Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

MŠK zvládli nervózny zápas

V hádzanárskej Tipos extralige mužov po výhre nad ŠKP Pov. Bystrica v predstihu potvrdila šieste miesto a v play off ju čaká tretí tím tabuľky.

Tomáš Vallo dal v druhom polčase Pejkovi viacero drzých gólov.Tomáš Vallo dal v druhom polčase Pejkovi viacero drzých gólov. (Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Pov. Bystrica – ŠKP 28:26 (12:13)

V 2. min M. Kozák vyrovnal na 1:1, ale po nedôraznej streľbe súper trikrát trestal a v 6. min viedol 1:4. Firit dvoma zásahmi znížil na 3:4 a po premenenej sedmičke M. Kozáka v 12. min J. Kozák vyrovnal na 5:5. V domácej bráne sa postupne rozchytal Kovačin, no spoluhráči po jeho zákrokoch nedokázali strhnúť vedenie na svoju stranu. Bratislavčania neustále viedli o jeden gól až do 24. min, keď Ďurajka vyrovnal na 10:10. ŠKP získali dvojgólový náskok – 10:12 v 27. min. Ešte v oslabení znížil Vallo a M. Kozák v 30. min zo sedmičky vyrovnal na 12:12, no nebránený Pupík strhol polčasové vedenie na stranu hostí. Obrat prišiel hneď po prestávke. Firit vyrovnal, Kovačin chytil Kucharíkovi sedmičku a v 32. min po Adamčíkovej sedmičke Považania prvýkrát viedli 14:13. Z protiútoku Kucharík zo sedmičky naposledy vyrovnal na 14:14. a v 35. min Michal Gardian zvyšoval na 16:14. Za stavu 17:16 v 37. min Kovačin vytlačil Štepanovského sedmičku na žrď a domáci ušli na 19:16. Za stavu 20:19 v 47. min dostal M. Kozák červenú kartu za tretie vylúčenie. Domáci sa ubránili a v 51. min Vallo strelou pod brankárove nohy upravil na 22:19. Päť minút pred koncom zásluhou Firita viedli Bystričania najvyšším rozdielom 25:21, ale súper sa nechcel vzdať a šancu im dali viacerými spornými verdiktami rozhodcovia. Dvakrát Kucharík a Mikeš v 58. min znížili na 25:24. Adamčík po faule na J. Kozáka premenil sedmičku, no Mikuš v 59. min dal na 26:25. Nervozita vrcholila, vylúčení boli Kovačin a Korňan, ale hostia to nevyužili. Desať sekúnd pred koncom si MŠK za stavu 27:26 zobrali oddychový čas a po kombinácii sa Adamčík mohol spýtať brankára, kam mu má loptu poslať – 28:26.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Cifra, Firit 5, Ďurajka 1, Adamčík 5/3, Korňan, Vallo 6, Kostelanský, Hároník, J. Kozák 2, Janíček, Michal Gardian 2, Š. Macháč, M. Kozák 7/4.

ŠKP: Pejko, Beleš, Kováč - Pupík 3, Berner 1, Kysel, Mikeš 3, Volentics 1, Slaninka, Demovič, Mikuš 4, Štepanovský 8/1, Čermák, Kucharík 6/2, Hirtl, Zechmeister.

Sedmičky: 7/7 – 5/3.

Vylúčení: 8:4 na 2 minúty, ČK M. Kozák za 3 vylúčenia.