Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Trenčania sa stali vicemajstrami Slovenska, Plachý je majstrom

Jubilejné majstrovstvá Slovenska v hasičskom športe priniesli úspech najmä hasičom z Trenčína. Na svoje konto si pripísali titul vicemajstrov a majstra.

Tri najlepšie družstvá na stupňoch víťazov(Zdroj: ĽS)

TRENČÍN. Takmer stovka profesionálnych hasičov z celého Slovenska si v Trenčíne a Dubnici nad Váhom zmeralo sily na jubilejnom 40. ročníku majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe. Súťažili v behu na 100 metrov s prekážkami, štafete 4 x 100 metrov, požiarnom útoku a vo výstupe do štvrtého podlažia cvičnej veže.

Súťažili najlepší

Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe sa zúčastnilo trinásť najlepších súťažných družstiev OR HaZZ z: Nitry, Veľkého Krtíša, Lučenca, Kežmarku, Žiliny, Košíc, Spišskej Novej Vsi, Martina, Popradu a Trenčína. Príslušníkov HaZZ doplnili súťažné družstvá ZHÚ: SE-EBO Jaslovské Bohunice, Falc Fire Services, a.s. Púchov a G4S Fire Services (SK) s.r.o.

Začali v Trenčíne

Do súťaže nastúpilo celkom 98 hasičov, ktorí súťažili v kategórii družstiev a jednotlivcov.

Po otvorení súťaže a zložení sľubov rozhodcov a súťažiacich sa uskutočnil nástup na prvú disciplínu - výstup do 4. podlažia cvičnej veže. Všetci súťažiaci mali dva pokusy, pričom do oficiálnych výsledkov sa započítal najlepší čas.

Najlepšie v súťaži jednotlivcov sa s časom 14,50 sek umiestnil Viliam Štinčík z OR HaZZ v Poprade, na druhom mieste skončil Vladimír Plachý z OR HaZZ v Trenčíne s časom 14,81 sek a najlepšiu trojicu uzatvoril s časom 15,16 sek Marián Beránek z OR HaZZ v Martine. V súťaži družstiev sa najlepšie umiestnilo OR HaZZ v Poprade, na druhom mieste skončilo ZHÚ G4S Fire Services s.r.o. a na treťom mieste sa umiestnili domáci hasiči z OR HaZZ v Trenčíne.

Pokračovanie v Dubnici

V disciplíne beh na 100 m s prekážkami sa najlepšie umiestnilo družstvo z OR HaZZ v Trenčíne, na druhom mieste skončilo OR HaZZ v Martine a trojicu uzatvorilo OR HaZZ v Poprade. V súťaži jednotlivcov sa na prvom mieste umiestnil Peter Vitko z OR HaZZ v Poprade s časom 17,02 sek, na druhom mieste Dávid Goldman zo ZHÚ G4S Fire Services s.r.o. s časom 17,25 sek a na treťom mieste skončil Jaroslav Klučár z OR HaZZ v Spišskej Novej Vsi s časom 17,33 sek.

Súťaž pokračovala disciplínou štafeta 4 x 100 metrov s prekážkami, v ktorej sa na prvom mieste umiestnilo súťažné družstvo z OR HaZZ v Spišskej Novej Vsi, na druhom mieste OR HaZZ v Poprade a na treťom mieste OR HaZZ v Trenčíne.

V záverečnej, kráľovskej súťažnej disciplíne, ktorou je požiarny útok, sa najlepšie umiestnilo družstvo z OR HaZZ v Martine s časom 22,16 sek, druhé miesto obsadilo OR HaZZ v Poprade s časom 22,71 sek a na treťom mieste skončilo OR HaZZ v Trenčíne s časom 23,89 sek.

Medailisti

V súťaži jednotlivci - dvojboj zosadil z trónu minuloročného víťaza, Trenčana Mareka Veselovského, ďalší zástupca z nášho kraja, keď s tesným náskokom nad Popradčanom Petrom Vitkom zvíťazil minulý rok druhý – Vladimír Plachý (OR HaZZ v Trenčíne).

V súťaži družstiev sa po veľmi vyrovnanom a napínavom súboji medzi hasičmi z Popradu a Trenčína napokon z celkového víťazstva na XXXX. ročníku majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe tentokrát tešili popradskí hasiči, ktorí si tak po roku vymenili poradie s hasičmi z Trenčína.

Výsledky

Jednotlivci dvojboj: 1. Vladimír Plachý, OR HaZZ v Trenčíne, 2. Peter Vitko, OR HaZZ v Poprade, 3. Marián Beránek, OR HaZZ v Martine.

Družstvá: 1. OR HaZZ v Poprade, 2. OR HaZZ v Trenčíne, 3. OR HaZZ v Martine. KR HaZZ TN

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  3. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  10. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  1. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  2. Hovoriaci systém priblíži zrakovo znevýhodneným expozíciu múzea
  3. Slovensko spieva koledy
  4. Workshop Inštitútu Ronalda Coasa na EU v Bratislave
  5. Stavbárska olympiáda 2018/19 vás očakáva
  6. Diplomacia v praxi – unikát, ktorý funguje dodnes
  7. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  8. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Do Považskej Bystrice prišli na spievanie kolied hlavne mladé rodiny

V Považskej Bystrici sme spievali koledy pred domom kultúry.

Trenčiansky kraj vybuduje tréningovú halu pre Hokejovú akadémiu v Trenčíne

Vláda Slovenskej republiky na svojom dnešnom rokovaní schválila uvoľnenie troch miliónov eur Trenčianskemu samosprávnemu kraju na vybudovanie tréningovej haly pre Hokejovú akadémiu v Trenčíne.

Do bezpečných priechodov pre chodcov kraj investuje

Trenčiansky samosprávny kraj spolu so Správou ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja osadil v tomto roku bezpečnostné prvky za 225.000 eur na 20 priechodoch pre chodcov v ôsmich okresoch kraja.

Greenpeace: Taký ohlas sme nečakali, v kampani budeme pokračovať

Po prepustení aktivistov Greenpeace organizácia bude pokračovať v kampani na ukončenie ťažby uhlia. Ohlas, ktorý ich čin a následná väzba aktivistov vyvolali, nečakali.

Kuriózna nehoda pri Prievidzi. Cyklista zrazil chodca a z miesta nehody ušiel (+FOTO)

Policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po cyklistovi, ktorý zrazil 82-ročného chodca.