Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Raven sa potrápil s posledným

V Majstrovstvách regiónu Západ sa Pov. bystrica vrátila na prvé miesto, Domaniža doma stratila body.

Pov. Bystrica – D. Streda B 3:0 (1:0)

Zápas od úvodu nemal tempo. Hlavičky Šušku a R. Škrobáka za Kissom neskončili. V 20. min. prekvapivý lob poslal z diaľky Šebík. V 29. min pálil Novisedlák vedľa, rovnako ako o 10. min. Perexta. Rýchle kontry hostí, končili nepresnými centrami. Brezničanovu gólovú hlavičku v 40. min po rohu vyrazil na čiare brankár. Domáci sa dočkali dve minúty pred prestávkou, bez prípravy pálil Novisedlák – 1:0. Gólový štart do druhého polčasu zariadil, do odkrytej brány Brezinčan. Od 60. min. sa hralo prevažne v strede ihriska, až v 75. min. pohrozil Šebík, ale lopta smerovala tesne nad brvno. O minútu vyrazil Bartek prudký priamy kop Medgyesa. Výhru Ravenu potvrdil v 85. min., po rohu Ondričku, hlavičkou Šuška.

Góly: 43. Novisedlák, 47. Brezničan, 85. Šuška. R Štrpková, ŽK: Pauer, Medgyes, Lénárth, 120 divákov.

RAVEN: Bartek – Martin Oršula, Brezničan, Šuška, Vanák (89. Krajči), Perexta, Novisedlák, Miroslav Oršula, R. Škrobák (90. Ľ. Gajdošík), Ondrička (89. Pauer), Šebík. Tréner J. Kútny.

DAC B: D. Kiss – Ágh, I. Kiss, Milan, Ravasz, Medgyes, Csölle (88. Bögi), Lénárth, Brunczvik (69. Bajnok), Érsek (46. Csonka), Matúš. Tréner K. Németh. JOZEF ŠPROCHA

Domaniža – J. Bohunice 0:2 (0:1)

Prvú štvrťhodinu boli domáci lepším tímom a mali tlak. V 3. min priamy kop J. Kardoša brankár vyrazil, ale domáci sa k lopte nedostali včas. O dve minúty ušiel Miroslav Kvaššay, no mieril vedľa. Center J. Kardoša v 15. min dorážal Svoboda do siete, ale radosť domácim prekazil jeden z hráčov hostí, ktorý loptu zrazil na roh. Zahodené šance sa domácim vypomstili v 21. min, kedy sa k odrazenej lopte dostal Ekhardt a nekompromisne skóroval. V 29. min si center Miroslava Kvaššaya hosťujúci hráč takmer usmernil hlavou do vlastnej brány. Taktovku potom začali preberať hostia, od 34. min do 44. mali tri dobré šance, ale skóre sa nemenilo. V 50. min po vycvičení domácej obrany Šimo nechytateľne trafil pod brvno – 0:2. Domanižania sa nevedeli dostať do hry, kazili prihrávky a boli nervózni, čo korunoval v 90. min Lagín, ktorý dostal červenú kartu.

Góly: 21. Ekhardt, 50. Šimo. R Jančok, ŽK: Valient, J. Kardoš, Sovík, Machovič, Buchanec, ČK: 90. Lagín, 200 divákov. DOMANIŽA: Kubiš – Marek Kvaššay, P. Kardoš, Valient (52. M. Hájek), Rybár (46. Jakub Čelko – 79. Gardian), M. Král, J. Král, Sovík, Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

J. BOHUNICE: Horný – Včelka, Troják, Boháčik, Strečanský (70. Buchanec), Machovič (61. Mikulík), Kitta, Sedlák (81. Heteš), Ekhardt, Šimo, Maška. Tréner V. Včelka. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ostatné výskedky 22. kola: Bánovce - Nová Ves 0:0, Skalica - Komárno 2:2 (0:0), 43. Vaško, 69. Čermák - 73. Antunovič, 90.+ Szórád, Levice – Palárikovo 3:0 (2:0), 14. Šlachta, 33. Feješ, 87. P. Molnár, V. Ludince – Galanta 5:0 (1:0), 16. a 48. A. Kosák, 52. a 64. Mikula, 76. Nothard, Šúrovce – Gabčíkovo 2:0 (1:0), 13. Horváth, 60. Pinček (11 m), Topoľníky – Piešťany – nehralo sa. Tesne pred začiatkom skolaboval domáci divák a zomrel. Po vzájomnej dohode oboch celkov aj rozhodcov sa zápas odložil. O termíne rozhodne ŠTK.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Hasičské pozvánky

Hasičské súťaže pokračujú aj tento víkend.

Z pokusu sa stala tradícia

Známe i menej známe skladby v podaní dychoviek rozozvučali priestory kultúrneho domu v Plevníku-Drienovom. Pozvanie na Plevnícky dychfest prijali dychovky z okolitých obcí.

Za drogovú činnosť dostali niekoľkoročné tresty

Vlani koncom januára urobili kukláči aj v našom regióne protidrogovú akciu. Zadržali pri nej sedem ľudí. Traja z nich už trest poznajú.

Trinástkový čas malo iba Stupné

Na súťaži, kde sa každoročne zúčastní množstvo družstiev, to nebolo tento rok inak. Šesťdesiatka súťažných družstiev súperila v štyroch kategóriách.