Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Raven aj Domaniža doma zvíťazili

V majstrovstvách regiónu Západ stráca Pov. Bystrica na prvé Piešťany stále jeden bod.

Pov. Bystrica (v červenobielom) zdolala doma Komárno gólom Novisedláka.Pov. Bystrica (v červenobielom) zdolala doma Komárno gólom Novisedláka. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica – Komárno 1:0 (1:0)

V kvalitnom zápase popredných mužstiev sa prvá dvadsaťminútovka odohrala takmer bez šancí, iba Kóša v 17. min zblízka hlavičkoval vedľa domácej brány. Filo v 22. min mieril do brankára a o minútu Ondričkova hlavička letela nad. Po Kökényesiho faule na Fila Šebíkovu jedenástku vystihol Rusina. O štyri minúty po rýchlej akcii Novisedlák krížnou strelou otvoril skóre. V 33. min sa uvoľnil Uzola, no mieril tesne vedľa. Po prestávke v 53. min Krajči našiel Ondričku, ktorý z päťky trafil brankára. O tri minúty Uzolova strela zo šestnástky tesne minula Bartekovu bránu a Antunovičov únik v 64. min nebol úspešný. Zvýšiť mohol v 66. min R. Škrobák, ale jeho priamy kop kryl brankár. V 73. min krížnej strele Novisedláka chýbala presnosť a v 75. min Ondrička v tutovke vystrelil slabo do brankárových rúk. Po faule na R. Škrobáka rozhodca druhú jedenástku nenariadil a v 82. min sa lopta po Ondričkovom priamom kope obtrela o brvno. V závere domáci takticky výhru ustrážili a zaslúžene vyhrali.

Gól: 29. Novisedlák. R Fehér, ŽK: Perexta, Szórád, 100 divákov.

RAVEN: Bartek – Martin Oršula, Brezničan, Šuška, Krajči (70. Vanák), Filo (60. Pauer), Novisedlák, Miroslav Oršula, R. Škrobák, Ondrička, Šebík (46. Perexta). Tréner J. Kútny.

KFC: Rusina – Musil, Kóša, Wilson, Kökényesi, Szórád, Podlucký, Lelkes, Uzola (75. Nagy), Gonzales (64. Kürthy), Mészároš (54. Antunovič). Tréner M. Radványi. JOZEF ŠPROCHA ML.

Domaniža – Nová Ves 2:0 (0:0)

V divácky neatraktívnom dueli v prvom polčase gólové šance absentovali. V 7. min na dvakrát Grznár chytil drážku domácich hráčov a v 11. min po centri hlavičkoval Kiš do Zdurienčíka. V 32. min najaktívnejší hráč hostí Kiš mieril tesne nad bránu. Pred prestávkou hostia nevyužili nádejné prečíslenie. V 54. min Kiš po úniku prestrelil domácu bránu. Domanižania sa dočkali v 68. min, keď loptu po priamom kope Miroslava Kvaššaya Jakub Čelko dorazil do siete. O minútu ten istý hráč mohol dať druhý gól, ale prekonaného brankára zastúpil obranca a loptu smerujúcu do prázdnej brány odkopol. V 76. min po Rybárovom centri Svoboda volejom poslal loptu od žrde do siete. Hostia po góle rezignovali a domáci získali tri cenné body.

Góly: 68. Jakub Čelko, 76. Svoboda. R Štrpková, ŽK: Slamka, J. Kardoš, Pilár, Oríšek, Maňák, Kiš, 150 divákov.

DOMANIŽA: Zdurienčík – M. Hájek (52. J. Král), P. Král, Valient, Slamka (79. Pilár), Rybár, J. Kardoš (62. Jakub Čelko), Gardian, Miroslav Kvaššay, Sovík, Svoboda. Tréner M Svoboda.

N. VES: Grznár – Barčiak, Drahno, Uzunyan, Hujík, Pleva (70. Gajdošík), Oríšek, Kubica, Maňák, Balocký, Kiš. Tréner V. Cifranič. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 24. kola: Bánovce - Piešťany 0:1 (0:1), 15. Ondrejkovič, Topoľníky – Skalica 2:2 (1:2), 40. Peciar, 79. Mandák (11 m) - 16. Čermák, 18. Hyža, Gabčíkovo - J. Bohunice 2:0 (1:0), 29. Ducký, 62. Kováč. R Oselský, Šúrovce – Galanta 3:4 (2:3), 12. Ivanič, 36. Max, 47. Hrebík - 8. Kubovič, 33. Lošonský, 42. Bielčík, 66. Valenský, V. Ludince – Palárikovo 0:1 (0:0), 82. Zlatňanský, Levice - D. Streda B 1:0 (0:0), 69. Turčan.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Pondelok je zatiaľ najchladnejším dňom tejto zimy

V regióne sme v skorých ranných hodinách na svojich teplomeroch na niektorých miestach zaznamenali teplotu mínus 19 stupňov celzia.

AKTUÁLNE: V Považskej Bystrici rokuje krízový štáb

Nové nariadenia vlády, ktoré vydali len v nedeľu večer, musí teraz okres urýchlene zapracovať. Kľúčové budú odberné miesta na antigénové testovanie.

PCR testy odhalili minulý týždeň v TSK 1574 osôb infikovaných koronavírusom

Na Slovensku malo v minulom týždni pozitívny PCR test 15 316 osôb. Najviac pozitívne testovaných (2888) bolo v Nitrianskom, najmenej (1057) v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu.