Obe regionálne derby skončili remízou

Každý zo štvorice našich zástupcov v 5. lige získal bod.

Ilava (v tmavom) remizovala doma s H. Porubou.Ilava (v tmavom) remizovala doma s H. Porubou. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Ilava – H. Poruba 1:1 (0:0)

Už v 2. min Sviečkov priamy kop vyrazil Sviečka a v 9. min Bortel trafil iba obrancu. V 13. min po Bortelovom centri hlavičkoval Katerinčin nad a v 27. min Bortelova hlavička minula tesne bránu. Päť minút pred prestávkou Šedovu strelu obrana zrazila na roh a Galko hlavičkoval nad. Po prestávke Ilava pritlačila a v 48. min po faule na Bortela premenil jedenástku Sviečku. Smolka chytil o minútu Brokešovo sólo. Galko hlavičkoval v 52. min do brvna. V 57. min prekvapil Papp z 30 metrov T. Cabaja. V 84. min v čistej šanci Brokeš hlavičkoval z päťky nad.

GÓLY: 48. Sviečka (11 m) – 57. Papp.

Rozhodoval Markech, ŽK: Galko, 250 divákov.

ILAVA: T. Cabaj – Calpaš, Galbavý, Puček, Galko, Šedo, Brokeš, Strapko, Bortel (Pagáč), Katerinčin (Suchánek), Sviečka.

H. PORUBA: Smolka – J. Staňo, R. Staňo, A. Staňo, Papp, P. Staňo, Prostinák, Madara, Vlasatý, Dražkovec (Čurík), Škorvánek (Leško). PETER MIŠÍK

Tuchyňa – Ladce 2:2 (1:1)

Úvod patril hosťom, ale domáci tlak vydržali a v 17. min sa ujali vedenia Hrehušovou hlavičkou po trestnom kope Fila. Dobrý futbal pokračoval, šance mali obe mužstvá. Snahu hostí o vyrovnanie zmaril domáci gólman, ale 45. min Eliáš po rohu a nedorozumení v obrane vyrovnal. Druhý polčas začal opatrne, no v 50. min Miroslav Štefanec dostal Tuchyňu druhýkrát do vedenia. Hostia sa nevzdávali, no šance mali domáci. V 60. min Štefula prehodil brankára, no dobehajúci obranca vykopol loptu z bránkovej čiary. Ďalší Štefulov únik zmaril Janke a v 65. min vyrovnal Bonan. V závere Miroslav Štefanec zneškodnil šancu hostí a slušný zápas skončil spravodlivou remízou.

GÓLY: 17. Hrehuš, 50. Miroslav Štefanec – 45. Eliáš, 65. Bonan.

Rozhodoval Majerík, ŽK: Kopačka, Jakuš, 220 divákov.

TUCHYŇA: Martin Štefanec – P. Štefanec (Mišún), Hrehuš, F. Štefanec, J. Poliak, Švec, Letko (Satina), Kopačka, Miroslav Štefanec, Filo, Štefula.

LADCE: Janke – K. Mražík, Homer, F. Váň, Bonan, Melicher, E. Mražík, Jakuš, Martinka (Kušík), Marián Habánek, Eliáš. JOZEF POLIAK

Ďalšie výsledky 27. kola: Čachtice – Cígeľ 4:1 (1:1), 34., 56. O. Trebatický, 79. a 81. D. Imriška - 12. Madarasz, Podolie – Tr. Teplice 2:2 (0:1), 84. R. Hrušovský, 87. Omasta - 33. a 69. Suchý, V. Uherce - Šimonovany 1:0 (0:0), Jakubis (11 m), H. Nitra – M. Čausa 2:3 (1:2), Hanus, Sluka - Stopka 2, Borik, Kamenec – Ľuborča 1:0 (0:0), 54. Stančiak, Zem. Kostoľany – St. Turá 2:0 (2:0), 45. Mi. Zvalo.

1. Horná Nitra 27 20 3 4 95:22 63

2. Malá Čausa 27 16 4 7 69:45 52

3. Zem. Kostoľany 27 15 6 6 50:28 51

4. Trenč. Teplice 27 15 6 6 49:33 51

5. Šimonovany 27 14 5 8 53:32 47

6. Podolie 27 14 5 8 46:38 47

7. Veľké Uherce 27 11 6 10 54:46 39

8. Kamenec 27 11 5 11 38:42 38