Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Šebíkov hetrik, výhra Domaniže

V Majstrovstvách regiónu Západ naplno bodovali futbalisti Pov. Bystrice a Domaniže.

Futbalisti Ravenu (v červenom) vysoko zdolali Palárikovo.Futbalisti Ravenu (v červenom) vysoko zdolali Palárikovo. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica - Palárikovo 5:1 (2:0)

Celý zápas bol v réžii Ravenu, ale v prvej štvrťhodine chýbali gólové šance. V 22. min Mir. Oršula vystrašil brankára strieľaným centrom z 25 m. O štyri minúty Babicz stiahol v šestnástke Ondričku a Šebík premenil jedenástku s pomocou žrde - 1:0. Potom Perexta prestrelil zblízka prázdnu bránu. Po nedorozumení obrany Balogh v 38. min fauloval Ondričku a Šebík pri jedenástke poslal brankára na opačnú stranu. V 43. min mohol skompletizovať čistý hetrik, no brankár jeho strelu vyrazil na roh. V 49. min Ondrička nechal vyniknúť brankára. Perextov prienik skončil strelou do žrde a Ondrička rybičkou hlavičkoval loptu do siete - 3:0. O dve minúty strelu najaktívnejšieho hráča Ondričku vyrazil Balogh iba pred Šebíka, a ten dosiahol hetrik. Potom sa hra upokojila, domáci mali prevahu a hostia boli neškodní. V 72. min Bednár fauloval Vencela a Zlatňanskému Bartek takmer chytil jedenástku. O tri minúty Ondrička prihral Pauerovi pred prázdnu bránu - 5:1. Dve minúty pred koncom gólovú hlavičku Bednára vyhlavičkoval z prázdnej brány spoza prekonaného brankára Mach.

Góly: 26. (11 m), 38. (11 m) a 57. Šebík, 55. Ondrička, 76. Pauer - 73. Zlatňanský (11 m).

R Santa, ŽK: Brezničan, Balogh, Babicz, Mik. Lörinc, 70 divákov.

RAVEN: Bartek - Ma. Oršula, Brezničan, Šuška (66. Pauer), Bednár, Hrenák (84. Ľ. Gajdošík), Perexta, Mi. Oršula, R. Škrobák, Ondrička, Šebík. Tréner J. Kútny.

OTJ: Balogh - Babicz, Kompas, Spevák, Mach, Mikla, Holka (55. Drienovský), Mik. Lörinc, Vencel, Zlatňanský (86. Jurík), Matúš Lörincz. Tréner A. Višňovský. JOZEF ŠPROCHA ml.

Domaniža – Gabčíkovo 1:0 (1:0)

Začiatok patril domácim, ktorý vyvinuli tlak, po ktorom nasledovali žlté karty pre hostí. Pokus Lagína v 6. min obrana zblokovala na roh a v 10. min skóroval Sovík, keď dorazil do siete loptu po hlavičke Jakuba Čelka. V 25. min po prienik Lagína zakončenom prudkým centrom si hostia takmer dali vlastný gól. V 34. min po dlhom aute Rybár hlavičkoval tesne nad. Hostia pohrozili v 36. min, ale po dlhom odkope Kováč poslal loptu vedľa Kubišovej brány. Po zmene strán hostia pridali a v 53. min Ducký vypálil zo šestnástky tesne vedľa. O tri minúty Kallaiovu strelu vykopol z bránkovej čiary Slamka. V 60. min Lagín zblízka trafil brankára. Sedem minút pred koncom urazil Zlacký asistentku rozhodcu a musel odísť pod sprchy. V 87. min hlavičkoval nebezpečne Gardian, ale brankár Izsmán jeho pokus kryl.

Gól: 10. Sovík. R Dohál, ŽK: Valient, Sovík, Csicsai, Bolega, Baják, Kallai, ČK: 83. Zlacký, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – M. Hájek (46. Marek Kvaššay), P. Kardoš, Valient, Slamka, Rybár (80. M. Král), Sovík, Jakub Čelko (69. Gardian), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

GABČÍKOVO: Izsmán – Szamaránszky, Nagy, Willmann, Csicsai (76. Bartal), Bolega, Ducký, Baják, Kováč (49. Thelineau), Kallai, Zlacký. Tréner J. Olejník. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ostatné výsledky 20. kola: Bánovce - J. Bohunice 1:1 (1:0), 27. Škultéty – 88. Heteš (11 m), Komárno - Piešťany 1:2 (0:1), 78. Szórád – 34. a 66. Urgela, Šúrovce – V. Ludince 2:1 (1:0), 40. Horváth, 63. Juhász – 46. Dulai, Topoľníky - Nová Ves 2:0 (1:0), 45. Lelkes, 55. Fekete, Levice – Galanta 1:0 (0:0), 67. Jakab, Skalica - Dun. Streda B 3:0 (0:0), 61. a 76. Čermák, 67. Jakúbek.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?