Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Prečín zdolal prvého, sklári nevyužili šancu na zvýšenie náskoku

V 4. futbalovej lige potvrdili dobrú jarnú formu Novodubničania a bod zvonku priviezla aj Beluša.

Nováky - Beluša 1:1 (1:1)

Prvú šancu zápasu mali domáci, ktorí v 3. min strelou Kováča spoza šestnástky takmer prekvapili Valacha. V 7. min nebezpečne vystrelil Hrnčík, no brankár Furka predviedol pekný zákrok. V 13. min faulovali hostia a priamy kop poslal Slezák do šibenice. Hráči Beluše boli aktívnejší, držali loptu, ale do vačšej príležitosti sa nedostali. V 39. min sa dostal do šance Ciesar, keď sa ocitol zoči-voči brankárovi, ktorého preloboval a bolo vyrovnané. Ešte do prestávky mohli domáci vyhrávať, ale strelu Roháča s námahou vyrazil hosťujúci brankár na roh. V 72. min sa ocitol v obrovskej šanci striedajúci Jánoško, ktorý nájazd na brankára nepremenil. V 79. min hlavičkoval Katrena k tyči, hostia odvrátili a z protiútoku nevyužili prečíslenie a tak sa zápas skončil zaslúžene nerozhodne.

GÓLY: 13. Slezák – 39. Ciesar.

NOVÁKY: Furka – Tarageľ, Benko, Gaman, Čičmanec, Zaťko, Roháč, Koláč, Adamček, Slezák, Jankula, striedal. Katrena.

BELUŠA: Valach – P. Gažo, A. Šedík, Pavol Vavrík, Jurga, M. Hrnčík, Cíbik, Ciesar, Revák, Mužlay, Holeščák, striedali Jánoško, Makas, J. Gažo. Ľ. ĎURECH

Prečín – Častkovce 4:0 (1:0)

Domáci predviedli jeden z najkvalitnejších výkonov v súťaži a od začiatku sa zahryzli do lídra. Prvú šancu mali hostia v 3. min strelou tesne nad, z protiútoku netrafil Hybben. V 28. min rozhodca nariadil jedenástku, ale domáci gólman Hladký ju Madrovi chytil. Vedúci gól Prečína dal v 40. min Masaryk presnou strelou k žrdi. Druhý polčas začali domáci výborne a už v 46. min dal Orávik druhý gól. V 74. min Vicena ukážkovým volejom prestrelil Palkecha a o šesť minút ten istý hráč po centri Orávika prehlavičkoval vybiehajúceho brankára a uzavrel stav na konečných 4:0. Domácich ocenili fanúšikovia dlhým potleskom.

Góly: 74. a 80. Vicena, 40. Masaryk, 46. Orávik.

PREČÍN: Hladký – Briestenský, Vicena, Sádecký, Masaryk, Almásy (Krabáč), Michalec, Orávik), Kostelanský, Rosina, Hybben, Kramarík.

ČASTKOVCE: Palkech – Rusnák, Gono, Kališ, Osuský, Trebatický, Čechvala (Herák), Luštík (Cagala), Ščepko, Madro, Ostrovský. JOZEF MAMIS

Nitrianske Pravno – N. Dubnica 1:3 (1:1)

Výborne hrajúci hostia bez problémov si z pravna odvazuju tri body.

GÓLY: 2. Kodaj – 32. Burdej, 64. Švikruha, 67, Ranuša, R: Lérint, 150 divákov.

N. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Jamrich, Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Dubec, Strečanský, Valentín, Češek, striedali Pavlíček, Luščák, baláž.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Štiffel, Smolka, Basila, Šamánek, Tvrdý, Ranuša, Prokop, Hruška, Matejovič, striedal Švikruha. F. FAZEKAŠ

L. Rovne – Tr. Stankovce 0:0

Domáci začali náporom a v 2. min po narážačke s Lukaštíkom Detko prestrelil. Hostia pohrozili v 6. min po chybe obrany, keď vedľa mieril Sedláček. Medzišestnástkový futbal ukončil v 40. min Detko po Loduhovej prihrávke strelou tesne vedľa. Sklári chceli po prestávke dať gól a v 55. min Detko po Lukaštíkovom centri hlavičkoval tesne nad. Dobýjanie brány hostí pokračovalo nepresnými strelami Liptáka a Tomanu. V 90. min mohli hostia rozhodnúť, keď po závare v šestnástke nastrelili brvno.

L. ROVNE: Rajník – Kollár, Lukšík, Kresáň, Loduha (Kristín), Zábojník, Detko, Ľ. Šebo (Lipták), Tomana (Ptáček), Lukaštík, Martinka.

TR. STANKOVCE: Haško – Ježík, Hudec, Bulko, Koprivňanský, Škvarka, Sedláček, Šlesinger, Ančic (Anina), Záhumenský, Puna (Kvasnica). ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ostatné výsledky 22. kola: Bošany - Partizánske 0:2 (0:0), 70. a 86. Padinský, H. Obdokovce – Kanianka 2:1 (1:0), 7. Rybanský, 53. Masár – 63. Richter, Lehota – Holíč 1:0 (1:0), Michálek, D. Vestenice - Gbely 2:1 (1:0), 25. Belko, 75. J. Struhár – 70. Rozboril,

16. Gbely 22 3 5 14 20:44 14

D. Vesteniciam po 30. kole odrátajú 3 body.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Zo sprchy rovno do SuperStar

Jakub Pružinský z Považskej Bystrice je študentom štvrtého ročníka gymnázia. V speváckej súťaži, do ktorej ho prihlásila mama, skončil tesne pred bránami finále.

SHMÚ: Na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť búrky

Do 20. h platí výstraha 1. stupňa na celom území Slovenska.

Víťazi boli spoza hraníc

Netradične namiesto nočnej hasičskej súťaže sa v Hornej Breznici konala denná súťaž. Zúčastnilo sa jej šestnásť družstiev.

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.