Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Púchov inkasoval trinásť gólov od Bardejova

Hokejisti Pov. Bystrice stratili šancu na body pri power play.

Michalovce – Pov. Bystrica 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Hneď v úvode pohrozil veľkou šancou Drotár a v 3. min pri vylúčení Stráňovského Hančák bombou od modrej čiary otvoril skóre. Beňo potom zmaril šance Paľovčíka a Minčáka a potom prišlo vylúčenie Lukáča. Jeden z domácich obrancov spadol, Bačík mu puk vypichol a po protiútoku vyrovnal Stráňovský. O päť minút mal obrovskú šancu Drotár, ale východniarov potešil až v 18. min zblízka Pavličko. Aj vstup do druhej tretiny mali Michalovčana lepší. V 23. min dostal Slovák peknú prihrávku a po úniku zvýšil na 3:1. Tlak domácich bol značný, ale ďalší gól sa im nedarilo streliť. Hostia odolali a v 34. min nepremenil šancu Zlocha st. O tri minúty bol vylúčený domáci Gašpar a osem sekúnd pred jeho návratom využil presilovku Zlocha st. po Koledovej prihrávke. Jednogólové vedenie nútilo domácich k poisťovaciemu gólu, ktorý však Beňo odmietal za svoj chrbát pustiť. Nepodarilo sa to ani pri dvojnásobnom Cigánikovom treste, ani pri vylúčení Koledu. Tri minúty pred koncom sa karta obrátila, ale ani hostia početnú prevahu nepremenili na vyrovnanie. V závere odvolali brankára, no šťastie nemali. K puku sa šestnásť sekúnd pred koncom dostal Pavličko a trafil prázdnu bránu.

Góly: 18. a 60. Pavličko, 3. Hančák, 23. Slovák – 10. Stráňovský, 39. Zlocha st..

Michalovce: Kotvan – Maroš Žemba, Mucha, Boržík, Šeliga, Kadlubiak, Hančák, Petruňa, Pavličko, Gašpar, Minčák, Slovák, Palovčík, Drotár, Fajčák, Podsedlý, Halás, Kovaľ, Štefan, Meidl.

Pov. Bystrica: Beňo – Smerčiak, Volek, Cigánik, Lukáč, Hošták, Bačík, Bujdák, Michal Stráňovský, Lipták, Koleda, Ftorek, J. Zlocha st., Koleda, A. Boško, J. Fujerík, Šugár.

Púchov – Bardejov 1:13 (0:6, 0:3, 1:4)

Od začiatku bolo jasné, že hrá posledný s prvým. Hostia dali už v 4. min rýchly gól. Ďalší pridal v 12. min Sabol a o minútu Petruška zvyšoval na 0:3. V 16. min dal ten istý hráč štvrtý a o minútu Dancsák aj piaty gól. Šesťgólové vedenie po prvej časti zaistil šesť sekúnd pred sirénou obranca M. Školiak z presilovky. Už po štrnástich sekundách druhej časti fauloval Tichý Baláža, ktorý premenil trestné strieľanie. O minútu skóroval Schneider a v 26. min po góle Molnára na 0:9 boli Púchovčania zrelí na uterák. Hosťom akoby vidina desiateho gólu zväzovala ruky a stav sa nemenil. V 32. min došlo ku konfliktu medzi Zalčíkom a Polačekom. Domáci hráč dostal 5 minút + trest do konca zápasu, kým súper naviac dvojminútový a desaťminútový osobný trest. V závere tretiny sa väčšinou iba vylučovalo bez využitia. Hosťom trvalo takmer dvadsať minút, kým sa dočkali desiateho gólu. Autorom bol Stríž v 46. min. čestný gól Púchova dal v 51. min po Pavlovičovej prihrávke Bednárik, ktorý znižoval na 1:11. V 55. min Knap využil presilovku a skóre o minútu uzavrel trinástym gólom Molnár. Kuriozitou zápasu bolo, že z jedenástich útočníkov lídra skórovali deviati.

Góly: 51. Bednárik – 4. a 21. Baláž (druhý z tr. strieľania), 13. a 16. Petruška, 26. a 56. Molnár, 12. Sabol, 17. Dancsák, 20. M. Školiak, 22. Schneider, 46. Stríž, 49. Gmitter, 55. Knap.

Púchov: Zubo - Tichý, J. Dráb, Celar, Richter, Zalčík, Vereš, Faktor, Kelemen, Pavlovič, Sušanin, Vraník, Ludvig, Bednárik, Kohút, Juríček, Zemko.

Bardejov: Marton – Pichnarčík, Takáč, Gajdoš, Valentín, Polaček, M. Školiak, Šimo, V. Mojdis, Baláž, Sabol, Gmitter, Stríž, Dancsák, Molnár, Schneider, Náhlik, Petruška, Knap, Mihalič.

3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Jantar team v cieli Dakaru 2021

Posledná, krátka, 202 kilometrov dlhá etapa uzavrela kruh po Saudskej Arábii a priviedla jazdcov späť do Jeddahu. Obaja jazdci Jantar teamu úspešne absolvovali cez 8000 kilometrov trati a dorazili do cieľa Rely Dakar 2021.

Na pokračovanie Vážskej cyklomagistrály chce krajská samospráva využiť eurofondy

Trenčiansky samosprávny kraj plánuje v tomto roku vybudovať štvrtý z ôsmich úsekov Vážskej cyklomagistrály.

M. Kulkovský: Očkovanie je účinná a bezpečná zbraň

Pripomenul, že nový koronavírus za rok usmrtil viac ako dva milióny ľudí vo svete a viac ako 91 miliónov ľudí bolo nakazených, a to aj napriek prijatým opatreniam.