Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Sklári sa vrátili na prvú priečku

V 4. futbalovej lige vyhrala vonku N. Dubnica, nedarilo sa Prečínu a Beluši.

Prečín – H. Obdokovce 1:2 (0:2)

V úvode zahral trestný kop Briestenský a Vrábel netrafil bránu v dobrej šanci. Hostia odpovedali v 9. mín Masárom, ktorý po dlhom Zajacovom aute hlavičkoval do siete. Prečínčania nevyužili dve stopercentné šance a v 36. min Ducký strelou z 20 metrov pridal druhý gól hostí. Nástup do druhej časti patril domácim, keď v 46. min dal kontaktný gól Michalec. Hostia začali filmovať a zápas sa hral takmer sto minút pre neustále zdržiavanie hry. Domácim sa už vyrovnať nepodarilo, lebo v 80. min Masaryk nastrelil z 20 metrov spojnicu.

GÓLY: 46. Michalec – 9. Masár, 36. Ducký.

Rozhodoval Linet, 150 divákov.

PREČÍN: Hladký – Briestenský, Masaryk, Sádecký, Vrábel, Almásy (Kostelanský), Kramarík, Rosina (Orávik), Michalec, Hybben, Vicena.

H. OBDOKOVCE: Galis – A. Greguš, Rybanský, Zajac, Líška, Ducký, Kšinant (T. Greguš), Janček (Fráter), Lacika, Uhrík, Masár (Kopún). JOZEF MAMIS

D. Vestenice - Beluša 2:1 (2:1)

Úvod patril hosťom, v 1. min Ciesar mieril vedľa a v 5. min gólovú strelu J. Gaža Jurenka kryl. V 17. min sa ujali domáci vedenia gólom Kolenčíka, ktorý sa najlepšie zorientoval v 16-tke a technickou strelou prekonal Valacha – 1:0. V 25. min Belko tečovanou strelou pod brvno z 25 metrov zvýšil na 2:0. V 27. min nájazd Jánoška zlikvidoval Jurenka. V 39. min hostia znížili na 2:1 zo skrumáže po rohovom kope. V 58. min tvrdú strelu Stručku zneškodnil Valach. Hostia sa snažili vyrovnať, no so strelami Jánošku, Vavríka, Ciesara si Jurenka poradil. V 80. min sa ocitol na päťke vo velikánskej šanci Jánoško, no Dvonč mu vypichol skĺzačkou loptu z nohy. Najväčšiu zásluhu na prekvapivom víťazstve D. Vesteníc ma brankár Jurenka.

GÓLY: 17. Kolenčík, 25. Belko – 39. Makas, R: Patrovič, 60 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Slaný, Kolenčík, Kermiet, M. Struhár, Dvonč, Humaj, Belko, Škarka, Stručka, Čičmanec, str. Duchoň, Vlnka, J. Struhár.

BELUŠA: Valach – Šedík, P. Gažo, J. Gažo, Jurga, Vavrík, Mužlay, Holeščák, Jánoško, Cíbikl, Ciesar, str. Makas.

M. VÁŽAN

Led. Rovne – Častkovce 2:1 (2:1)

Skóre zápasu o čelo zápasu otvorili hostia po zaváhaní obrany v 2. min Ščepkom. Domáci potom súpera pritlačili, no tutovky Kresáňa a J. Šeba neboli využité. Lukaštíkove strely tesne míňali cieľ. V 16. min po zaváhaní brankára Kukučku netrafil bránu Detko. Sklári pokračovali v nápore a v 20. min po faule na Kopiša vyrovnal z jedenástky Lukšík. Po sérii šancí domácich sa stav nemenil, až v 36. min prišla veľká chyba Kukučku, ktorému lopta vypadla do náručia obrancu a druhú jedenástku Lukšík opäť premenil. Po prestávke Detkovu strelu brankár vytlačil na roh. Potom sa hralo v strede ihriska a v 70. min mohol vyrovnať Madro, no Rajník bol pozorný. Dve minúty pred koncom Kristín v gólovej šanci trafil iba na čiare stojaceho obrancu. Domáci získali tri body a dostali sa na prvé mesto.

GÓLY: 20. a 36. Lukšík (oba z 11 m) – 2. Ščepko.

Rozhodoval Marinčák, 220 divákov.

L. ROVNE: Rajník – Kollár, Lukšík, Kresáň, Kadlec, Kopiš (Šimáček), Detko, Lipták (Kristín), Tomana, Lukaštík, J. Šebo (Martinka).

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák (Meliš - Cagala), Gono, Kališ, Havier, Čechvala, Osuský, Kostelan, Ščepko, Madro, Ostrovský (Trebatický). ĽUBOŠ DUBOVÝ

Gbely – Nová Dubnica 0:1 (0:1)

Hostia boli od prvej minúty aktívnejší. V 26. minúte Prokopovu delovku Láik vytiahol spod brvna na roh. Išlo vôbec o prvú strelu na bránku v zápase. V 32. minúte sa dostal k lopte Ranuša a otvoril skóre zápasu. Hostia v prvom polčase hru dokonale ovládli. Aj v druhom polčase stále hrozili. Domáci síce hru vyrovnali, ale dokázali hrať iba po súperovú šestnástku. Za celý zápas však nevyslali na bránku hostí jedinú strelu. Naftári po nemastnom-neslanom výkone opäť pustili body. Chýba im herná pohoda.

Gól: 32. Ranuša, R. Ahmed, ŽK: Kollár, Rozboril - Burdej, Švikruha, 80 divákov.

GBELY: Laník – Karas, Kollár, Trčka, Dvořák, Mackura, Rozboril Žáček, Eisner, Vach, Pavlačka (37. Križan).

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Štiffel, Smolka, Šamánek, Vasila, Ďuriš, Ranuša, Maník (75. Koloman), Švikruha, Prekop.

STANISLAV CIBULKA

Ostatné výsledky 26. kola: N. Pravno - Bošany 0:0, Lehota pod Vtáčnikom - Partizánske 1:1 (1:1), 33. Šnirc - 18. Pinďura, Nováky – Kanianka 2:4 (1:3), 16. Kováč, 79. Furka – 2. Šnirc, 13. Boško, 24. Bátora, 54. Argyusi, Tr. Stankovce – Holíč 2:1 (2:0), 19. Schlesinger, 24. Škvarka – 73. V. Mráz (11 m).

1. L. Rovne 26 17 6 3 52:16 57

2. Častkovce 26 17 4 5 56:24 55

3. Beluša 26 16 5 5 50:25 53

4. N. Dubnica 26 12 9 5 41:25 45

5. T. Stankovce 26 12 8 6 39:27 44

6. H. Obdokovce 26 11 9 6 38:26 42

7. Holíč 26 11 4 11 41:28 37

8. D. Vestenice 26 9 9 8 28:31 36