Raven stratu neznížil, Domaniža ratovala remízu v závere

V majstrovstvách regiónu Západ stráca Pov. Bystrica na prvé Piešťany stále tri body.

Hrajúci tréner Domaniže Svoboda (tretí sprava v bielom) v súboji s obranou Skalice.Hrajúci tréner Domaniže Svoboda (tretí sprava v bielom) v súboji s obranou Skalice. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Domaniža – Skalica 1:1 (0:1)

Už v 1. min Černákovu strelu Kubiš chytil, Domáci odpovedali v 13. min strelou J. Kardoša nad. V 16. min po rýchlom protiútoku nekrytý Vaško strelou k žrdi dostal Skalicu do vedenia. Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom a v 30. min domáci brankár Kubiš s námahou vyboxoval Buchtovu bombu. V 45. min si domáci takmer dali vlastný gól, keď Svoboda hlavičkoval do brvna nad Kubišom. Po prestávke domáci prebrali iniciatívu a začali tlačiť. V 52. min Kocák vyrazil tvrdú strelu J. Kardoša na roh. O tri minúty vysunutý Lagín v dobrej pozícii rozvlnil iba bočnú sieť. V 65. min si s peknou strelou Miroslava Kvaššaya poradil Kocák. Po rýchlom protiútoku v 77. min Gardian nevyrovnal, lebo trafil bočnú sieť. Domaniža bola za druhopolčasový nápor odmenená, keď sa po rohu v 88. min dostal k odrazenej lopte striedajúci Jakub Čelko a nekompromisne vyrovnal.

Góly: 88. Jakub Čelko – 16. Vaško.

R Gašparovič, ŽK: Valient, Buchta, Čavojský, Jakúbek, 80 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – J. Král (72. Michálek), Marek Kvaššay (80. Jakub Čelko), Valient, Pilár (65. Gardian), Rybár, J. Kardoš, Sovík, Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

SKALICA: Kocák – Černák (82. Milota), Švrček, Kaprálik, Vaško, Buchta, Čavojský, Drápal, Jakubovič, Jakúbek, Šebesta. Tréner M. Hainc. ĽUBOMÍR KUČÍK

Bánovce - Pov. Bystrica 0:0

Domáci na zápas nastúpili v oklieštenej zostave, kde príležitosť dostali najmä hráči z dorastu. Napriek tomu Bánovce podali najlepší výkon v prvom polčase v jarnej časti. Keby takto hrali po celú jarnú časť, tak určite nemajú problém so záchranou. Hneď v úvode spálil tutovku Pavlovič a o pár minút z pár krokov prestrelil prázdnu bránku aj Škultéty. Prvopolčasový skvelý výkon mohol ešte do gólu premeniť Horúcka, ale tiež v stopercentnej šanci nenamieril presne. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Častejšie loptu na kopačkách začali mať hostia, ktorí výdatne podkurovali domácej obrane. Považania však z tohto tlaku nastrelili iba brvno, a tak si súperi body podelili.

Rozhodoval Fehér, ŽK: Varga, Zajac – Martin Oršula, Bednár, Šebík, Novisedlák, 200 divákov.

SPARTAK: Križma – Varga, Petreje (75. Halas), Škultéty, Filin, Zajac, Kosiba, Horúcka, Dúbravka (63. Kyselica), Pavlovič (82. Starych), Malina.

RAVEN: Bartek – Martin Oršula, Brezničan, Krajči (30. Perexta), Bednár, Šebík, Novisedlák, Miroslav Oršula, R. Škrobák, Ondrička, Filo. (MK)

Ostatné výsledky 28. kola: Levice - Topoľníky 3:0 (1:0), 16. Feješ, 67. Šlachta, 86. Vida, V. Ludince - Komárno 4:0 (1:0), 28. Horniak, 48. Soboňa, 51. Mikula, 85. A. Kosák, Gabčíkovo - Piešťany 1:1 (1:1), 1. A. Csicsay – 30. Vyskoč, Galanta - D. Streda B 3:1 (2:0), 22. a 86. Szabó, 41. Braun – 66. Piroš (11 m), Šúrovce - Palárikovo 3:2 (0:1), Hrebík, Kočiš, Horváth - Vencel, Zlatňanský, J. Bohunice - Nová Ves 2:0 (0:0), 68. Hetteš, 78. Šimo.

1. Piešťany 28 19 5 4 53:16 62

2. Pov. Bystrica 28 17 8 3 63:18 59

3. Levice 28 18 3 7 41:20 57

4. Skalica 28 14 6 8 51:31 48

5. Komárno 28 14 6 8 42:29 48

6. V. Ludince 28 13 7 8 35:22 46

7. Šúrovce 28 13 4 11 41:30 43

8. Gabčíkovo 28 11 6 11 24:31 39