Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Beluša sa dostala na druhé miesto za sklárov

V 4. futbalovej lige vedú L. Rovne o dva body.

Led. Rovne – Partizánske 3:0 (0:0)

Sklári začali náporom, v 8. min zahrávali štyri rohy a Detkova hlavička trafila brvno. Po Detkovej prihrávke zahodil v 10. min Martinka tutovku. Hostia pohrozili až v 30. min, no Sedláček poslal loptu vedľa. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. V 49. min sa presadil strelec dôležitých gólov Zábojník, ktorý po štyroch minútach na ihrisku zasunul do siete Lukaštíkov center. V 53. min skončila v sieti Lukaštíkova bomba a silnú desaťminútovku L. Rovní zakončil tretím gólom v 57. min s prehľadom Detko. Zápas sa dohrával v pokojnej atmosfére. Šimáček vystrelil tesne vedľa a v závere šancu Badinského zneškodnil Kováč.

GÓLY: 49. Zábojník, 53. Lukaštík, 57. Detko.

Rozhodoval Chlebo, ŽK: Martinka, Norocký, 160 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Kollár, Lukšík, Kresáň, Kadlec (Zábojník), Kopiš (Kristín), Detko, Lipták, Loduha (Šimáček), Lukaštík, Martinka.

PARTIZÁNSKE: Greguška – Norocký, Macega (Hulman), Jambor, Šimončič, Křapka, Pinďura, Sedláček, Badinský, Slivka (Nahálka), Nižňanský (Beleš). ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša – N. Dubnica 1:0 (0:0)

Derby začali lepšie hostia, no strely Maníka, Štiffela a dvakrát Strušku leteli vedľa alebo si s nimi poradil Valach. Až potom sa prebrali aj Belušania, no Zaťko zneškodnil strely Ciesara a P. Gaža. Priamy kop Pavla Vavríka vyrazil Zaťko pred seba, ale Jurga poslal loptu nad. Pred prestávkou ešte natiahol zdiaľky Valacha Smolka. V druhom polčase pokračovala vyrovnaná hra, domáci nevyužili skrumáž po rohu a na Ďurišov lob na druhej strane bol Valach pripravený. Strelu J. Hrnčíka ešte brankár hostí zneškodnil, ale ten istý hráč v 62. min mu zblízka nedal šancu. Hostia potom pridali, avšak Valach Belušu podržal po strele Prekopa a hlavičke Maníka. V po nepresnej strele Ciesara domáci zblokovali dve nebezpečné strely a najtesnejšiu výhru ubránili.

GÓL: 62. J. Hrnčík.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Pavol Vavrík, J. Gažo, Smolka, Struška, Šamánek, 250 divákov.

BELUŠA: Valach – A. Šedík, P. Gažo, B. Sviečka (75. J. Gažo), Jurga, Pavol Vavrík, J. Hrnčík (85. Makas), Holeščák (68. Mužlay), Cíbik, Revák, Ciesar.

N. DUBNICA: Zaťko – Kosiba, Štiffel, Smolka, Struška, Šamánek, Tvrdý (25. Ježík), Ranuša, Maník, Prekop, Ďuriš. MARTIN PAGÁČ

N. Pravno - Prečín 4:1 (2:1)

V prvom polčase sa hral opatrný futbal z oboch strán. Domáci sa po rýchlych góloch ujali dvojgólového vedenia, hostia v 45. min znížili na 2:1. V druhom polčase domáci prvých 15 minút pridali, vytovrili si par sanci, nepremnili. Hra sa vyrovnala potom a domaci dvoma golmi zasluzene zvitazili 4:1.

GÓLY: 3. a 7. Haluš, 71. Áč, 89. Kodaj – 45. Michalec, R: Bujna, 200 divákov.

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valko, Dubec, Valentín, Strečanský, str. Áč, Pavlíček, Štálnik.

PREČÍN: Hladký – Briestenský, Masaryk, Sadecký, Vrábel, Gajdošík, Vicena, Kostelanský, Kramárik, Hybben, Michalec, str. Orávik. F. FAZEKAŠ

Ďalšie výsledky 28. kola: Lehota – H. Obdokovce 7:1 (3:1), 6. Vurčík, 16. Šnirc, 30. Kriška, 63. Vurčík, 78. Vurčík, 80. Michalík, 82. Vurčík – 30. Masár, Nováky - Bošany 1:2 (0:1), 85. Roháč (z 11 m) – 39. Bulák, 68. Papranec, Gbely – Kanianka 2:3 (1:2), 45. a 65. Vach - 8. Argyusi, 28. Khádír, 78. Petráš, Tr. Stankovce - Častkovce 3:1, D. Vestenice - Holíč 1:0 (1:0), 17. Belko.

1. Led. Rovne 28 18 7 3 57:18 61

2. Beluša 28 18 5 5 54:26 59

3. Častkovce 28 18 4 6 63:29 58

4. Tr. Stankovce 28 13 9 6 43:29 48

5. N. Dubnica 28 12 10 6 42:27 46

6. H. Obdokovce 28 12 9 7 41:33 45

7. D. Vestenice 28 10 10 8 31:33 40

8. Holíč 28 11 4 13 42:32 37