Bajza vychytal remízu

V 2. futbalovej lige proti Podbrezovej uhrala Dubnica jedenástu remízu.

Hráči Podbrezovej (v červenom) získali v Dubnici bod.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica – Podbrezová 0:0

Už v 2. min Šupák pálil tesne vedľa a v 3. min po Greškovom voleji zdiaľky Bajzovi lopta vypadla, no Tubonemi sa k nej nedostal. Hostia mali loptu pod kontrolou a domácich k ničomu nepúšťali. V 17. min po Rusňákovom centri Bajza chytil Greškovi tutovku. O minútu Masárikovu strelu kryl Hanák, ktorý zneškodnil v 20. min aj tvrdú strelu Fila. Potom prišli chvíle, kedy ukázal svoj postreh domáci gólman Bajza. V 25. min zasiahol pred Tubonemim, v 30. min vyboxoval Greškov priamy kop a v 33. a v 38. min zmaril dve výborné príležitosti Tubinemiho.

Druhý polčas začal nepresne na oboch stranách a v 52. min dostal loptu do dubnickej brány Rusňák, lenže gól pre faul neplatil. O dve minúty vnikol do šestnástky Masárik, ktorý tvrdo vystrelil tesne vedľa. V 55. min Hanák chytil Šupákovu strelu a v 59. min sa Ižvoltov center v šestnástke obtrel o ruku jedného z obrancov. Z protiútoku nekrytý Tubonemi hlavičkoval z päťky tesne nad. Grabež v 63. min vystrelil nepresne a o minútu Filov gól po sóle a obídení brankára pre ofsajd neplatil. Nový hráč Varga po niekoľkých sekundách ohrozil v 77. min Hanáka a v závere prišli šance súpera. V 84. min Bajza zasiahol po Pančíkovej strele, o minútu Greško tesne minul bránu a Tubonemi ho neprekonal ani v 86. min hlavou. V 87. min Filo poslal loptu do brvna, odkiaľ sa odrazila na bránkovú čiaru a Hanák ju poslal do bezpečia. V nadstavenom čase najprv Filo nezvládol únik a na druhej strane nemal presnú mušku Tubonemi.

Rozhodoval Kráľovič, bez ŽK, 470 divákov.

Dubnica: Bajza – Beňo, Šupák, Chmelík, Mrva, Ižvolt, Augustíni (32. F. Vavrík), Masárik (76. Varga), Urban, Grabež, Filo.

Podbrezová: Hanák – Harvilko, Minčič, Rusňák (70. Sedliak), Greško, Kožička (25. Trnovec), Tubonemi, Pančík, Čekovský, Nosko, Snitka.

23. kolo: R. Sobota – Myjava 1:1 (0:0), 90. Migaľa - 69. Kosík, Petržalka – Ružomberok B 0:1 (0:0), 68. Janso, Michalovce – Lučenec 4:0 (1:0), 59. a 90. Uškovič, 13. Hořava, 64. Krmpotič, Senec – D. Kubín 1:0 (1:0), 27. Peňaška, L. Mikuláš – Moldava 1:0 (0:0), 89. Labun (11 m).

1. Myjava 22 14 6 2 36:7 48

2. Podbrezová 21 11 7 3 31:15 40

3. Michalovce 21 10 5 6 31:25 35

4. D. Kubín 21 9 4 8 23:23 31

5. Senec 21 7 9 5 23:20 30

6. R. Sobota 22 7 7 8 26:31 28

7. Dubnica 22 5 11 6 17:15 26

8. Ružomberok B 22 7 5 10 24:27 26