Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vonku vyhrala iba Horná Poruba

V 5. futbalovej lige neudržali Ilava a Ladce jednogólové vedenie, posledná Tuchyňa vysoko prehrala.

Petrušek (vpravo) prispel dvoma gólmi k výhre Hornej Poruby.Petrušek (vpravo) prispel dvoma gólmi k výhre Hornej Poruby.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Podolie – Tuchyňa 4:0 (2:0)

Domáci otvorili skóre zápasu už v 30. sekunde po gólo Hlaváča, keď zužitkoval pas z vlastnej polovice ihriska. Zápas sa vyvíjal medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nevypracovalo šancu. Až v 44. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ivana a pridal druhý gól Podolia. Po zmene strán proti vetru sa domáci nevedeli presadiť. V 62. min túto smolu prelomil Róbert Hrušovský, keď zvýšil na 3:0. Nasledujúce šance zostali nevyužité. Augustín trafil iba tyč, Róbert Hrušovský prestrelil bránu Štefanca. Päť minút pred koncom upravil na konečných 4:0 striedajúci Udržal do prázdnej brány. Hostia za celý zápas Moravčíka vážnejšie neohrozili.

Góly: 1. Hlaváč, 44. Ivana, 62. R. Hrušovský, 85. Udržal. ŽK: Augustín – Kukučka. zhodoval: Salaj, 150 divákov.

PODOLIE: Moravčík – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka, M. Hrušovský, Mar. Udržal, M. Červeňanský, Omasta, Ivana, Hlaváč, Augustín (Klčo, Mat. Udržal, Gúčik).

TUCHYŇA: M. Štefanec – Mišun, F. Štefanec, Baláž, Kopačka, Švec, Letko, Satina, Mir. Štefanec, Filo, Štefula (P. Štefanec, Poliak, Rajník). PETER SRNEC

Zem. Kostoľany – Ilava 2:1 (0:1)

Prvý polčas bol plný nepresností na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia v 8. min po hrubej chybe domácich defenzívnych radov. V druhej časti stretnutia domáci zlepšeným výkonom otočili vývoj duelu a gólmi Liptaja a Zvala strhli víťazstvo na svoju stranu.

GÓLY: 54. Liptaj, 69. R. Zvalo – 8. Brokeš, R: Zemko, 70 divákov.

Z. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Duda, Výškrabka, Mich. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Obžera, Pavkeje, Oršula, Liptaj, Mokoš, striedali Hulíni, Bajgar.

ILAVA: Cabaj – Šedo, Galbavý, Mikula, Galko, Suchánek, Kršák, Strapko, Kňažek, Brokeš, Sviečka, str. Pagáč, Katerinčin.

F. MASLONKA

Kamenec pod Vtáčnikom – Horná Poruba 2:4 (1:2)

Nevýrazný výkon Kamenčanov hostia potrestali štyrmi gólmi. Prvý polčas bol vyrovnaný, hostia obe šance premenili na gól, domáci svoje príležitosti zahodili. Aj druhý polčas bol pre hostí efektívny a snaha domácich o prijateľný výsledok vyšla nazmar. Fanúšikov potešil v 84. min domáci Višňovský, ktorý vymietol šibenicu bránky hostí. V 87. min Papp po chybe domáceho brankára stanovil konečný výsledok.

GÓLY: 24. Šimo, 84. Višnovský – 8. a 75. Petrušek, 42. A. Staňo, 87. Papp, R: Bečka, 200 divákov.

KAMENEC.: Jánoška – Kováčik, Stančiak, T. Nechala, J. Fábry, D. Fárby, J. Nechala, Pisár, Višňovský, Šimo, str. Krajčík, Pánis.

H. PORUBA: Smolka – Dražkovec, Prostinák, Majerík, A. Staňo, P. Staňo, Petrušek, Madara, Vlasatý, T. Staňo, Škovránek, striedali R. Staňo, Papp, J. Staňo. Š. NECHALA

Horná Nitra – Ladce 3:1 (1:1)

V prvom domácom zápase áčko Baníkov hostilo mužstvo Ladiec. Zápas si nenechalo ujsť približne päť stoviek divákov, ktorí však hneď v úvode zažili studenú sprchu - už v tretej minúte súboja inkasovali Hornonitrania gól po hrubej chybe obrany. Ďalší vývoj zápasu však bol už pod taktovkou zverencov trénera Uškoviča. Neuveriteľne vysoký počet šancí však nevedeli premeniť na góly. Až v 33. minúte bolo po góle Bugára vyrovnané. Ďalšie šance prišli v druhom polčase, hralo sa v podstate len na súperovu bránku. Do vedenia sa Baníci dostali po góle Černáka, ktorý ho strelil krátko po svojom príchode na ihrisko. Šance striedali šance a tlak sa zvyšoval. Po škaredom zákroku súpera sa k pokutovému kopu postavil domáci Belák, ktorý v 88 min. definitívne potvrdil výhru domácich 3:1

GÓLY: Bugár, Černák, Belák, R: Kubica. J. KULICH

Ostatné výsledky 18. kola: Tr. Teplice – Šimonovany 1:1 (0:0), 83. Bubenko - 63. Jakubis, Ľuborča – Stará Turá 1:1 (0:0), 85. Krchňávek – 83. Strnátka, Malá Čausa - Cigeľ 5:1 (3:1), 16. Gajdoš, 23. a 62 Stopka, 30. Matiaško, 75. Mir. Krško – 18. Cserge, V. Uherce – Čachtice 3:0.

1. Horná Nitra 17 14 1 2 62:13 43

2. Trenč. Teplice 17 11 2 4 33:24 35

3. Šimonovany 18 10 4 4 38:17 34

4. Podolie 18 9 3 6 28:19 30

5. Malá Čausa 17 9 2 6 35:29 29

6. Veľké Uherce 18 8 4 6 32:19 28

7. Zem. Kostoľany 17 7 5 5 26:20 26

8. Kamenec p/Vt. 18 7 4 7 25:27 25