyňa, keď prehrala v Čachticiach.

Ilavčan Pagáč(vpravo) dal Ľuborči jeden z piatich gólov. Vľavo jeho spoluhráč Šedo.Ilavčan Pagáč(vpravo) dal Ľuborči jeden z piatich gólov. Vľavo jeho spoluhráč Šedo. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Čachtice – Tuchyňa 4:3 (1:1)

Hostia domácich zaskočili gólom už v 3. min, keď sa presadil Samek. V aktívnej hre Tuchyňa pokračovala, no vyložené šance nepremenila vďaka gólmanovi Vladovi. Čachtičania v 35. min vyrovnali po góle Bogoru na 1:1. Do druhého polčasu nastúpili Čachtice s odhodlaním zvíťaziť, ale gól pridal opäť na opačnej strane Samek. V 51. min z priameho kopu vyrovnal Bogora a o päť minút na to strhol vedenie na domácu stranu Ďuriš. V 70. min pridal na 4:2 Bogora, čím spečatil svoj hetrik. Po góle nastalo uspokojenie a Tuchyňa 10 min pred koncom znížila na 4:3, keď si aj Samek pripísal hetrik. V priemernom zápase domáci udržali víťazstvo na svojej strane.

Góly: 35., 51. a 70. P. Bogora, 56. Ďuriš – 3., 48. a 80. Šatka.

Čachtice: Vlado – Ďuriš, Kusý, Opatovský, P. Čavojský, M. Bogora, P. Bogora, O. Trebatický, Peterka, J. Imriška, Čáp.

Tuchyňa: Roháč – Mišún, Hrehuš (P. Štefanec), F. Štefanec, V. Poliak, Nomilner, Filo, Švec, J. Poliak, Šatka, M. Štefanec. ĽUBOŠ ČAVOJSKÝ

V. Uherce - Ladce 2:0 (1:0)

V úvode zápasu mali hostia dva protiútoky na domácu bránu, ktoré však ostali nevyužité vďaka zákrokom domáceho brankára. Už v 28. minúte prevzali taktovku domáci, keď z priameho kopu po centri Kundalu zakončil hlavičkou Briatka. V prvom polčase ešte Kováč pohrozil z priameho kopu, avšak trafil len spojnicu. V druhom dejstve začali lepšie hostia, keď v 47. minúte šiel sám na bránu domácich Jakuš, ale domáci brankár opäť bravúrne vychytal. V 51. minúte zvýšil stav domáci Kováč na 2:0. Od tohto momentu mali ešte šance ako domáci tak i hostia, avšak tie sa už zužitkovať nepodarilo.

Góly: 28. Briatka, 51. Kováč.

V. Uherce: Znášik - Vrábel, Gubka, Briatka, Svrček, Zeleník, Kundala, Lauko, Poliak, Kováč, Čangel (56. Miksa).

Ladce: Machala - Jurček, Homér, Mikuška, K. Mražík (59. Makas), J. Váň, E. Mražík, Kušík, Martinka (86. Adamička), Jakuš, Eliáš (55. E. Pagáč).

Ilava – Ľuborča 5:0 (3:0)

Už v 2. min po centri Brokeša sa z päťky nemýlil Katerinčin. V 13. min po nádhernej prihrávke Brokeša Strapko zakončil sólo druhým gólom. O tri minúty Brokeš po úniku mieril vedľa. Hostia skúšali šťastie až v 25. min, ale lopta letela nad bránu. Ilava hrala výborne a súperovi nič nedovolila. V 37. min po Šedovom centri pridal Pagáč tretí gól. Aj druhý polčas začali domáci zhurta a už v 47. min sa dočkal gólu aj Brokeš, keď premenil ideálnu Katerinčinovu prihrávku na 4:0. Z množstva sľubných šancí dokázali do konca Ilavčania využiť už iba jedinú v 74. min Katerinčinom.

Góly: 2. a 74. Katerinčin, 13. Strapko, 37. Pagáč, 47. Brokeš.

Ilava: Vrábel – Mikula, Galbavý, Calpaš, Galko, Brokeš, Strapko, Šedo, Sondor (79. Bartek), Pagáč (69. Kršák), Katerinčín (77. Suchánek).

Ľuborča: Husár – Bahno, Vavruš, Zváč, Ondrejík, Machara, Koníček, Marek Belko, J. Belko, Ňaňák, Hudcovský. PETER MIŠÍK

Zemianske Kostoľany – Horná Poruba 1:1 (1:1)

Úvod stretnutia vyšiel domácim, ktorí sa ujali vedenia v 7. min po peknej strele Liptaja. Hosťom sa ešte pred polčasovou prestávkou podarilo vyrovnať Staňom. Keďže po zmene strán už diváci gól nevideli, súperi sa rozišli zmierlivou remízou.

Góly: 7. Liptaj – 32. A. Staňo.

Z. Kostoľany: Marek Zvalo – Duda, Vyškrabka, Michal Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Cmarko, Bajgar, Oršula, Liptaj, Mokoš, striedali Paukeje, Záhon.

H. Poruba: Smolka – A. Staňo, R.. Staňo, Majerík, M. Živčic, Maďara, Papp, Šamánek, Vlasatý, T. Staňo, Škorvánek, str. Ďuriš, P. Živčic, Leško. M.RYBÁR

Výsledky 15. kola: Podolie – Cígeľ 0:0, Malá Čausa – Trenčianske Teplice 4:1 (1:0), 20. a 67. Lugár, 63. Petráš (11 m), 73. Stopka – 50. Bubenko (11 m), Kamenec – Stará Turá 1:2 (1:0), 15. Šimo – 65. Peterka (11 m), 85. Šimek, Horná Nitra - Šimonovany 3:1 (2:0), Baláž 2, Frimmel - Néma (11 m).

1. Horná Nitra 15 12 1 2 56:12 37

2. Tr. Teplice 15 11 0 4 32:23 33

3. Šimonovany 15 9 3 3 35:14 30

4. Malá Čausa 15 8 2 5 29:26 26

5. Podolie 15 7 3 5 22:17 24

6. Zem. Kostoľany 15 6 5 4 23:17 23

7. V. Uherce 15 6 4 5 23:18 22

8. H. Poruba 15 6 4 5 23:27 22