MŠK bojovali s Prešovom o pohár do posledného dychu

Slovenský pohár v hádzanej mužov vyhral v Pov. Bystrici Tatran Prešov.

Martin Kozák (v strede) bojuje s prešovskou presilou.Martin Kozák (v strede) bojuje s prešovskou presilou. (Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Pov. Bystrica – Prešov 25:28 (10:15)

Finále začali Bystričania gólom M. Kozáka a v 5. min J. Kozák vyrovnal na 2:2. Hráčom MŠK robila problémy vysokánska obrana, kde 210 cm vysoký Kristopans zblokoval štyri strely. V 13. min Prešov zásluhou Kopča odskočil na 2:5, no výrazne nižší domáci bojovali a J. Kozák v 17. min znížil na 5:6. Prešov zvýšil na 6:9, ale po Adamčíkovom znížení na 7:9 zahodil M. Kozák trhák. Od stavu 8:10 v 21. min sa súperovi podarilo uniknúť na 9:14 a polčas vyhral 10:15, keď v posledných sekundách M. Kozákovi kryl sedmičku Krupa. Po prestávke podržal domácich Kovačin, ktorý v krátkom čase kryl štyri tutovky. Napriek tomu Tatran zvyšoval vedenie na 11:19 a v 42. min na 14:22. S domácimi to nevyzeralo dobre, najmä keď Adamčíkovi chytil Krupa sedmičku. Našťastie sa v drese domácich strelecky začal chytať Firit a v 44. min znížil na 16:22. Hostia opäť pridali a v 47. min znova viedli osemgólovým rozdielom 16:24. Potom prišla neuveriteľná minúta pre MŠK, počas ktorej dvakrát Firit, M. Kozák a Marián Gardian znížili v 48. min na 20:25. Škoda, že bombu Firita zastavila žrď. Nepresní rozhodcovia nepotrestali tri fauly hostí vylúčením, ale Firit sa znova presadil – 21:25. V tej istej minúte poslal Antl sedmičku nad bránu. Po sedmičke M. kozáka v 54. min bolo opäť iba o tri góly – 22:25. Kukrikov úder do Korňana v prerušenej hre rozhodcovia prehliadli a o chvíľu za faul, ktorých viacero Tatranu tolerovali, vylúčili Korňana. Za stavu 23:27 trafil M. Kozák zo sedmičky žrď, ale vzápätí mieril presne – 24:27. Po Antlovej sedmičke upravil skóre na prijateľných 25:28 Ďurajka. Viac ako tisícovka divákov odprevádzala domácich borcov potleskom, ktorý si za bojovný výkon zaslúžili. Škoda, že rozhodcovia Brunovský s Čandom nemali rovnaký meter na oboch súperov, inak mohol byť zápas ešte dramatickejší. V prípade, ak sa Prešov stane majstrom, bude mať Pov. Bystrica právo štartu v PVP. Okrem pohárov pre oba tímy ocenil prezident SZH Jaroslav Holeša najlepšieho hráča turnaja Kopča z Prešova. Najlepším strelcom bol domáci Andrej Firit, autor 15 gólov a najlepším hráčom finále bol jeho oddielový kolega Ladislav Kovačin.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Cifra, Firit 5, Ďurajka 1, Adamčík 2, Korňan, Vallo 1, Kostelanský 1, Hároník, J. Kozák 4, Janíček, Michal Gardian 2, Marián Gardian 2, Š. Macháč, M. Kozák 7/2.

Prešov: Krupa, Verkič – T. Mažár 2, Kopčo 4, Hrstka, M. Urban 2, D. Krok 2, Kristopans 5, Radčenko 2, Kravčák, Kukrika 3, Číp 1, Guzy, Pejovič, Pekár, Antl 7/5.