Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Sklárom umelá tráva nesvedčila

V 4. futbalovej lige bodovala naplno iba Nová Dubnica, Prečín stratil výhru v závere a Beluša nehrala pre nespôsobilý terén.

N. Dubnica – Kanianka 1:0 (0:0)

Pred peknou návštevou začali lepšie hostia a Mečiar z priameho kopu tesne minul bránu. Z protiútoku Švikruha trafil Pipíšku iba do nôh. Do konca polčasu sa hralo iba na polovici hostí. V 8. min po centri Ranušu a Štiffelovom priťuknutí Burdejovu strelu odkopli obrancovia. V 15. min Prekop zo šestnástky trafil brankára. V 29. min Burdej našiel Basilu, ale ten sa na päťke nepresadil. O štyri minúty po Švikruhovej prihrávke Prekop mieril iba do gólmana a Burdej v závere polčasu hlavičkoval do bočnej siete. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke. Strely Prekopa v 53. a v 56. min kryl brankár, Švikruhovu strelu odvrátil stopér hostí. Najkrajšia akcia prišla v 78. min. Nováčik v tíme domácich a najlepší hráč Smolka prešiel cez troch protihráčov, prihral Závodnému, ktorý našiel voľného Burdeja – 1:0. Strelec gólu vyskúšal v 81. min Pipíšku a hostia mohli v závere vyrovnať. Po Hvolkovej prihrávke Hadir z ôsmich metrov trafil Rekema.

Gól: 78. Burdej.

Rozhodoval Španka, ŽK: Burdej, Boško, 300 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Štiffel, Smolka, Šamánek, Basila (90. Kosiba), Ježík, Ranuša (85. Matejovič), Struška, Švikruha, Prekop (62. Závodný).

KANIANKA: Pipíška – Michal Petráš (52. Minich), Drozd, Richter, Boško, Bátora (87. Ugróczy), Mečiar, Hvolka, Šnirc, Hadir, Marián Petráš. (PŠ)

Gbely – Prečín 1:1 (0:0)

Góly: 88. Žáček - 68. Masaryk. R Milinkovics, bez kariet, 120 divákov.

GBELY: Laník – Bolebruch, Kollár, Trčka, M. Karas (63. D. Karas), Mackura, Križan, Eisner, Zajíček (46. Žáček), Macánek.

PREČÍN: Hladký – Gajdošík, Masaryk, Sádecký, Vrábel, Almásy, Oravík (70. Michalec), Kostelanský, Raninec, Hybben, Rosina.

Na zápase bolo vidieť, že oba tímy hrajú o záchranu. Aspoň hostia z Prečína to potvvrdzovali svojim nasadením. Prvopolčasové dianie bolo prevaže medzi šestnástkami. V 21. minúte sa sám pred brankárom ocitol domáci Macánek, ale loptu napálil trestuhodne iba do Hladkého. Na opačnej strane rovnako pochodil Hybben. V 43. minúte sa opäť vyznamenal Hladký, keď bravúrne zneškodnil priamy kop Križana. V 68. minúte sa hostia dočkali gólu, keď a presadil Masaryk. V hodine dvanástej vyrovnával za domácich Žáček, ktorý predviedol sólo cez polovicu ihriska a prestrelil hosťujúceho brankára.

L. Rovne – N. Pravno 0:1 (0:0)

Na umelej tráve v Trenčíne sa domácim nedarilo, chýbal im pohyb a nápad pri útočných akciách. Už v 2. min Loduha trafil bočnú sieť, Kristínovu tutovku reflexívne vyrazil M. Pročka a Kresáňovu gólovú strelu zastavilo brvno. V 33. min po strele Liptáka vykopávali obrancovia hostí loptu z bránkovej čiary. V 70. min mohol domácich upokojiť Šimáček, no zblízka minul odkrytú bránu. Hráči hostí hrozili rýchlymi protiútokmi a jeden z nich premenil najnebezpečnejší hráč Jamrich v 76. min na víťazný gól. Sklári aj po prestávke pokračovali v zahadzovaní šancí. Detko nedočiahol pred prázdnou bránou center Tomanu, a keď Loduha ani Kresáň nemierili presne, hostia si odviezli prekvapujúco tri body.

Gól: 76. Jamrich.

Rozhodoval Studený, ŽK: Lukšík, M. Pročka, 30 divákov.

L. ROVNE: Rajník – Lipták, Lukšík (Ptáček), Kresáň, Loduha, Zábojník, Detko, Šimáček, Tomana, Kristín, Martinka (Ľ. Šebo).

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valo, Valentín, Strečanský, Češek (Baláž). ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša - Bošany odložené na 5. 4.

Ostané výsledky 17. kola: Tr. Stankovce – H. Obdokovce 1:1 (0:1), 53. Ježík - 13. Ducký,

Holíč – Parizánske 3:2 (1:1), 4. Nečas, 52. Uher, 58. Černek – 13. a 85. Křapka (prvý z 11 m), Častkovce - D. Vestenice 0:0, Nováky – Lehota 3:1 (2:1), 12. Slezák, 18. Katrena, 68. Slezák – 41. Šimko.

1. Častkovce 17 11 4 2 31:12 37

2. L. Rovne 16 11 2 3 30:9 35

3. Beluša 16 11 2 3 33:15 35

4. Holíč 16 8 2 6 29:21 26

5. N. Dubnica 17 6 7 4 28:22 25

6. H. Obdokovce 17 6 6 5 24:17 24

7. T. Stankovce 17 6 6 5 25:21 24

8. D. Vestenice 16 6 4 6 19:21 22