Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

L. Rovne a Beluša útočia na vedúce Častkovce

V 4. futbalovej lige sa z výhry sa z výhry tešili Beluša a Prečín, sklári a N. Dubnica získali bod.

Futbalisti Prečína (v červenom) zdolali doma Holíč.Futbalisti Prečína (v červenom) zdolali doma Holíč. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

H. Obdokovce - N. Dubnica 1:1 (0:0)

V prvom polčase hrali domáci zo zabezpečenej obrany a snažili sa hrať na rýchle brejky. Hostia mali viac z hry, viac kombinovali, ale po dobrých priamym kopoch Jančeka a Uhríka mali dve gólové šance Horné Obdokovce. V druhom polčase mali mierne navrch domáci, ale paradoxne hostia nastrelili dve brvna. Prvý gól v zápase padol až v 77. minúte, kedy Kopún zabehol za obranu hostí, skvele mu loptu posunul Kšinant a Kopún pred brankárom nezaváhal – 1:0. Prakticky z rozohrávky však hostia vyrovnali a začínalo sa odznova. V záverečnom tlaku domácich šancu Uhríka skvele zlikvidoval brankár Zaťko. Stretnutie sa tak skončilo spravodlivou remízou.

Góly: 77. Kopún – 78. Švikruha. Rozhodoval Pintér, ČK: 89: Struška (N. Dubnica) po druhej ŽK, 250 divákov.

H. OBDOKOVCE: Fráter – Zeliska, Lacika, Uhrík, Kuchtiak – Janček (86. T. Greguš), Zajac (56. Kopún), Rybanský, Kšinant, Ducký (90. Chňapko) – Šiška.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Štiffel, Smolka, Struška, Šamánek, Tvrdý, Ranuša, Prekop, Švikruha, Ďuriš (66. Závodný).

Dolné Vestenice – Led. Rovne 1:1 (0:1)

V úvode stretnutia mal líder územnú prevahu. So strelami Detka a Liptáka si Jurenka poradil, no na hlavičku Kresáňa v 15. min už bol prikrátky - 0:1. V 25. min nebezpečná strela Humaja zo šestnástich metrov za bránkovou čiarou neskončila. V 40. min strelu Belka gólman hostí vyrazil a taktiež kryl aj dorážku Humaja. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, čoho výsledkom bol gól Belka v 54. min po centri Cagáňa - 1:1. V 57. min po hlave Dvonča skončila lopta na brvne. Bodku za zápasom dal v 90. min Detko, no jeho bombu Jurenka kryl.

GÓLY: 54. Belko – 15. Kresáň R: Hegedüš, 250 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka - Slaný, Bútora, Kermiet, Struhár, Dvonč, Humaj, Belko, Škarka, Strúčka, Cagáň (striedali Kolenčík, Vlnka, Duchoň).

LED. ROVNE: Rajník - Kollár, Lukšík, Zábojník, Loduha, Kresáň, Detko, Lipták, Tomana, Lukaštík, Martinka (striedali. Ptáček, Kristín). M. VÁŽAN

Nitrianske Pravno – Beluša 0:1 (0:0)

V prvom polčase Pravňania hrali s kandidátom na postup vyrovnanú partiu, vytvorili si tri čisté šance, ktoré gólom neskončili. Hostia si v prvom dejstve nevytvorili gólové príležitosti. Po zmene strán bola hra vyrovnaná, domáce mužstvo priviedlo v zápase snáď najlepší výkon v jarnej časti, ale na zisk bodov to nestačilo. Beluša si ani v druhom polčase nevytvorila žiadnu gólovú šancu a po nedorozumení domácich obrancov dal Revák jediný gól zápasu.

GÓL: 80. Revák, R: Haršány, 200 divákov.

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valko, Strečanský, Valentín, Kršek, str. Dubec.

BELUŠA: Valach – Šedík, P. Gažo, Cíbik, Jurga, Pavol Vavrík, Mužlay, Jánoško, M. Hrnčík, Revák, Ciesar (striedali J. Gažo, Makas, Sviečka). F. FAZEKAŠ

Prečín – Holíč 1:0 (1:0)

V kvalitnom zápase sa hostia predstavili ako dobrý súper. Akcie sa striedali na oboch stranách, no pozorné obrany si s nimi poradili a strely končili v rukaviciach oboch gólmanov. V 45. min hostia po rohu zahrali v šestnástke rukou a jedenástku s istotou premenil Briestenský. Druhý polčas sa podobal prvému. Prečín viac hral zo zabezpečenej obrany a z protiútokov sa snažil prekonať obranu súpera. Stopercentnú šancu nevyužil Kopáč. Holíčania sa v závere snažili o vyrovnanie, no domácich podržal Hladký reflexívnymi zákrokmi.

Gól: 45. Briestenský (11 m). Rozhodoval Božík.

PREČÍN: Hladký – Briestenský (Kopáč), Vicena, Sádecký, Vrábel (Rosina), Almásy, Masaryk, Kostelanský, Michalec, Hybben, Gajdošík (Kramarík).

HOLÍČ: Tolla – Václavík, Studenič, Lašák, Ševčík, Uher, Nečas, Blatnický, Ličko, Mráz, Strapko (striedali Ružička, Černek, Dózsa). JOZEF MAMIS

Ostatné výsledky 20. kola: Partizánske – Kanianka 5:1 (1:0), 13. a 60. Obert, 56. (11 m) a 84. Badinský, 88. Slivka – 57. Richter, Bošany – Častkovce 0:3 (0:3), 5. Kališ, 25. Kostelan, 43. Madroch, Nováky - Gbely 1:0 (0:0), 87. Hvojník, Lehota – Tr. Stankovce 0:1 (0:0), 75. Záhumenský,

1. Častkovce 20 14 4 2 40:14 46

2. L. Rovne 20 14 3 3 42:11 45

3. Beluša 20 14 2 4 40:18 44

4. Tr. Stankovce 20 9 6 5 32:23 33

5. N. Dubnica 20 8 8 4 32:23 32

6. H. Obdokovce 20 7 8 5 27:19 29

7. Holíč 20 8 4 8 30:24 28

8. D. Vestenice 20 7 7 6 23:24 28