Suverénny začiatok Ladiec

V 5. futbalovej lige bodovala doma ešte H. Poruba, Borčice mali zápas odložený.

Prostinák z H. Poruby (v bielom) v súboji s hráčom Šimonovian Vargom.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Stará Turá – Ilava 1:0 (0:0)

Pred zápasom si prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulého bývalého funkcionára Milana Trúsika. Domáci v zápase zvíťazili gólom z 80. min najlepšieho a zároveň najstaršieho hráča Straku, ktorý ho zaznamenal hlavičkou po centri Majtása z priameho kopu. Hostia zaznamenali góly, v 14. a 58. min však padli z ofsajdu a preto nemohli platiť. Výborného brankára Viskupa preverovali Ilavčania najmä strelami z diaľky a tú najnebezpečnejšiu v 89. min spod brvna vyškriabal. Strely domáceho Bordáka, Majtása a Magulu skončili tesne vedľa hosťujúcej brány. Vo vyrovnanom zápase, v ktorom domáci bojovali, dosiahli tesné víťazstvo zaslúžene a tak premiéra novému trénerovi Čičalovi sa vydarila.

Gól: 80. Straka, ŽK: Caplaš, Sondor, rozhodoval: Maslo, 150 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Maroň, Popelka, Straka, Štefík, Tóth, Vido, Bordák, Denk, Majtás, Peterka (Otrubný, Magula, Borcha).

ILAVA: Cabaj – Caplaš, Katerinčin, Puček, Galko, Adamčík, Strapko, Galbavý, Šedo, Pagáč, Sviečka (Tomanica, Brokeš, Sondor). MATÚŠ SOLOVIČ

H. Poruba – Šimonovany 1:1 (1:1)

V úmornej horúčave sa do prvej šance dostali v 8. min domáci po strele R. Staňa z priameho kopu. Na odrazenú loptu ale Prostinák zareagoval neskoro. Hostia mohli skórovať v 15. min, no Smolka včasným vybehnutím zmaril šancu Černovi, ktorý v 18. min trafil iba bočnú sieť. Ďalšiu šancu zahodil v 23. min Hudok, pred ktorým zasiahol v poslednej chvíli Smolka. H. Porubu dostal do vedenia v 35. min Papp, ktorý vrátil do siete loptu odrazenú od brvna po priamom kope R. Staňa. Tri minúty pred prestávkou Svorad opakovanou strelu z hranice šestnástky vyrovnal. V 45. min mal smolu Papp, ktorého gólovú hlavičku obrancovia odvrátili z bránkovej čiary. Začiatok druhej časti patril hosťom, ale do vyloženej šance sa nedostali. Domáci vystrelili až v 60. min, no Dražkovec minul cieľ. Veľkú šancu mal v 63. min P. Staňo, ale po prihrávke Pappa jeho parádička neslávila úspech. Záver bol v znamení domáceho tlaku, a keď Madara v 90. min nepremenil tutovku, zápas skončil remízou.

Góly: 35. Papp – 42. Svorad.

Rozhodoval Floriš, 120 divákov.

H. PORUBA: Smolka – J. Staňo (Ďuriš), R. Staňo, Majerík, Papp, P. Staňo, Repáč (Petrušek), Madara, Vlasatý, T. Staňo, Prostinák (Dražkovec).

ŠIMONOVANY: Čangel – Švec, Reichel, Geleta, Vlčko, Varga, Bárta (Straka), Hudok, Rybanský, Svorad, Černo (Gramantik). ONDREJ MIŠECH

Ladce – Podolie 3:0 (3:0)

V 12. min otvoril skóre E. Mražík, ktorého strela vypadla brankárovi z rúk a lopta skončila v sieti. V 23. min Omastovu strelu J. Váň vykopol z bránkovej čiary a dorážka skončila tesne vedľa. O dve minúty Homerov priamy kop usmernil Martinka hlavou tesne nad bránu. V 27. min Bezák krásnym halfvolejom zvýšil na 2:0. V 39. min F. Váň podbehol center Martinku, ale dôrazný Bezák poslal loptu znova do siete. Dve minúty pred prestávkou Udržal mieril tesne vedľa domácej brány. V 57. min Augustínov gól neplatil pre ofsajd. Priamy kop Ščepka v 62. min Janke vyrazil na roh a v 65. min v dobrej šanci Martinka namiesto strely prihral spoluhráčovi do ofsajdu a gól neplatil. Janke vytlačil na roh v 75. min Švajkov priamy kop a o minútu netrafil bránu E. Mražík. Augustínovu strelu v 82. min Janke vykopol nohou a Ohrablovu hlavičku v 87. min reflexívne vyrazil nohou. Zvýšiť mohol v 90. min po Bezákovej prihrávke Marián Habánek, no trafil iba brvno.

Góly: 12. E. Mražík, 27. a 39. Bezák.

Rozhodoval Páleník, 100 divákov.

LADCE: Janke – Zajac (Kušík), Homer, F. Váň, Eliáš (Šedík), J. Váň, E. Mražík, Mikuška, Martinka (Marián Habánek), Bezák, Melicher.

PODOLIE: Vojtech – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka, M. Hrušovský, Udržal (Ohrablo), Gučík, Omasta, Bobocký (Klčo), Križák (Ivana), Augustín. FERDINAND GACH

Malá Čausa – Borčice sa nehralo kvôli baráži

Ďalšie výsledky 1. kola: Kočovce – V. Uherce 5:3 (1:0), 10., 48. a 58. Batelka, 53. Doboš, 82. Belica – 75. Šorec, 80. Zelník, 83. Kováč, Cigeľ - Zemianske Kostoľany 2:2 (1:2), E. Svitok, Mjartan - Hancko, Fereje, Oslany - Tr. Teplice 0:4 (0:1),19. Ruman (z 11 m), 58. Ruman, 71. Čakajík, 85. Štefula, Kamenec – Ľuborča 2:2 (2:1).

Baráž o 4. ligu

Križovany – Malá Čausa 3:1 (2:0), 17.a 31. Dolka, 84. Ľ. Tkáčovský – 89. Stopka.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?