Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Ladce zvládli derby a sú zachránené

V 5. futbalovej lige H. Poruba rpzhodla o výhre až v závere.

H. Poruba (v bielom) rozhodla o výhre nad Čachticami až v závere duelu.H. Poruba (v bielom) rozhodla o výhre nad Čachticami až v závere duelu. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

H. Poruba – Čachtice 3:2 (2:2)

Domácich už v 5. min prekvapil Vido, ktorý hlavičkou prekonal Smolku. Obrat nastal v 11. min, keď po ľavom krídle prenikol Dražkovec až do šestnástky a krížnou strelou vyrovnal. O dve minúty Papp technickou strelou z hranice šestnástky dostal domácich do vedenia. H. Poruba prevzala iniciatívu a v 18. min sa pri dvoch strelách Petrušeka vyznamenal brankár Vlado. Petrušek v 22. min tesne minul bránu a domáci potom poľavili. V 25. min Imriška hlavou minul ideálnu prihrávke na päťke. V 35. min Smolka zneškodnil bombu M. Trebatického, ale v 38. min nedočiahol na technickú umiestnenú strelu O. Trebatického zo šestnástky. Druhý polčas začali náporom domácich a v 52. min Vlado zneškodnil strelu M. Živčica a podobne si počínal aj pri strele Pappa v 63. min. Hostia odpovedali rýchlymi protiútokmi zakončenými nepresnou streľbou. Prudký pokus O. Trebatického v 73. min tesne minul domácu bránu. O výsledku rozhodla 82. min, keď strela R. Staňa z 20 metrov skončila v bráne hostí. V nervóznom závere dobré šance P. Pučeka a Leška zneškodnil najlepší hráč hostí Vlado.

GÓLY: 11. Dražkovec, 13. Papp, 82. R. Staňo - 5. Vido, 38. O. Trebatický.

Rozhodoval Lauko, 70 divákov.

H. PORUBA: Smolka – J. Staňo (Meliš), R. Staňo, Prostinák, Papp, P. Staňo, Petrušek, Madara, Vlasatý, Dražkovec (Leško), M. Živčic (P. Puček).

ČACHTICE: Vlado – Balala, Urban (Čavojský), Sameš, M. Trebatický, Vido, Ďuriš (Gergely), Opatovský, Imriška, Peterka, O. Trebatický. ONDREJ MIŠECH

Ladce – Ilava 2:0 (1:0)

Už v 4. min otvoril skóre Martinka, ktorý spoza šestnástky prehodil vybiehajúceho brankára. V 15. min Janke vrazil Sviečkovu jedenástku nariadenú za faul. O šesť minút išiel E. Mražík sám na bránu, ale vystrelil vedľa. V 32. min ten istý hráč minul bránu a v 37. min po ideálnom Eliášovom centri prestrelil. V 39. min Marián Habánek hlavičkoval iba do brankára a o minútu Martinka neuspel. V 50. min strelu aktívneho E. Mražíka vykopol obranca z čiary a v 57. min si Galko zrazil streku J. Pagáča na žrď. V nadstavenom čase Martinka poistil výhru Ladiec.

GÓLY: 4. a 90. Martinka.

Rozhodoval Skaličan.

LADCE: Janke – J. Pagáč (K. Mražík), Homer, Kušík, Bonan (Zajac), J. Váň, E. Mražík, Jakuš, Martinka, Marián Habánek (Koštialik), Eliáš.

ILAVA: T. Cabaj – Calpaš, Galbavý, Puček (Ptáček), Galko, Šedo, Brokeš, Strapko, Suchánek, Kňažek (Katerinčin), Mikula, Sviečka. FERDINAND GACH

Ľuborča – Tuchyňa 3:1 (1:1)

V stretnutí, v ktorom už tabuľkovo o nič nešlo, začali domáci náporom a už v úvodných minútach si vytvorili dve vyložené príležitosti, ktoré trestuhodne zahodili. Hostia prvýkrát vážnejšie ohrozili Husára v 16. min a hneď sa im aj podarilo skórovať. Úspešným strelcom bol Štefula – 0:1. Domáci mali takmer celý zápas územnú prevahu však nevedeli nájsť kľúč k streleniu gólu. Podarilo sa to až v 36. min Macharovi, keď hlavičkou po rohovom kope Jurenku vyrovnal skóre – 1:1. Po zmene strán opäť domáci v úvode Bahnom a Naňákom nevyužili čisté príležitosti, za čo ich mohli hostia potrestať, keď najskôr Štefulov únik skončil na tyči a onedlho čistú Filovu príležitosť zmaril Husár. Skóre sa menilo až v 73. min, keď po Mihálikovej hlavičke do žrde a následnej skrumáži dopravil loptu do siete Belko. O štyri minúty Jurenkov pas premenil krížnou strelou Naňák v tretí gól. V závere domáci ešte nevyužili päť čistých príležitostí na zvýšenie skóre, takže výsledok sa už do konca nezmenil.

Góly: 36. Machara, 73. Belko, 77. Naňák – 16. Štefula, ŽK: Hrehuš, Štefula, rozhodoval: Drobec, 100 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Hudcovský, Lubina, Schwandtner, Machara, Koníček, Mihálik, Jurenka (83. Brisuda), Naňák, Belko.

TUCHYŇA: Martin Štefanec – Mišún, Hrehuš, F. Štefanec, Poliak, Švec, Letko, P. Štefanec (74. Šatka), Miroslav Štefanec, Filo, Štefula. MAREK KONÍČEK

Ďalšie výsledky 28. kola: Tr. Teplice – Horná Nitra 2:3 (1:1), 5. Ruman (11 m), 78. Suchý – 20. Uríček, 60. Bublák, 82. Belák, Stará Turá – Podolie 1:0 (0:0), 58. Popelka, Šimonovany – Z. Kostoľany 1:0 (0:0), 51. Černo, Malá Čausa – Kamenec 4:1 (4:0), 27. a 44. P. Petráš, 38. Hrehuš, 40. Matiaško – 59. Šimo, Cigeľ – Veľké Uherce 1:1 (0:0), 67. Lučan – 76. Píš.

1. Horná Nitra 28 21 3 4 98:24 66

2. Malá Čausa 28 17 4 7 73:46 55

3. Zem. Kostoľany 28 15 6 7 50:29 51

4. Trenč. Teplice 28 15 6 7 51:36 51

5. Šimonovany 28 15 5 8 54:32 50

6. Podolie 28 14 5 9 46:39 47

7. Veľké Uherce 28 11 7 10 55:47 40

8. Stará Turá 28 10 8 10 33:35 38