Plevník zdolal vedúce Borčice

V I. futbalovej triede vyhrala derby Udiča, v Malých Ledniciach gól nepadol.

Brvnišťan Jozef Hároník (v červenom) bojuje s P. Mišutkom z Visolají.Brvnišťan Jozef Hároník (v červenom) bojuje s P. Mišutkom z Visolají. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

PLEVNÍK – BORČICE 4:2 (1:1)

Hostia mali v prvom polčase miernu prevahu, vypracovali si šance, ktoré nedokázali premeniť. Sedláčkovu strelu zastavila žrď a peknú strelu Turzu zlikvidoval Magerčiak. Po polhodine vyšla Borčiciam útočná akcia a Staňo hlavou premenil center z krídla na vedúci gól. O štyri minúty Kušnier zblízka hlavou vyrovnal. Po prestávke domáci bojovali, do hry dali srdce a po priamom kope Kušnier v 54. min dal druhý gól. Ten istý hráč po centri P. Ďurkecha v 63. min skompletizoval hetrik. Borčice sa snažili a po rohu Staňo v 70. min peknou hlavičkou nedal šancu Magerčiakovi. Po prečíslení Kušniera vychytal Kováčik, no P. Ďurkech vrátil loptu do prázdnej brány - 4:2. P. Ďurkech v závere nepremenil dve šance, keď po únikoch trafil iba do brankára. Domáci si výhru za veľkú bojovnosť zaslúžili.

Góly: 35., 54. a 63. Kušnier, 80. P. Ďurkech - 31. a Staňo.

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň (Janech), J. Kremeň, Turčáni, Ligas, Škrabák, Kamas, P. Ďurkech (Butko), Dodek, Kušnier, Babínec (B. Kremeň).

Borčice: Kováčik – Kopačka, Kuric, Staňo, Milistenfer, Mačina, Turza, Sedláček, Senko, Kozík, Kočka.

(KR)

VISOLAJE – BRVNIŠTE 3:0 (2:0)

Úvodná štvrťhodina patrila aktívnejším hosťom, najväčšiu šancu mal v 15. min M. Španihel, no Štrbáň bol pozorný. Od 20. min začali domáci lepšie kombinovať. Banincovu strelu v 23. min J. Čapliar na dvakrát kryl, ale o dve minúty sa presadil P. Mišutka a z uhla otvoril skóre. V 32. min brankár hostí vyrazil strelu P. Mišutku a odrazenú loptu poslal Baránek nad bránu. O päť minút sa uvoľnil v šestnástke J. Čamaj, no Štrbáň skvele zasiahol. Po faule na Palmeho v 42. min Kaplan z jedenástky zvýšil na 2:0. V druhom polčase zaujala v 55. min strela Kaplna do brvna a v 62. min jeho umiestnenú strelu k žrdi J. Čapliar vyrazil. Po faule na P. Mišutku premenil v 70. min Kaplan aj druhú jedenástku. O dve minúty z protiútoku Lutišan vyprášil brankárove rukavice, Minútu pred koncom Holiš neprekonal zblízka Štrbáňa.

Góly: 25. P. Mišutka, 42. a 71. Kaplan (oba z 11 m).

Visolaje: Štrbáň - Ščotka (Trnka), Kaplan, Sojčák, Bednář (Krško), Rafaj, P. Mišutka, Valášek (Baránek), Martinka (Lutišan), Palme, Baninec.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník, F. Hároník, Koreň, Šamaj, Chovančík (Ecker), Kolembus, V. Barbosa, M. Čamaj, J. Čamaj (Miniarik), M. Španihel (Holiš). JOZEF ŠPROCHA ML.

D. MARIKOVÁ – UDIČA 0:1 (0:1)

V zimnom počasí začal zápas opatrne, obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany až do 21. min, keď Rak fauloval pred šestnástkou Haviara. Z nariadeného priameho kopu otvoril skóre Braciník. Gól domácimi neotriasol, naopak, získali prevahu, ale strely Hudeka, Vajdíka a Brídzika skončili vedľa Bašovej brány. V 40. min fauloval hosťujúci Pacek Hudeka, ale jedenástku poslal Rak do ľavej žrde a R. Polník dorážku nezvládol, keď poslal loptu vedľa brány. V druhom polčase mali domáci územnú prevahu, no Vajdík, Hudek, Socha, Nemček a Rak nemierili medzi žrde. Udičania umnou hrou v obrane nečakanú výhru v derby uhájili.

Gól: 21. Braciník.

D. Mariková: Minarech – Žilinčík (R. Vlach), Turičík (Kunovský), Brídzik, Nemček, Rak, Socha, R. Polník (Oravec), Hudek, Vajdík (Cabaj), Bielik.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Král (Hudec), Harvánek, T. Gašpárek (Harušinec), Braciník, Súľovský (Cesnárik), Haviar, Čelko, Krátky. ZUZKA TANUŠKOVÁ

HOROVCE – KOŠECA 2:1 (1:1)

Prvých desať minút bolo opatrných, ako prví pohrozili hostia, keď Lukáč vyrazil efektne Kralovičov priamy kop z 30 metrov na roh. Domáci sa dostali do šance v 20 min, ale po trme - vrme Prekop ani Svorada neuspeli. Prvý gól dal v 25. min Kebis, ktorý po rýchlej akcii z 20 metrov prekvapil Porubčana. Hostia mohli o chvíľku vyrovnať, ale po hrubke Gerega Mihálik a M. Gajdoš pred Lukáčom neuspeli. V 32. min sa podarilo po akcii na jeden dotyk vyrovnať M. Gajdošovi povedľa vybiehajúceho brankára. Horovce mohli vyhrávať od 37. min, ale M. Barkáč zblízka trestuhodne prestrelil bránu a o päť minút po jeho centri Prekop hlavičkoval z päťky vedľa. Po prestávke začali Košečania útočnejšie a kopali niekoľko rohov. Potom prevzali iniciatívu opäť domáci a druhý gól dal opäť Kebis po rýchlej akcii v 58. min strelou zo šestnástky. O desať minút J. Barkáč vykopol loptu z prázdnej brány po strele V. Kaššu a v 78. min Mihálik trafil zblízka len žrď domácej brány. Horovce sa v závere prebrali, no J Kováč v 80. min a Kučo v 85. min neprekonali pozorného Porubčana.

Góly: 25. a 58. Kebis – 32. M. Gajdoš.

Horovce: Lukáč – Kučo, J. Barkáč (J. Kováč), Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček (M. Barkáč), Siekel, Prekop, Kebis, Gašpárek.

Košeca: Porubčan – Kralovič, Kalus, P. Gajdoš, M. Gajdoš (Brtáň), Filko (Ján Palček), M. Vicen, Švehla, V. Kašša, Štepanovič, Mihálik. MICHAL KEBÍSEK

JASENICA – STREŽENICE 1:1 (1:0)

Domáci začali so snahou odčiniť prehru z Košece, ktorá im vydržala iba do 9. min. Po priamom kope dostal Jasenicu do vedenia Pavlík. Gól ich uspokojil, hra bola nepresná a hostia vycítili šancu. V 15. min E. Medňanský vysunul Svoradu, no obrana jeho únik zlikvidovala. To isté sa zopakovalo aj o minútu. Hra bola rozháraná, až v 25 min Hrišo takmer prekvapil Rybárika, ale lopta tesne minula bránu. Úniky domácich boli zakončené nepresne a na druhej strane nemieril presne Jozefovič. Z ojedinelého útoku Pavlíka vychytal Tlaskal. V 35. min prešiel celou obranou Milo, ale zakončil nepresne. O minútu sa po priamom kope Koreného vyznamenal Rybárik. Tomaníkov pokus v 40. min mieril vedľa a v 42. min L. Šibík podbehol center, no prekvapený Hrišo prestrelil. Priamy kop M. Šterdasa v 44. min skončil vedľa. V 45. min po nebezpečných útokoch hostí výborný Rybárik dvakrát zachránil vedenie Jasenice. Po prestávke domáci doplatili na vlažnú hru v 50. min, keď Hrišo hlavou vyrovnal. O minútu Lacko trafil brvno po rohovom kope. Čičútov gólový center v 57. min nikto nezúžitkoval a o šesť minút chytil rybári tutovku E. medánsnkého. V 76. min Tlaskal zneškodnil šancu F. Šterdasa Jasenica v závere pritlačila, ale hostia remízu udržali.

Góly: 9. Pavlík – 50. Hrišo.

Jasenica: Rybárik (J. Jánošík) – Čičút (Kukučiar), M. Šterdas, Milo, Tomaník, L. Šibík, Pecník, A. Janáček (Gáborík), Pavlík (J. Janáček), F. Šterdas, Kramarík.

Streženice: Tlaskal – Lacko, Ľ. Medňanský, Štepanovič, Filiač, Masaryk (Struharňanský), Jozefovič, Svorada (Pivko), Korený, Hrišo, E. Medňanský. ADRIÁN DEMÁČEK

LYSÁ – PAPRADNO 1:0 (1:0)

Hostia boli nebezpeční a prvom polčase mali dve vyložené gólové šance. Z päťky netrafil bránu Kozáčik a prudkú strelu S. Trúchlika vyrazil Miček. Domáci sa ujali vedenia z ojedinelého protiútoku, keď Brun trafil presne z hranice šestnástky. Hra bola vyrovnaná a Papradno mohlo dať gól v 60. min. Domáci gólman Miček predviedol zákrok zápasu, keď vyškriabal zo šibenice delovku hráča hostí z 20 metrov a po rohu vyrazil gólovú hlavičku z bezprostrednej blízkosti. Lysá spoliehala na zabezpečenú obranu, v závere mala dva solídne útoky, ale strelám chýbala presnosť. V zápase, ktorému by viac svedčila remíza, vyhrali šťastnejší domáci.

Gól: 25. Brun.

Lysá: Miček – P. Kováč, Baška, Marián Mosteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, M. Kováč, Brun (Lišaník), M. Janíček (J. Barninec).

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, Kukučka (Kurnocík), S. Trúchlik, Tóth, Vachalík (M. Trúchlik), P. Trúchlik, Fujaček, Kozáčik, Cupan (Galko). (RO)

M. LEDNICE – BOLEŠOV 0:0

Domáci mali zásluhou silného vetra v prvom polčase prevahu. Najväčšiu šancu spálil v 24. Dudák, ktorý v 24. min netrafil z troch krokov prázdnu bránu. Bolešov mal príležitosť skórovať z rýchleho protiútoku, ale Prna po úniku namiesto prihrávky trafil len bočnú sieť. V 32. min dal domáci Dudák gól, ktorý pre hru rukou neplatil a strelec dostal žltú kartu. Po prestávke ťažili z veternej výhody hostia. V 60. min trafil zblízka Dian do brankára a o minútu Veselý z päťky netrafil prázdnu bránu. V 71. min dosiahli gól aj hostia, ale ten pre ofsajd neplatil. V závere sa hralo medzi šestnástkami a deľba bodov bola spravodlivá.

M. Lednice: J. Košút – T. Hudek, L. Lednický, Ľ. Vančo, Dudák (P. Vančo), M. Košút, Šimko, M. Vančo, M. Kardoš, M. Hudek, Čerňanský.

Bolešov: Hudcovský – Mojto, Machala, Monček (M. Šatka), Rendek, Prna (Vavruš), Fabián, Drienik, Holíček (Bielik), Veselý, Dian (Trenčan). (MA)

14. Bolešov 16 2 4 10 14:35 10

Zostava kola: Miček (Lysá), Rybárik (Jasenica), Hrišo (Streženice), Kušnier (Plevník), Staňo (Borčice), Kebis (L. Horovce), M. Gajdoš (Košeca), Harvánek (Udiča), Kamas (Plevník), Kaplan (Visolaje), Brídzik (D. Mariková).