Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Vonku nebodoval nikto

V 5. futbalovej lige vyšli vonku naprázdno Ilava, Tuchyňa, Ladce aj H. Poruba.

Tr. Teplice – Horná Poruba 2:0 (1:0)

V chladnom, ale slnečnom počasí, sa hral v Tepliciach futbal solídnej úrovne a v prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Aj keď domáci hrozili hlavne po štandardných situáciach. V závere polčasu si po jednej z nich dali hostia Pappom vlastný gól. V druhom polčase boli domáci aktívnejší a po štandardke mohli Šmelkom zvýšiť náskok, ale hlavička smerovala tesne nad. Domácim sa nakoniec podarilo v 72. min zvýšiť Daškom na 2:0 strelou spoza šestnástky. V závere zápasu hru domácich oživila domáca hviezda Novotka, ale na zmenu skóre to nestačilo.

Góly: 45. Papp (vlastný), 72. Daško, rozhodoval: Kolárik, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík, Verchola, Šmelko, Pagáč, Daško, Puček, Ruman, Bubenko, Krivda, Suchý (Švikruha, Novotka).

HORNÁ PORUBA: Smolka – Prostinák, A. Staňo, Majerík, Papp, P. Staňo, Petrúšek, Maďara, Vlasatý, T. Staňo, Škrovánek. (striedali R. Staňo, Dražkovec, Ďuriš). JAROSLAV RUŽIČKA

Horná Nitra - MFK Ilava 2:0 (0:0)

Domáci futbalisti nad snaživým súperom zvíťazili zaslúžene, ale výkonom veľa radosti svojim fanúšikom neurobili. Mali veľmi veľa nepresných prihrávok ako i veľa nepresných streleckých pokusov. V 3. min brankár hostí Cabaj vychytal Bubláka, následne priamy kop Černáka letel nad bránu. V 19. min prvýkrát pohrozili hostia, avšak Pagáč zakončil nepresne. V 22. min po prihrávke Černáka Bugár prehodil brankára i bránu hostí. V 31. min na opačnej strane včasným vybehnutím Gerath ratoval ďalšiu strelu hosťujúceho Pagáča. V 51. min strelu Černáka vytlačil brankár hostí Cabaj na roh.

Po zmene strán v 67. min prudkú strelu hráča hostí Sviečku vyrazil domáci brankár Gerath a hostia ponúknutú príležitosť nevyužili. V 74. min. akciu Baníkov zastavila obrana hostí rukou a následný pokutový kop bezpečne premenil Černák 1:0. V 90. min Frimmel po prihrávke Bubláka v samostatnom úniku zvýšil na konečných 2:0 a potvrdil plný bodový zisk.

GÓLY: Černák (11 m), Frimmel, R: Marko, 350 divákov.

H. Nitra: Geráth - Ďureje, Krško, Pekár, Sluka, Bublák, Černák, Bugár, Frimmel, Pastva, Brestovanský, str. Lacko, Kamdem, Petrucha. I. BELÁK

Kamenec. – Tuchyňa 3:1 (2:1)

Hostia nastúpili len s desiatimi hráčmi, Kamenčania však územnú prevahu počas celého stretnutia na stanovenie vyššieho skóre nevyužili, keď nepremenili množstvo gólových šancí. Skóre súboja otvoril v 18. min J. Fábry, hosťujúci Štefula však vzápätí z ojedinelého protiútoku vyrovnal. Domácich do vedenia pred polčasovým hvizdom dostal D. Fábry. Druhý polčas ponúkol podobný obraz hry. Kamenčania pokračovali v zahadzovaní príležitostí, až v 88. min Stančiak stanovil na záverečných 3:1.

GÓLY: 18. J. Fábry, 41. D. Fábry, 88. Stančiak - Štefula, R: Buranský, 200 divákov.

KAMENEC: Čavojec – Ďurta, Kováčik, Stančiak, T. Nechala, J. Fábry, D. Fábry, Vančo, Pisár, Višňovský, Šimo, str. M. Nechala, Kohút.

TUCHYŇA: Martin Štefanec – Poliak, F. Štefanec, Rajník, P. Štefanec, Miroslav Štefanec, Letko, Lacko, Šatka, Filo, Štefula.

Š. NECHALA

Malá Čausa - Ladce 2:0 (0:0)

Už v 5. min po aute Matiaška Stopka prikopol Petrášovi, no ten z dobrej pozície mieril nad bránu. V 9. min Ggajdošovu strelu gólman hostí vytlačil na roh. V 19. min pohrozili ladce zo štandartky, no Hohoš v domácej bráne reflexne vyrazil. Po polhodine hry z 25 metrov výborne vystrelil drozd, Machala s problémami vyrazil nad bránu. Do konca polčasu sa ešte neujali strely Gajdoša a Stopku.

Po zmene strán v 47. min Petrášovu strelu brankár vyrazil na tyč. Malá Čausa sa ujala vedenia 1:0 Petrášom, ktorého ideálne vysunul Stopka. V 60. min už bolo 2:0, keď Gajdoš prudkým centrom našiel Matiaška a ten sa nemýlil. V tej istej minúte znova Gajdoš centroval, no tentoraz Matiaško trafil len brankára hotí. Hráči Malej Čause do konca stretnutia spálili ešte dve sľubné príležitosti.

GÓLY: 54. Petráš, 60. Matiaško, ČK: F. Šrámka – Machala, R: Zachara, 100 divákov.

M. ČAUSA: Hohoš – Čampiš, Šrámka, Matiaško, Ľahký, Miro Krško, Stopka, Mich. Krško, Petráš, Gajdoš, Drozd, striedali Borik, Chlpek, Hrehuš.

LADCE: Machala – Koštialik, Homér, Žáčik, Bonan, Jakuš, E. Mrážik, Eliáš, Martinka, E. Pagáč, J. Pagáč, striedali K. Mrážik, Makas.

Ostatné výsledky 20. kola: Podolie – Čachtice 3:1 (1:1), 8.Hlaváč, 62. a 78. Augustín – 33. Imriška, St. Turá – Cigeľ 1:1 (0:1), 47. Popelka - 9. Mjartan, Ľuborča – Šimonovany 2:1 (1:0), 18. Machara, 47. Ľ. Koníček – 54. Néma, Zemianske Kostoľany – Veľké Uherce 3:1 (1:1), 23. Pavkeje, 53. Mi. Zvalo, 67. Hancko – 44. Šorec,

2. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Odštartovala detská hasičská liga

Po zimnej prestávke začali aj žiacke súťaže. Prvé kolo Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy organizovali hasiči z Lúk.

Domanižskí footgolfisti majú za sebou prvý rok

Footgolf je šport, ktorý spája golf a futbal a Slováci sú najlepší na svete.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.