Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Cyklistické tituly získali Petrovia Sagan a Velits

Púchove sa 20. - 24. júna konali spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike, ktoré organizoval veloklub Púchov. Tituly v elitnej kategórii dospelých získali Peter Velits v časovke a Peter Sagan v pretekoch jednotlivcov. Martin Velits zí

Jedným z hlavných favoritov bol Čech Kreuziger (v modrom), ale nepresadil sa.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

skal striebro v časovke elite, rovnako ako dohniansky junior Baška. Darilo sa aj ďalším pretekárkam z CK Epic Dohňany. Kadlecová získala ženský titul medzi jednotlivkyňami, juniorka Miškovská vyhrala oba preteky, no keďže štartovala ako jediná Slovenka, titul nezískala. Dubničanka Lapinová pridala bronz v časovke žien.

Najlepšou časovkárkou na trati 30,8 km medzi Púchovom a Udičou sa stala Pavlendová, tretia bola Dubničanka Lapinová. Celkovou víťazkou bola Češka Machačová z Dukly Praha. Juniorka Miškovská z CK Epic Dohňany ako jediná Slovenka skončila celkovo štvrtá. Medzi juniormi vyhral Daško pred Erikom Baškom z CK Epic Dohňany.

Majstrovstvá SR:

Juniori: 1. Daško (Slávia ŠG Kellys Trenčín) - 40:54,75, 2. Erik Baška (CK Epic Dohňany) - 41:38,55, 3. Zverko (ŠaVS Žiar nad Hronom) -41:55,25.

Juniorky: 1. Katarína Miškovská (CK Epic Dohňany) - 32:08,17.

Ženy: 1. Pavlendová (Dukla Bratislava) - 47:04,04, 2. Maláriková (CK Ski-Bike Sportmed Bratislava) -47:59,14, 3. Kristína Lapinová (CK Dubnica) - 48:23,25.

Majstrovstvá ČR:

Juniori: 1. Schlegel (Favorit Brno) - 40:31,03.

Juniorky: 1. Mondlová (Ski Club Šumava) - 29:40,22.

Ženy: 1. Machačová (Dukla Praha) - 43:50,36.

Bratia Velitsovci z Omega Pharma-QuickStep potvrdili úlohu favoritov a v časovke obsadili prvé dve miesta v slovenskom šampionáte. Pre víťazného Petra to bol prvý slovenský seniorský titul. Celkovo druhý skončil Čech Bárta, ktorý na P. Velitsa stratil trinásť sekúnd a M. Velitsa zdolal o sekundu. Víťaz bol v polovici časovky druhý o tri sekundy za Bártim, ale skvelým záverom zvíťazil.

Muži-elite: 1. Peter Velits (Omega Pharma-QuickStep) - 47:36 min, 2. Martin Velits (Omega Pharma-QuickStep) - 47:50, 3. Jurčo (Whirlpool-Author) - 49:24.

Muži do 23 rokov: 1. Schwabik (Inter Bratislava) - 50:55, 2. Tarageľ (Dukla Trenčín Trek) - 1:14, 3. Kolář (Dukla Trenčín Trek) _ 52:51.

Muži - elite: 1. Bárta (NetApp) - 47:49, 2. Štybar (Omega Pharma-QuickStep) - 48:15, 3. Raboň (Omega Pharma - QuickStep) - 48:22.

Muži do 23 rokov: 1. Novák (Trevigiani Dynamon Bottoli) - 49:35, 2. Hošek (Whirlpool-Author) - 49:50, 3. Turek (Favorit Brno) - 50:17.

Monika Kadlecová z CK EpicDohňany získala titul majsterky Slovenska. Na okruhu v okolí Lednickcýh Rovní na 99 km prišla do cieľa deviata za osmičkou Češiek ako najlepšia Slovenka. Olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní Sábliková získala bronz.

Ženy (99 km): 1. Monika Kadlecová (CK Epic Dohňany) - 2:43,47, 2. Hanesová (CK Banská Bystrica) - rovnaký čas, 3. Vojtášová (CK Banská Bystrica) +5:38.

Juniorky: 1. Katarína Miškovská (CK Epic Dohňany) - 2:55,54.

Juniori: (117,2 km): 1. Daško (Slávia ŠG Kellys Trenčín) - 2:52:26 h, 2. Zverko (ŠaVS Žiar nad Hronom), 3. Lajcha (Slávia ŠG Kellyďs Trenčín), 4. Erik Baška (CK Epic Dohňany) všetci +1:37 min.

Ženy (99 km): 1. Šulcová (Merida Biking) - 2:42:46, 2. Růžičková (Michela Fanini Record Box) + 1 s, 3. Sáblíková (NowiS Team) +1 s.

Juniorky (80,8 km): 1. Nikola Hlubinková (Moravec Merida Czech MTB) - 2:13:45 h, 2. Mondlová (Ski klub Šumava) -+3:26 min, 3. Kateřina Růžičková (Michela Fanini Record Box) + 5:29.

Juniori (117,2 km): 1. Kukrle (ČR/TJ Uničov) - 2:52,26, 2. Matějů (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:37.

Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska v pretekoch s hromadným štartom na 190 km na okruhu v okolí Lednických Rovní. P. Sagan zdolal v boji o slovenský titul Petra Velitsa. Preteky vyhral Kadlec z Dukly Praha, ktorý v špurte trojčlennej skupiny zdolal Raboňa s Polnickým. O sekundu za nimi priviedol pelotón do cieľa Peter Sagan z Whirlpool-Author. V úvode pretekov ušiel Mahďar, k nemu sa pridal Čech Pávek, ktorí získali šesťminútový náskok. V deviatom z desiatich okruhov ušla víťazná trojica, ktorá mala náskok 1:45 min. Slováci sa navzájom strážili a o titul si to rozdali až v závere.

Elite (190 km): 1. Peter Sagan ( Liquigas-Cannondale) - 4:32,08, 2. Peter Velits (Omega Pharma-QuickStep), 3. Tybor (Dukla Trenčín Trek, 4. Broniš (Dukla Trenčín Trek), 5. Martin Velits (Omega Pharma-QuickStep) - všetci + 1 s, 6. Juraj Sagan (Liquigas-Cannondale) + 13 s.

Muži do 23 rokov: 1. Habera (Dukla Trenčín) - 4:34:20 h, 2. Tarageľ (Dukla Trenčín Trek) +6:59, 3. Malik (Inter Bratislava) +6:59.

Elite (190 km): 1. Kadlec ( Dukla Praha) - 4:32:08 h, 2. Raboň (ČR) Omega Pharma-QuickStep), 3. Polnický (Whirlpool-Author ) -obaja čas ako víťaz, 4. Hochmann (Dukla Praha), 5. Štybar (OmegaPharma-QuickStep), 6.. Kreuziger

Muži do 23 rokov: 1. Hník (ČR) 4:32:09, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), 3. Vakoč (CC Etupes).

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať