Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Vysoká výhra Ravenu, debakel Domaniže

V Majstrovstvách regiónu Západ je Pov. Bystrica stále druhá s trojbodovou stratou na prvé Piešťany.

Pov. Bystrica (v červenom) dobýja bránu Topoľníkov.Pov. Bystrica (v červenom) dobýja bránu Topoľníkov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica - Topoľníky 5:0 (3:0)

Domáci začali lepšie, prvé šance mali Novisedlák a Šebík. Po biliardovej akcii v 18. min si domáci hráči „vyťukali“ obrancov a Krajči pohodlne skóroval. Keszegov priamy kop vyrazil Bartek a Csémyho dorážku smerujúcu do prázdnej brány odvrátil Martin Oršula. Potom R. Škrobák nechal vyniknúť gólmana hostí, proti Krajčiho dorážke však bol bezmocný. Po Ondričkovom rohu v 37. min R. Škrobák z päťky prestrelil bránu. Peciarovu strelu z otočky v 41. min domáca obrana zablokovala a minútu pred prestávkou po Ondričkovom centri, ktorý brankár pobehol, hlavičkoval Martin Oršula z ťažkého uhla do siete. V 47. mohol znížiť Mandák, ale jeho hlavičku zastavilo brvno. Filovu hlavičku odvrátil hlavou Farkaš, no o minútu Martin Oršula z 25 m prekvapil brankára - 4:0. Potom domáci poľavili a hralo sa väčšinou bez šancí v strede ihriska. V 81. min Miroslav Oršula vydarenou strelou z 20 metrov vymietol šibenicu.

Góly: 18. a 34. Krajči, 44. a 50. Martin Oršula, 81. Miroslav Oršula. R Dohál, ŽK: Perexta, 70 divákov.

RAVEN: Bartek - Martin Oršula, Brezničan, Krajči (57. Perexta), Bednár, Šebík (73. Pauer), Novisedlák, Miroslav Oršula, R. Škrobák, Ondrička (69. Vanák), Filo. Tréner J. Kútny.

DRUŽSTEVNÍK: Papp - Fekete (87. Csergei), Habenicht, Rajkovics, Keszegh, Lelkes, Farkaš, Mandák, Egri, Peciar (46. Gardian), Csémy (82. Hájos). Tréner J. Lépes. JOZEF ŠPROCHA ML.

Domaniža – Piešťany 1:5 (0:4)

Hneď v 1. min potrestal chybu domáceho brankára Urgela. O päť minút z 18 metrov trafil šibenicu Vala a v 15. min hrozivú štvrťhodinu po strate lopty domácich zakončil po rýchlom protiútoku Koprda, kď vyzvŕtal celú obranu. V 19. min Lagínov gól pre ofsajd neplatil. V 33. min po rohu zvyšoval na 0:4 Galba. Päť minút pred prestávkou mohol znížiť Rybár, no v dobrej pozícii prestrelil a Lagínovu strelu v 43. min brankár vyboxoval. V 52. min najprv prestrelil Rožník v gólovej šanci bránu a v 58. min na druhej strane Lagín znížil. V 68. min o centri J. Krála zakončoval Gardian strelou nad bránu. Dve minúty pred koncom sa presadil Riečičiar a uzavrel vysokú výhru lídra, ktorý bol jednoznačne lepším tímom.

Góly: 58. Lagín - 1. Urgela, 15. Vala, 18. Koprda, 33. Galba, 88. Riečičiar. R Fehér, ŽK: Galba, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – M. Hájek, Marek Kvaššay, Valient, Gardian, Rybár (65. J. Král), J. Kardoš (81. P. Kardoš), Jakub Čelko (65. Michálek), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda. PFK: Valo – Vala, Seiler, Galba (78. Hnilica). Riečičiar, Urgela, Koprda, Bretschneider, Bakyta (46. Ondrejkovič), Guemache (46. Chebeň), Rožník. Tréner M. Krajčovič. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ostatné výsledky 26. kola: Bánovce - Skalica 1:1 (1:1), 41. Škultéty - 19. Vaško, Galanta – Palárikovo 3:0 (1:0), 31. Valenský (11 m), 50. Szabo, 75. Varga, Levice – Komárno 3:1 (1:1), 30. Feješ, 56. M. Pavlík (11 m), 65. Molnár – 25. Kósa, V. Ludince - D. Streda B 2:0 (1:0), 29. a 58. Predajnianský, Šúrovce – J. Bohunice 2:0 (0:0), 58. Juhász, 72. Lalík, Gabčíkovo - N. Ves 1:1 (0:1), 69. A. Csicsay - 27. Šimovič.

16. D. Streda B 26 3 6 17 18:46 15

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Obyvateľov Lúk testujú v exteriéri, prichádzajú aj ľudia z okolia

Teplé oblečenie a dáždnik patria k povinnej výbave obyvateľov Lúk (okres Púchov), ktorí sa cez víkend zúčastňujú na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19.

Považskobystrická nemocnica ponúka možnosť testovania

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici ponúka verejnosti na otestovanie odberné miesto, ktoré bolo pôvodne určené pre zamestnancov nemocnice.

Strojárenský podnik v Považskej testuje sám

Veľký strojárenský podnik v Považskej Bystrici zorganizoval vlastné testovanie. Zamestnanci, rodina ale aj stredné odborné školy a subdodávatelia prichádzajú na dobre zorganizované testovanie.

Novú výrobnú halu využili na vlastné testovanie

Na niektorých miestach dochádzajú testy, inde je situácia pokojná

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.