Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Pohár obhájila FK Dubnica

V Dubnici na umelej tráve sa uskutočnil 5. ročník Memoriálu Ľudovíta Baduru. Známy hráč a tréner, ktorý pôsobil nielen v Dubnici, ale aj v Ilave, Žiline či Trnave odišiel do futbalového neba v decembri 2006.

hráči MFK Dubnica (v modrom) rozstrieľali Ilavu.hráči MFK Dubnica (v modrom) rozstrieľali Ilavu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Turnaj slávnostným výkopom otvorila Badurova mama za prítomnosti jeho manželky a primátora. Turnaj mal podobné obsadenie ako vlani, opäť bez účasti hráčov Trnavy. „Od jari, keď sme vyhrali II. ligu, sme sa spolu na ihrisku nestretli. Chýba nám viacero hráčov, ale napriek tomu chceme prvenstvo obhájiť,“ vyjadril sa pred začiatkom vedúci futsalistov FK Dubnica Jozef Čech. Veľkou konkurenciou boli hráči druholigového MFK Dubnica pod vedením Petra Nemečkaya a Dušana Kramlíka, ktorí dali šancu mladým. Tím MFK Ilava bol na nepoznanie, ale Miloš Šupák s Jánom Ptáčkom sa museli v poli spoľahnúť na mladosť, pretože v bráne stáli ostrieľaní borci T. Cabaj a Vrábel. Klasickí futsalisti Makroteamu Žilina vyhrali iba nad Ilavou a skončili tretí.

Výsledky: MFK Dubnica – Ilava 17:4 (7:1).

Góly: Brigant 5, Ševčík 3, Golej 3, Šmahajčík 3, Čiernik 2, Sokolík – Galbavý 2, Katerinčin, Brokeš.

Od začiatku sa Dubničania pustili do súpera a dávali góly po pekných kombináciách. Ilava sa snažila, ale vysokú prehru neodvrátila.

FK Dubnica – Makroteam Žilina 6:1 (2:0)

Góly: Paulíny 2, Turza 2, Burdej 2 – Červený,

Diváci videli úplne iný zápas, kde prevládala taktika nad naháňaním sa za gólmi. Dubničania získali v úvode dvojgólový náskok, ktorý po prestávke ešte zvýraznili.

FK Dubnica – Ilava 8:2 (3:0)

Góly: Bubenko 3, Turza 2, Paulíny Madro, Minarech – Galbavý 2.

Po krátkej prestávke dokázali Dubničania svoje kvality a dosiahli pohodlné víťazstvo.

MFK Dubnica – Makroteam 4:2 (1:2)

Góly: Šmahajčík 2, Golej, Ševčík – Michálek, Holúbek.

Mladí Dubničania už strelecky nežiarili a po prvom polčase tesne prehrávali. Po prestávke pridali tri góly výhrou si posilnili šance na prvenstvo.

FK Dubnica – MFK Dubnica 6:5 (2:2)

Góly: Madro 2, Turza 2, Staňo, Burdej - Brigant 2, Ševčík 2, Šmahajčík.

V predčasnom finálovom zápase potreboval obhajca vyhrať, kým MFK Dubnica stačil bod vďaka výrazne lepšiemu skóre. V najlepšom zápase turnaja sa mladíci viedli 0:2, ale polčas skončil nerozhodne 2:2. FK sa ujali vedenia 3:2, ktoré neudržali. Za stavu 5:3 hráči MFK dvoma gólmi vyrovnali na 5:5, čo im stačilo na prvenstvo. Dve minúty pred koncom Madro dal víťazný gól obhajcu FK Dubnica a v závere ten istý hráč ešte minul prázdnu bránu.

Ilava – Makroteam Žilina 4:8 (2:2)

Góly: Galbavý 2, Puček, Katerinčin – Žucha 3, Červený 2, Michálek, Pagáč, Ripol.

Ani v treťom zápase sa Ilavčania nedokázali vysporiadať so šikovnosťou súperových útočníkov a po prehre o štyri góly obsadili posledné štvrté miesto.

1. FK Dubnica 3 3 0 0 20:8 9

2. MFK Dubnica 3 2 0 1 26:12 6

3. Makroteam 3 1 0 2 11:14 3

4. Ilava 3 0 0 3 10:33 0

Najtechnickejším hráčom sa stal Lukáš Červený (Makroteam Žilina), najlepším strelcom bol Tomáš Brigant (MFK Dubnica), autor 7 gólmi a najlepším brankárom bol Andrej Kukuliaš (MFK Dubnica).

FK Dubnica: Meliš - Minarech , Staňo, Bubenko, Turza, Burdej, Madro, Paulíny, Ranuša, vedúci Jozef Čech.

Turnaj rozhodovali Mária Gašparíková, Michal Sluk a Vladimír Badura.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.