Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Sklárom umelá tráva nesvedčila

V 4. futbalovej lige bodovala naplno iba Nová Dubnica, Prečín stratil výhru v závere a Beluša nehrala pre nespôsobilý terén.

N. Dubnica – Kanianka 1:0 (0:0)

Pred peknou návštevou začali lepšie hostia a Mečiar z priameho kopu tesne minul bránu. Z protiútoku Švikruha trafil Pipíšku iba do nôh. Do konca polčasu sa hralo iba na polovici hostí. V 8. min po centri Ranušu a Štiffelovom priťuknutí Burdejovu strelu odkopli obrancovia. V 15. min Prekop zo šestnástky trafil brankára. V 29. min Burdej našiel Basilu, ale ten sa na päťke nepresadil. O štyri minúty po Švikruhovej prihrávke Prekop mieril iba do gólmana a Burdej v závere polčasu hlavičkoval do bočnej siete. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke. Strely Prekopa v 53. a v 56. min kryl brankár, Švikruhovu strelu odvrátil stopér hostí. Najkrajšia akcia prišla v 78. min. Nováčik v tíme domácich a najlepší hráč Smolka prešiel cez troch protihráčov, prihral Závodnému, ktorý našiel voľného Burdeja – 1:0. Strelec gólu vyskúšal v 81. min Pipíšku a hostia mohli v závere vyrovnať. Po Hvolkovej prihrávke Hadir z ôsmich metrov trafil Rekema.

Gól: 78. Burdej.

Rozhodoval Španka, ŽK: Burdej, Boško, 300 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Štiffel, Smolka, Šamánek, Basila (90. Kosiba), Ježík, Ranuša (85. Matejovič), Struška, Švikruha, Prekop (62. Závodný).

KANIANKA: Pipíška – Michal Petráš (52. Minich), Drozd, Richter, Boško, Bátora (87. Ugróczy), Mečiar, Hvolka, Šnirc, Hadir, Marián Petráš. (PŠ)

Gbely – Prečín 1:1 (0:0)

Góly: 88. Žáček - 68. Masaryk. R Milinkovics, bez kariet, 120 divákov.

GBELY: Laník – Bolebruch, Kollár, Trčka, M. Karas (63. D. Karas), Mackura, Križan, Eisner, Zajíček (46. Žáček), Macánek.

PREČÍN: Hladký – Gajdošík, Masaryk, Sádecký, Vrábel, Almásy, Oravík (70. Michalec), Kostelanský, Raninec, Hybben, Rosina.

Na zápase bolo vidieť, že oba tímy hrajú o záchranu. Aspoň hostia z Prečína to potvvrdzovali svojim nasadením. Prvopolčasové dianie bolo prevaže medzi šestnástkami. V 21. minúte sa sám pred brankárom ocitol domáci Macánek, ale loptu napálil trestuhodne iba do Hladkého. Na opačnej strane rovnako pochodil Hybben. V 43. minúte sa opäť vyznamenal Hladký, keď bravúrne zneškodnil priamy kop Križana. V 68. minúte sa hostia dočkali gólu, keď a presadil Masaryk. V hodine dvanástej vyrovnával za domácich Žáček, ktorý predviedol sólo cez polovicu ihriska a prestrelil hosťujúceho brankára.

L. Rovne – N. Pravno 0:1 (0:0)

Na umelej tráve v Trenčíne sa domácim nedarilo, chýbal im pohyb a nápad pri útočných akciách. Už v 2. min Loduha trafil bočnú sieť, Kristínovu tutovku reflexívne vyrazil M. Pročka a Kresáňovu gólovú strelu zastavilo brvno. V 33. min po strele Liptáka vykopávali obrancovia hostí loptu z bránkovej čiary. V 70. min mohol domácich upokojiť Šimáček, no zblízka minul odkrytú bránu. Hráči hostí hrozili rýchlymi protiútokmi a jeden z nich premenil najnebezpečnejší hráč Jamrich v 76. min na víťazný gól. Sklári aj po prestávke pokračovali v zahadzovaní šancí. Detko nedočiahol pred prázdnou bránou center Tomanu, a keď Loduha ani Kresáň nemierili presne, hostia si odviezli prekvapujúco tri body.

Gól: 76. Jamrich.

Rozhodoval Studený, ŽK: Lukšík, M. Pročka, 30 divákov.

L. ROVNE: Rajník – Lipták, Lukšík (Ptáček), Kresáň, Loduha, Zábojník, Detko, Šimáček, Tomana, Kristín, Martinka (Ľ. Šebo).

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valo, Valentín, Strečanský, Češek (Baláž). ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša - Bošany odložené na 5. 4.

Ostané výsledky 17. kola: Tr. Stankovce – H. Obdokovce 1:1 (0:1), 53. Ježík - 13. Ducký,

Holíč – Parizánske 3:2 (1:1), 4. Nečas, 52. Uher, 58. Černek – 13. a 85. Křapka (prvý z 11 m), Častkovce - D. Vestenice 0:0, Nováky – Lehota 3:1 (2:1), 12. Slezák, 18. Katrena, 68. Slezák – 41. Šimko.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.