Po roku bolo opäť vydarené strašenie

Minulý rok bola hitom na Strašidelnom CVČ-ku tancujúca kostra. Veselému kostlivcovi tentoraz robil veľkú konkurenciu šialený pacient psychiatrickej liečebne. Obľube sa tešil aj ples upírov, ktorí si schuti zatancovali spolu s Drakulom.

Strašidlá boli naozaj dôveryhodné, nikoho našťastie na smrť nevystrašili.Strašidlá boli naozaj dôveryhodné, nikoho našťastie na smrť nevystrašili. (Zdroj: SČ)

Tradičné podujatie centra voľného času sa konalo už po šiestykrát. Strašidelné CVČ-ko si pozrelo veľa detí rôznych vekových skupín. A tak ako v minulosti, opäť sa raz potvrdilo, že strašenie môže byť aj príjemné.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj o tom bol ďalší ročník úspešného a obľúbeného podujatia, ktoré prilákalo niekoľko stoviek návštevníkov.

Stratila hlavu

Tí, čo akciu poznajú, vedia, že Strašidelné CVČ-ko tvorí trasa, ktorú návštevníci absolvujú v skupinkách. Postupne prechádzajú strašidelnými priestormi a robia zastávky, aby si pozreli pripravené scénky. Zorganizovať podobné podujatie stojí mnoho síl a pracovníci centra by o tom mohli rozprávať. Hriať pri srdci ich môže aspoň pocit z dobre vykonanej práce. Dôkazom sú spokojné deti, ktoré odchádzajú domov s úsmevom na tvári.

SkryťVypnúť reklamu

Už pri vchode zaujala návštevníkov „hovoriaca sklenená guľa“, ktorá ich informovala o tom, čo ich čaká.

Krik sa ozýval zo stanoviska, na ktorom jedna z účinkujúcich prišla o hlavu. Trik sa deťom, ale aj ich rodičom, veľmi páčil, a to ešte netušili, že ďalšia hlava sa „varí“ v hrnci.

Šialený pacient

Program pokračoval a skupinky návštevníkov sa postupne presúvali po chodbách bývalej základnej školy, ktoré aj vďaka výzdobe vyzerali naozaj strašidelne.

Pri pohľade na veľkého hada, ktorého držal „faraón“, zamrzol niektorým mladším účastníkom úsmev na perách. Dokonca sa občas ozval aj plač a povestná veta: „Maminka, ja chcem ísť radšej domov.“

V pestrom programe zaujal aj šialený pacient, ktorý si v skrini schovával zvláštnu „hračku“. Po tom, ako si už všetci mysleli, že ide iba o figurínu, sa zrazu pohla a diváci odmenili protagonistov veľkým potleskom.

SkryťVypnúť reklamu

Aj tento rok bolo v pekle opäť v poriadne horúco. Čerti sa tešili a kúsok vedľa bosorky varili nejaký elixír.

Ples upírov

Aké by to bolo Strašidelné CVČ-ko bez upírov. Tí si dali taktiež zraz, aby si mohli spolu zatancovať. Členky tanečnej skupiny Tweety sa skutočne predviedli v tom najlepšom svetle a po ich vystúpení bolo počuť obrovský potlesk. Hitom bola aj tento rok tancujúca kostra, ktorá si pre deti pripravila novú choreografiu.

Deti čakalo ešte mnoho iných prekvapení. Fantázii sa v tom prípade medze nekládli, čo bolo vidieť na originálnom a dynamickom programe.

Príprava takéhoto podujatia zaberie skutočne veľa času. Aj tento rok na Strašidelnom CVČ-ku teda spolupracovalo niekoľko desiatok ľudí. Účinkujúcich tvorili najmä deti, ktoré počas školského roka navštevujú centrum voľného času.Výsledkom ich niekoľkodňovej spolupráce je prepracovaný scenár Strašidelného CVČ-ka, ktorý rozžiaril nejedny detské očká.

SkryťVypnúť reklamu

Tí, ktorí Strašidelné CVČ-ko navštívili, určite potvrdia, že domov neodchádzali vystrašení na smrť, ale že strávili príjemné chvíle, zažili veľa zábavy, a aj keď sa možno v určitých chvíľach aj trošku báli, odchádzali spokojní.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Slováci dodali tablety do Volkswagenu i do policajných áut
  2. Prvý mobil dieťaťa prináša radosť aj veľkú zodpovednosť
  3. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu
  4. eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van: Zvýhodnený vstup len do 15.9.
  5. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny
  6. Ako prežije váš biznis? Rozhodnú tieto 3 kroky
  7. Hodnotenie profesionála: Maldivské rezorty do hodiny od letiska
  8. Rozvrh hodín s kalendárom prázdnin v denníkoch SME a Korzár
  1. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu
  2. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny
  3. eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van: Zvýhodnený vstup len do 15.9.
  4. Slováci dodali tablety do Volkswagenu i do policajných áut
  5. Ich slnkom je mesiac, kvitnú v noci
  6. Nie je to len ihrisko: V K Parku deti opäť nájdu radosť z pohybu
  7. Po mape s EUROVIA SK: Objavujeme Spiš a Gemer
  8. Ako prežije váš biznis? Rozhodnú tieto 3 kroky
  1. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 7 076
  2. Na toto by ste sa mali vo svojej obľúbenej krčme opýtať 6 341
  3. Tichá epidémia bolesti chrbta: Dostupná pomoc pre tisíce ľudí 5 373
  4. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 5 010
  5. Na začiatku ledva naškrabali 700 eur, dnes majú miliónové tržby 4 874
  6. Prvý mobil ako skúška dôvery medzi rodičom a dieťaťom 4 626
  7. Z čašníkov majiteľmi top hotelov: Stavili na lokálnosť a luxus 4 145
  8. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina? Farba ju nezachráni 2 950
  1. Marcel Rebro: Zvyšujeme odvody, aby ste mali viac. Orwell by žasol
  2. Radko Mačuha: Na bielych životoch záleží.
  3. Dalibor Eštočák: Kaviár a treska
  4. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza!
  5. Jozef Sitko: Bez roku 1968 by nebol ani rok 1989 a naša samostatnosť (2.)
  6. Veronika Bezáková: Ružové okuliare...
  7. Marek Kytka: Pokémonové karty – investícia, detstvo alebo gambling?
  8. Ernest Klotton: Silný štát alebo len ochrana vlastných?
  1. Pavol Návrat: Žiadosť občanov Slovenskej republiky o zlúčenie s Českou republikou 65 937
  2. Rado Surovka: Matovičove bomby sú späť 12 443
  3. Radoslav Záhumenský: Rozhľadňa, ktorú takmer nikto nepozná, a pritom z nej Malá Fatra ukazuje svoju pravú krásu! 9 649
  4. Monika Albertiová: SLOVENSKOOO! A je to tu! Nenávisť a tuposť 8 897
  5. Tomáš Csicsó: Ako školy vyberajú výpalné od študentov 6 431
  6. Otilia Horrocks: Akcia "Hromžia celé Košice" v plnom prúde 4 915
  7. Rudolfa Vallová: Hrmelo už dávno, no Booking.com sa neobával 4 441
  8. Ján Valchár: Výbušné noci na východe 3 685
  1. Marcel Rebro: Zvyšujeme odvody, aby ste mali viac. Orwell by žasol
  2. Radko Mačuha: Na bielych životoch záleží.
  3. Marcel Rebro: Drony ako oči a zbraň pechoty: Reportáž z bojových pozícií AZOV
  4. Roman Kebísek: Clementisová: Po poprave manžela jeho popol vysypali do stoky
  5. Věra Tepličková: Má to ťažké Kamenický...
  6. Věra Tepličková: ... a voľ nebyť, ako byť otrokom
  7. Igor Pogány: Nano Banana: Nová AI od Google premení vaše fotky na realitu (a splní sny)
  8. Marian Nanias: Jadrové zariadenia, doteraz použité na Mesiaci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Kominár Karol Paulec.

Kominárske remeslo sa dedí ako privilégium.


Dom kultúry v Považskej Bystrici.

Dom kultúry sa mení na dôstojný priestor.


TASR
LinkedIn konferencia sa bude konať 18. septembra 2025.

Od LinkedIn špičiek sa dozviete ako predávať a budovať svoju značku.


Festival zvedavosti je generálkou pred rokom 2026, kedy sa Trenčín naplno predstaví ako Európske hlavné mesto kultúry. Ste tiež zvedaví?


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu