Sklári oslavovali prvenstvo, Beluša skončila druhá.

V 4. futbalovej lige Nová Dubnica vyhrala vonku.

L. Rovne (v modorm) proti H. Obdokovciam na ihrisku koncertovali.L. Rovne (v modorm) proti H. Obdokovciam na ihrisku koncertovali.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Led. Rovne – H. Obdokovce 5:0 (2:0)

Po oťukávacej štvrťhodine Kollár mieril vedľa a Liptákovu bombu v 18. minúte Zajac vyrazil. Kadlec našiel ideálnym centrom v 24. minúte Detka, ktorý otvoril hlavou skóre. O tri minúty Kováč s námahou vytlačil nad brvno tvrdú Masárovu strelu z 20 metrov. Loduhov center z uhla v 30. minúte prekvapil brankára, ale lopta sa od žrde odrazila pred bránu. V 33. minúte po Detkovej prihrávke Lipták hlavou pridal druhý gól. Loduha potom mieril vedľa, Detkov pokus kryl brankár a v 36. minúte Kováč zachraňoval pádom pod Uhríkove nohy. V 48. minúte Detko znova hlavou zvýšil už na 3:0. Hosťujúci Krištof v 57. minúte mieril tesne vedľa a v 61. minúte po prieniku Kollára Kristín zblízka nekompromisne pridal štvrtý gól sklárov. Na druhej strane z protiútoku strela Šišku skončila na brvne. Lipták potom mieril tesne nad. Gólom neskončila ani tutovka Kresáňa v 86. min a skóre uzavrel minútu pred koncom Lipták. Po zápase predseda ZsFZ Ladislav Gádoši odovzdal kapitánovi Lukšíkovi pohár pre víťaza IV. ligy a potom naplno prepukli postupové oslavy.

Góly: 24. a 48. Detko, 33. a 89. Lipták, 61. Kristín.

Rozhodoval Darnadi, 300 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Kollár, Lukšík, Kresáň, Kadlec, Zábojník (46. Martinka), Detko, Lipták, Loduha (46. Šimáček), Lukaštík, Kopiš (46. Kristín).

H. OBDOKOVCE: Zajac – Zelíska (75. Chňapko). Rybanský (46. Fráter), Kuchtiak, Šiška, Ducký, Kšinant, Kopún, Lacika, Uhrík, Masár (69. Greguš). JOZEF ŠPROCHA

Nováky - Prečín 2:0 (1:0)

V priemernom zápase sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domáceho celku, keď sa o body postarali Kaman a Čičmanec.

GÓLY: 21. Kaman, 77. Čičmanec , R: Španka, 80 divákov.

NOVÁKY: Furka – Sedlák, Benko, Kaman, Katrena, Hvojnik, Kobes, Tarageľ, Adamček, Mokrý, Jankula, str. Čičmanec, Slezák.

PREČÍN: Milan Vrábel – Briestenský, Masaryk, Sádecký, Michal Vrábel, Rosina, Fraščík, Dánek, Kramarík, Hybben, Hladký, Gajdošík, str. Mičuch.

Ľ. ĎURECH

Beluša – Kanianka 6:0 (3:0)

V rozlúčkovom zápase domáci nastúpili proti oslabenému súperovi. Ciesar trafil do brankárových rúk a M. Hrnčík z uhla prestrelil. Liškovu strelu, ktorú Valach neudržal, nemal kto doraziť. J. Hrnčík po Jurgovom centri minul bránu a Ciesar trafil iba do brankára. V 23. min po Revákovom centri otvoril skóre J. Hrnčík. Pavol Vavrík z 30 metrov vyprášil brankárove rukavice a T. Pipíška takmer pustil malú domov do siete. Makas hlavou neuspel a po chybe obrany M. Hrnčík po sóle zo šestnástky dal druhý a o štyri minúty po Makasovej strele a Jurgovom centri aj tretí gól. Valach bol až do konca bez práce. Revák v 53. min zvýšil na 4:0. Po krásnej akcii M. Hrnčíka zaváhal Makas, Jurga prestrelil rovnako ako o chvíľu Makas v obrovskej šanci. J. Hrnčík oblúčikom nedal a nepresadil sa ani M. Hrnčík. Až v 78. min hlavičkoval do siete Revák po centri J. Hrnčíka. M. Hrnčík najprv bombou netrafil, ale v 85. min parádne trafil horný roh. Nováčik zakončil sezónu krásnym druhým miestom.

GÓLY: 23. J. Hrnčík, 35., 39. a 85. M. Hrnčík, 53. a 78. Revák.

Rozhodoval Miksa, 250 divákov.

BELUŠA: Valach – A. Šedík, P. Gažo (51. B. Sviečka), Makas (75. Jánoško), Jurga, Pavol Vavrík, J. Hrnčík, Holeščák (57. J. Gažo), M. Hrnčík, Revák, Ciesar.

KANIANKA: T. Pipíška – Drozd, J. Hvolka, Petráš (76. M. Pipíška), Bátora, Šnirc, Mečiar, M. Hvolka, Richter, Khadir, Liška. MARTIN PAGÁČ

Dolné Vestenice – Nová Dubnica 1:3 (0:1)

V horúčave sa hral priemerný futbal. Hostia hrali pekný technický futbal, pôsobili futbalovejším dojmom a zaslúžene zvíťazili. V 13. min sa ujali vedenia hlavičkou Prekopa. V 45. min mohol vyrovnať domáci Kermiet, no jeho hlavičku z 5 metrov brankár hostí vyrazil na roh. V 52. min Humaj vyrovnal po peknej akcii Belka. V 59. min Ranuša technickou strelou zo 16 metrov k ľavej žrdi poslal opäť hostí do vedenia. V nadstavenom čase prikrášlil víťazstvo N. Dubnice striedajúci Suchý.

GÓLY: 52. Humaj – 13. Prekop, 59. Ranuša, 93. Suchý, R: Gádoši, 121 divákov.

D. VESTENICE: Slaný – M. Struhár, Kolenčík, Kermiet, Humaj, Dvonč, Bútora, Belko, Škarka, Stručka, Čičmanec, str. Floro, J. Struhár, Duchoň.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Štiffel, Kosiba, Prekop, Šamánek, Tvrdý, Ranuša, Maník, Švikruha, Ďuriš, str. Smolka, Suchý, Basila.M. VÁŽAN

Ďalšie výsledky 30. kola: Gbely – Bošany 3:1 (1:1), 3. Beňa, 59. Eisner, 80. Dvořák – 40. Kapusta (11), Tr. Stankovce – Partizánske 1:0 (0:0), 74. Ančic, Holíč - Častkovce 4:1 (1:1), 39. Blatnický, 55. Ličko, 71.a 74. Ružička - 15. Herák, Lehota – Nr. Pravno 3:1 (3:0), 18. Šimko, 26. a 45. Michalík.

1. L. Rovne 30 20 7 3 64:18 67

2. Beluša 30 19 6 5 62:28 63

3. Častkovce 30 18 5 7 66:35 59

4. T. Stankovce 30 15 9 6 47:30 54

5. N. Dubnica 30 13 11 6 45:28 50

6. H. Obdokovce 30 13 9 8 44:40 48

7. Holíč 30 12 5 13 46:33 41

8. Partizánske 30 11 7 12 50:50 40