Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Bolešov vyrovnal dvoma gólmi v závere

V I. futbalovej triede rozhodol Plevník o výhre z jedenástky, rovnakú výhodu nevyužila na výhru D. Mariková.

Visolaje (v zelenom) zdolali doma Košecu.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

PLEVNÍK – BRVNIŠTE 1:0 (0:0)

Oba celky začali svižne, prvú strelu vyslal B. Kremeň, no hlavičkoval v 9. min vedľa. J. Čapliar perfektne kryl v 13. min strelu Smataníka. O minútu Kušnierovi chýbal krok, aby dostihol pekný center. V 16. min bola hlavička J. Čamaja nepresná a v 18. min ho napodobnil domáci Škrabák. Hra bola rozháraná, strely Ligasa a Kušniera boli nepresné. Pokus Kamasa zlikvidoval J. Čapliar, slabé strely hostí pochytal Magerčiak. Ďalekonosnej bombe Ligasa chýbala presnosť. V 37. min J. Kremeň v poslednej chvíli zbavil lopty unikajúceho M. Španihela a o chvíľu Kolembus tesne minul šibenicu.V 48. min únik Kušniera z polovice obrana zblokovala a o tri minúty J. Čapliar zobral loptu P. Ďurkechovi. Ľahkú strelu Smataníka zneškodnil v 61. min brankár hostí. V 70. min po zákroku na Kušniera premenil Škrabák jedenástku. O štyri minúty ďalší gól P. Ďurkecha neplatil pre ofsajd. V 78. min M. Čamaja vychytal Magerčiak. Únik P. Ďurkecha v 86. min zmaril J. Hároník a o dve minúty Koreníkova strela tesne minula žrď.

Gól: 70. Škrabák (11 m).

Plevník: Magerčiak – Martin Janech (Slaninka), J. Kremeň, Turčáni, Ligas, Škrabák, Kamas, Smataník, P. Ďurkech (Miroslav Janech), Kušnier, B. Kremeň.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník, Koreník, F. Hároník (Matúš Hároník), Holiš, J. Barbosa, V. Barbosa, Kolembus, M. Čamaj, J. Čamaj, M. Španihel (Šlesár). ADRIÁN DEMÁČEK

BORČICE – UDIČA 5:0 (2:0)

V 2. min Čelkovu strelu vyrazil Kováčik a v 10. min zmenil smer strely Sedláček, no Bašo jeho pokus kryl. V 12. min Staňovu strelu vyrazil Bašo na roh, rovnako aj v 19. min pokus Sedláčka, no Staňo loptu vrátil do siete – 1:0. V 32. min Chochel mieril vedľa a v 44. min Turza dorazil loptu z troch krokov do siete – 2:0. Prudkú strelu Čelka v 51. min vyrazil Kováčik na roh. O deväť minút trafil Decký žrď a odrazenú loptu vrátil za Bašov chrbát – 3:0. Striedajúci Milistenfer po samostatnej akcii v 67. min dal štvrtý a v 84. min Kozík po narážačke krížnou strelou piaty gól Borčíc.

Góly: 19. Staňo, 44. Turza, 60. Decký, 67. Milistenfer, 84. Kozík.

Borčice: Kováčik – Kopačka (Bárka), Decký, Staňo, Mazáň (Kuric), Mačina (Milistenfer), Turza, Kočka, Senko, Sedláček, Kozík.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Haviar, Hudec, Krátky, Braciník, Súľovský (Harušinec), Chochel, Čelko, Král. (LL)

VISOLAJE – KOŠECA 2:1 (1:0)

Po nezáživnej dvadsaťminútovke, kde sa hralo medzi šestnástkami, prišla prvá šanca hostí v 26. min. P. Gajdoš vystrelil zo šestnástky, no Štrbáň bol pripravený. Z protiútoku Palme nechal pri strele do šibenice vyniknúť Turzu. V 30. min P. Mišutka vnikol do šestnástky a Kralovič si dal takmer vlastný gól. Po hluchej desaťminútovke voľný P. Mišutka technickou strelou k žrdi z desiatich metrov otvoril v 43. min skóre. V 51. min zaútočil Mihálik a po jeho centri Filko z ťažkého uhla strelou žrdi vyrovnal. O dve minúty priamy kop Kaplana povedľa múru skončil za Turzovým chrbtom. Košečania sa snažili o vyrovnanie, ale útoky končili pred šestnástkou. Po tlaku v 75. min Štrbáň zachránil pred M. Vicenom a o chvíľu Mihálikovu dobrú strelu zblokovala obrana. V 81. min T. Kašša tesne minul žrď a v závere domáci výhru ustrážili.

Góly: 43. P. Mišutka, 53. Kaplan - 51. Filko.

Visolaje: Štrbáň – Martinka (Sojčák), Kaplan, Ščotka (Baránek), Bednář, Rafaj, P. Mišutka, Krála (Kasenčák), Lutišan, Palme, Baninec.

Košeca: Turza – Kralovič, Švehla, P. Gajdoš (Štepanovič), M. Gajdoš, Filko (Bugala), M. Vicen, Kalus, Jozef Palček, T. Kašša (Brtáň), Mihálik. JOZEF ŠPROCHA ML.

D. MARIKOVÁ – STREŽENICE 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase mali viac z hry domáci. V prvom polčase veľa čistých šancí nebolo. Hostia sa v 48. min ujali vedenia krásnou technickou strelou Koreného z 18. metrov. V 56. min domáci vyrovnali z jedenástky, ktorú za faul premenil Hudek. D. Mariková mala prevahu, ale vyložené šance si jej hráči nevypracovali. Hostia hrozili iba z brejkov V 90. min za podrazenie nariadil rozhodca jedenástku, no Rakovu strelu vyrazil Fúsik. Vzápätí uvidel červenú kartu hosťujúci E. Medňanský.

Góly: 56. Hudek (11 m) - 48. Korený.

D. Mariková: Minarech – Žilinčík (Kompaník), Turičík, Kunovský, Nemček, Rak, R. Polník, Brídzik, Hudek, Oravec (R. Vlach), J. Vlach.

Streženice: Fusík – Svorada (Lacko), Ľ. Medňanský, Štepanovič, Filiač, Masaryk, Jozefovič, Fedor, Korený, Hrišo, E. Medňanský. (MA)

HOROVCE – PAPRADNO 3:3 (3:2)

Domáci začali aktívne, no hostia potrestali prvú chybu obrany a v 3. min Zboran preloboval Fila – 0:1. vyrovnať mohli Gašpárek s Kebisom, ale zblízka netrafili. Gól padol v 14. min, keď po centri Gašpárek mieril presne. Hostia využili slabšie chvíle domáceho brankára a v 26. min S. Trúchlik ho preloboval z 20 metrov. V 35. min mohol vyrovnať Prekop, ale zblízka trestuhodne zaváhal. O štyri minúty po Kučovom priamom kope Hromadík skvele zasiahol, ale v 43. min ho prekonal po rohu Gašpárek. O niekoľko sekúnd Kebis zblízka nedal Hromadíkovi šancu – 3:2. Hostia po prestávke rýchlo odpovedali a v 47. min Nemčík z priameho kopu vyrovnal. Potom sa hralo medi šestnástkami, výnimkou bola 58. min, keď Kučo z 30 metrov poslal loptu z priameho kopu do žrde. Remíza je pre oboch spravodlivá.

Góly: 14. a 43. Gašpárek, 44. Kebis – 3. Zboran, 26. S. Trúchlik, 47. Nemčík.

Horovce: Filo – Kučo, J. Barkáč, Štefanec, Gereg, M. Barkáč, Kebis, Siekel, Prekop, Gašpárek, J. Kováč (D. Kováč).

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, Kurnocík, S. Trúchlik, Kompaník, Galko, Cupan (Lokšík), Černošík, Fujaček, Nemčík. MICHAL KEBÍSEK

JASENICA – BOLEŠOV 2:2 (1:0)

V 3. min Kukučiarova strela tesne minula bránu hostí. Bolešov podnikol vážnejší útok až v 14. min, ale bez úspechu. V 23. min Hudcovského postreh vyskúšal tvrdou strelou M. Šterdas. O päť minút obrana Bolešova zahrala v šestnástke rukou a z pokutového kopu otvoril skóre M. Šterdas. V 39. min skúšali šťastie hostia, ale Burdej prudko vystrelil nad bránu. V 53. min mohol vyrovnať Veselý, ale J. Jánošík včas zabránil gólu. O šesť minút polovysokú Gáboríkovu strelu kryl Hudcovský. V 74. min v šestnástke fauloval Dian Hlušeka a z nariadenej jedenástky sa M. Šterdas ani druhýkrát nemýlil. Deväť minút pred koncom včas zasiahol J. Jánošík pred M. Bartákom a Kramaríkova hlavička v 84. min tesne minula bránu hostí. O minútu faulovali v šestnástke aj domáci a Veselý z jedenástky znížil. Vzápätí M. Barták vyrovnal na 2:2 strelou z hranice šestnástky.

Góly: 28. a 74. M. Šterdas (obidva z 11 m) – 85. Veselý (11 m), 86. M. Barták.

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Číž, F. Šterdas, Tomaník (Hlušek), A. Janáček, Pavlík (J. Janáček), Šibík, Gáborík (Kramarík).

Bolešov: Hudcovský – Mojto, Burdej, Monček, Machala (Holíček), Vavruš (J. Šatka), M. Barták (M. Šatka), Bielik, D. Barták, Veselý, Dian. JÁN BORČÁNYI

LYSÁ - M. LEDNICE 2:0 (1:0)

Úvod patril domácim, keď po samostatnej akcii Mokričku a jeho presnej prihrávke dal v 8. min prvý gól domáci M. Kováč. V 18. min pohrozili aj hostia, no dobrá prihrávka S. Kardoša na L. Lednického neskončila gólom. Lysá nevyužila šance po strelách Mokričku, M Zlochu a Ľ. Janíčka. Na druhej strane sa nepresadili M. Košút a M. Kardoš. P presnom centri v 62. min nedal Petrášovi šancu Macko. Ďalšie šance Macka a Mokričku ostali nevyužité a domáci si za predvedený výkon výhru zaslúžili,.

Góly: 8. M. Kováč, 62. Macko.

Lysá: Miček – P. Kováč, Baška, Marián Mošteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, M. Kováč (J. Barninec), Mokrička (Brun), M. Janíček.

M. Lednice: Petráš – T. Hudek, M. Vančo, L. Lednický, Ľ. Vančo,. M. Košút, Šimko, Čerňanský, M. Kardoš, J. Košút (Martinka), S. Kardoš. (RH)

14. Bolešov 18 3 5 10 17:37 14

Zostava kola: M. Šterdas (Jasenica). Mojto (Bolešov), P. Ďurkech (Plevník), J. Hároník (Brvnište), Decký (Borčice), P. Mišutka (Visolaje), Mihálik (Košeca), Gašpárek (Horovce), Galko (Papradno), Petráš (M. Lednice), Mokrička (Lysá).

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Odštartovala detská hasičská liga

Po zimnej prestávke začali aj žiacke súťaže. Prvé kolo Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy organizovali hasiči z Lúk.

Domanižskí footgolfisti majú za sebou prvý rok

Footgolf je šport, ktorý spája golf a futbal a Slováci sú najlepší na svete.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.