Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Tretie miesto hádzanárov MŠK v Hraniciach

Na medzinárodnom turnaji v Hraniciach nastúpila Pov. Bystrica bez štvorice zranených hráčov M. Kozáka, Valla, Š. Macháča a Dobroňa a obsadila tretie miesto.

V prípade remízy s českými juniormi alebo remízy Hraníc s tým istým celkom mohli skončiť druhí za suverénom turnaja, Lovosicami.

Pov. Bystrica – Česko jun. 32:33 (15:18)

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Firit 10/1, Korňan 1, Marián Gardian 1, Janíček 1, Cifra 1, J. Kozák 2, R. Sapák 4, Kostelanský, Michal Gardian 4, Adamčík 8/3, Hároník, Ďurajka.

Považania nastúpili bez koncentrácie súpera podcenili. Motívovaní, rýchlonohí juniori vyhrali polčas o tri góly a po prestávky viedli hrozivým rozdielom 22:30. Až potom sa MŠK zobudili, dotiahli na rozdiel gólu, ale na vyrovnanie už čas neostal. Strelecky sa presadil Firit, ktorý mal 50 – percentnú úspešnosť streľby a príjemne prekvapili pravé krídla. Michal Gardian a Sapák premenili všetkých osem pokusov.

Pov. Bystrica – Lovosice 25:33 (13:16)

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Firit 11/2, Korňan, Marián Gardian 1, Janíček 3, Cifra 1, J. Kozák, R. Sapák, Kostelanský 1, Michal Gardian 3, Adamčík 3, Hároník 1, Ďurajka 1.

V raňajšom zápase vyzerali v úvode Považania ako neprebudení, ale od 13. min za stavu 4:6 súper ušiel na 5:11. V závere polčasu Bystričania stiahli na 13:16, no po prestávke prehrávali 14:19. Zlepšeným výkonom sa dotiahli na 21:22, no Lovosice päťgólovou šnúrou zvýšili na 21:27 a v závere vedenie proti nefungujúcej obrane ešte zvýšili.

Pov. Bystrica – Hranice 33:23 (13:13)

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Firit 10/2, Korňan 2, Marián Gardian 1, Janíček 1, Cifra, J. Kozák 9/2, R. Sapák 1, Kostelanský, Michal Gardian 1, Adamčík 5, Hároník 1, Ďurajka 2.

MŠK mali tradične zlý začiatok a v 15. min prehrávali 6:9, keď šesť gólov inkasovali z trhákov a tri z pivota. Až potom obrana zabrala a výsledkom bol obrat – 12:10, no polčas skončil nerozhodne. Po prestávke zabrali najmä strelci Firit, J. Kozák a Adamčík, skvele zachytal Biel, ktorý kryl dvanásť striel a mal úspešnosť 55 percent.

Poradie: 1. Lovosice – 6, 2. Česko jun. – 3, 3. Pov. Bystrica – 2, 4. Hranice – 1.