Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Raven sa trápil, Domaniža hladko prehrala

V Majstrovstvách regiónu Západ stráca Pov. Bystrica na vedúce Piešťany stále tri body.

Komárno - Domaniža 4:0 (2:0)

Domáci zahrali výborne, svojho súpera prakticky k ničomu nepustili a konečne sa presadili strelecky. Hostí načal už v 19. min. Mészáros a ešte do prestávky zvýšil z penalty Podlucký na 2:0. O to, aby Partizán nemohol čo i len pomyslieť na zvrat, sa tesne po prestávke postaral Musil. Podluckého gól na 4:0 už definitívne zrazil hostí na kolená a domácim stačilo do konca hru len kontrolovať. Aj keď hrali potom už len na pol plynu, i tak si dokázali vypracovať ďalšie príležitosti. Vo fialovo-bielom mužstve podali veľmi dobré výkony dorastenci Mihálik a Cong.

Góly: 32. (11 m) a 56. Podlucký, 19. Mészáros, 47. Musil. R Štrpková, ŽK: J. Kardoš (D.), 250 divákov.

KFC: Rusina - Musil, Mihálik, Kürthy (81. Pásztor), Kökényesi, Szórád, Podlucký, Kóša (67. E. Nagy), Mészáros, Nguyen Cong, Antunovič. Tréner M. Radványi.

PARTIZÁN: Zdurenčík - M. Hájek, Marcel Kvaššay, J. Kardoš (67. Jakub Čelko), Gardian, Rybár, J. Král, Michálek, Miroslav Kvaššay, Sovík, Svoboda. ROMAN GULIŠ

Pov. Bystrica - Šúrovce 1:0 (0:0)

V prvej štvrťhodine sa hral obojstranne kvalitný futbal vo vysokom tempe. V 2. min nepotrestal Hlavna chybu domácej obrany a poslal loptu tesne vedľa brány. Pinčekovou nepríjemnú strelu v 5. min R. Škrobák zrazil na roh. V 13. min Krajči vyskúšal Zacharovu pozornosť a o minútu Jedinák v gólovej šanci pálil nad. Filo v 22. min trafil najprv slabo do brankára a o dve minúty po centri Šebíka trafil z päťky bočnú sieť. Najväčšiu šancu Šúroviec mal v 33. min Horváth, no jeho strelu do protipohybu Bartek reflexívne zneškodnil. V 40. min R. Škrobák z desiatich metrov prestrelil. Druhý polčas začali lepšie domáci, kým hostia sa zamerali viac na obranu. Po kombinačnej akcii Zachar v 56. min bravúrne vytlačil na roh Ondričkovu gólovú strelu. O dve minúty po hrubej chybe obrany Timkovi chýbali iba centimetre k úspechu. Od 60. min sa hralo väčšinou na polovici hostí a v 65. min Novisedlákovej strele chýbala razancia. Hra znervóznela k čomu prospel slabým výkonom rozhodca. V 78. min po úniku R. Škrobáka umiestnil Bednár loptu do prázdnej brány. Vedenie mohli poistiť v 85. min Perexta, ktorý po úniku trafil žrď a o minútu Pauer hlavičkoval tesne vedľa. V 89. min Ondričkov priamy kop tesne minul Zacharovu bránu.

Gól: 78. Bednár. R Otiepka, ŽK: Martin Oršula, Miroslav Oršula, Schmidt, Hrebík, Horváth, Timko, 55 divákov.

POV. BYSTRICA: Bartek - Martin Oršula, Šuška, Krajči (46. Perexta), Bednár, Šebík (76. Brezničan), Novisedlák, Miroslav Oršula, R. Škrobák, Ondrička, Filo (55. Pauer). Tréner J. Kútny.

ŠÚROVCE: Zachar - Schmidt, Hrebík, Pinček, Lalík, Javor, Bališ, Jedinák, Horváth, Hlavna, Timko (66. Ivanič). Tréner M. Ujlaky. JOZEF ŠPROCHA ML.

Ďalšie výsledky 27. kola: Palárikovo - J. Bohunice 3:1 (2:1), 36. Kompas, 37. Vencel, 50. Mik. Lörinc - 18. Pikulík, DAC B - Gabčíkovo 2:1 (1:1), 18. Bajnok, 90. Medgyes (11 m) - 12. Ducký, Piešťany - V. Ludince 2:0 (2:0), 10. Valla, 36. Koprda, Skalica - Levice 2:1 (0:0), 48. Drápal, 61. Jakúbek - 66. Hlaváčik, Nová Ves - Galanta 1:2 (0:2), 55. Horeš - 30. Bielčik, 38. Szabo, Topoľníky – Bánovce 2:1 (1:0), 14. Mandák, 81. Lelkes – 53. Dúbravka.

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Primátori piatich miest na strednom Považí zvolali ustanovujúce zasadnutie mestských zastupiteľstiev na posledný možný termín, ktorý po komunálnych voľbách určuje zákon.