Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Po prestávke prišiel nečakaný obrat

V poslednom kole základnej časti hádzanárskej extraligy mužov Pov. Bystrica prehrala s Topoľčanmi, ale do skupiny o 6. - 8. miesto ide z najlepšej pozície.

Hráči Pov. Bystrice (v útoku) v závere stratili vyhratý zápas.Hráči Pov. Bystrice (v útoku) v závere stratili vyhratý zápas. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany - Pov. Bystrica 27:26 (9:16)

V Topoľčanoch sa odohralo zaujímavé stretnutie. Domáci hráči sa ujali vedenia Cigáňom 1:0 a následne po stratách lôpt hostí chytil hosťujúci Kovačin štyri góly, navyše zneškodnil aj sedmičku Klačanského. Hostia v 5. minúte vyrovnali a síce Topoľčany odskočili na 3:1, ale J. Kozák v 8. min vyrovnal na 3:3. Následne sa súperi doťahovali až do stavu 5:5, kedy sa hostia zásluhou Korňana dostali do vedenia 5:6. Po sérii chýb Topoľčian a najmä výbornom brankárovi Kovačinovi sa hostia v 18. min ujali vedenia 6:9. Topoľčancom nepomohol ani oddychový čas a Považská Bystrica zvyšovala svoje vedenie. Postupne sa presadil J. Kozák, Adamčík aj Michal Gardian a razom bolo 8:13. Domáci Vlčko ako aj Klačanský zahodili svoje sedmičky, a tak hostia Adamčíkom a Vallom upravili na polčasových 9:16.

Po zmene strán zvyšoval Firit už na 9:17. Potom sa však v topoľčianskej hale začali diať veci. Rozchytal sa brankár Rafael, no na druhej strane Kovačin začal inkasovať gól za gólom. Domáci hádzanári spresnili hru, začali lepšie brániť a po sérii štyroch gólov znížili na 13:17. Adamčík ešte odpovedal gólom na 13:18, ale Klačanský, či Vlčko stiahli náskok súpera na 16:19. V 45. minúte bol stav 18:21, ale po góloch Vlčka, Klačanského a Bačíka bolo razom vyrovnané (21:21) a oddychový čas si zobral tréner hostí. Ani to však nepomohlo a Mokriš poslal Topoľčany do vedenia 22:21. Následne Považania doťahovali jednogólové manko až do 55. minúty, kedy Klačanský zvýšil na 26:24. Hostia ešte dokázali vyrovnať, dokonca Firit mohol hostí dostať opäť do vedenia, ale vyznamenal sa Rafael v domácej bránke. Na druhej strane desať sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Kovačech. Hostia chceli rýchlo rozohrať, ale loptu im zobral Bačík a uvidel červenú kartu. V záverečnom tlaku si Topoľčany zubami – nechtami držali vedenie, po fauloch boli vylúčení aj Klačanský s Mokrišom, ktorí nedovolili hosťom rýchlo rozohrať. Topoľčany sa tak dotiahli bodovo na súpera z Považskej Bystrice, ale vzájomné zápasy majú lepšie Považania.

Topoľčany: Halgaš, Rafael – Mokriš 5, Bačík 2/1, Vlčko 3/1, Kopecký 2, Klačanský 8, Hurtiš, Žilinčík, Ďurček, Cigáň 3, Kovačech 4, Halo.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Firit 5, Ďurajka, Adamčík 5, Korňan 1, Vallo 6, Kostelanský, Hároník, J. Kozák 2, M. Kozák 1, Janíček, Michal Gardian 5, Marián Gardian 1, Š. Macháč, Cifra.

Sedmičky: 6/2 – 1/1.

Vylúčení: 3 – 2, ČK: 60. Bačík, Klačanský, Mokriš (všetci Topoľčany) za nešportové správanie.

14. kolo: ŠKP – Michalovce 36:25, Hlohovec - N. Zámky 33:32, Košice mali voľno.

1. N. Zámky 12 9 0 3 388:327 18

2. Hlohovec 12 7 1 4 340:305 15

3. Michalovce 12 7 1 4 324:311 15

4. Košice 12 6 1 5 357:347 13

5. Pov. Bystrica 12 4 0 8 316:342 8

6. Topoľčany 12 4 0 8 303:342 8

7. ŠKP 12 3 1 8 329:383 7

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?