Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

N. Dubnica ešte neinkasovala, Púchov ešte neskóroval

V 2. kole 4. futbalovej ligy zachraňoval Prečín remízu v závere.

Partizánske – Prečín 1:1 (1:0)

Už v 2. minúte sa predral po pravej strane do šestnástky Jambor, no z uhla rozvlnil len bočnú sieť. V 6. minúte Norocký vystavil hlavou do tutovky Oberta, jeho zakončenie z ôsmich metrov Miščík nohou vyrazil do brvna. V 18. minúte ušiel po ľavej strane Beňuška, z jeho prihrávky pozdĺž malého vápna z druhej vlny nabiehajúci Šimončič ešte neskóroval, ale Obertova dorážka už skončila v sieti. V 41. minúte po rýchlej akcii, ktorú rozbehol Slivka, technickou strelou zo šestnástich metrov roztriasol brvno Nižňanský. V 71. minúte prišiel trest, keď Alamsyho center Ľuboš Gajdošík bez prípravy zo štrnástich metrov poslal k ľavej žrdi domácej svätyne. V záverečnom nápore domácich najskôr v 81. minúte po Šimončičom zahratej štandardke Hullman hlavou pohladil ľavú spojnicu. Následne, v 83. minúte si Miščík najskôr poradil s Jamborovým prudkým strieľaným centrom, v 87. minúte s Hullmanovou strelou po zemi z trinástich metrov a v nadstavenom čase z pravého vinkľa vyškriabol Norockého štipľavku z osemnástich metrov.

Góly: 18. T. Obert – 71. Ľ. Gajdošík. R Z. Kukan, 150 divákov.

TEMPO: Klačanský –Norocký, Macega (79. Beleš), Kermiet, Šimončič (86. Kompas), Křapka, Slivka, Jambor, Beňuška (67. Hullman), Obert, Nižňanský, tréner: R. Greguška.

PARTIZÁN: Miščík – Briestenský (72. M. Vrábel), Rosina, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Almasy, Orávik, Kostelánsky, Vicena (46. P. Štrbák), Hybben, Topor (65. Krabač), tréner: J. Fábry.

N. Dubnica – H. Obdokovce 2:0 (0:0)

V zápase dobrej úrovne mali domáci častejšie hru pod kontrolou. Hostia sa spoliehali na prehustenú defenzívu a vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 25. min po rohu hlavičkoval Šamánek do bočnej siete. V 29. min Ranušovu strelu Sláma vyrazil a volej Švikruhu letel vedľa. V 33. min priamy kop Ďurčeka brankár kryl a v 42. min Uhrík prestrelil. Raketový nástup N. Dubnice priniesol v 46. min vedúci gól. Maník priťukol loptu E. Brixovi, ktorý zo šestnástky trafil presne. V 53. min Ranuša nedal a po jeho centri v 56. min trafil Burdej žrď. V 69. min E. Brix našiel Maníka, ktorý po zasekávačke na obrancu pridal strelou k žrdi druhý gól. O minútu ušiel Kuchtiak a jeho center v poslednej chvíli vytlačil končekmi prstov Rekem. Po ďalšom centri Kuchtiaka v 82. min Masár zblízka prestrelil. V 87. min po Závodného centri Maníkovu prudkú hlavičku brankár reflexívne vyrazil.

Góly: 46. E. Brix, 69. Maník.

Rozhodoval Kozolka, bez ŽK, 100 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej (Marušinec), Štiffel, Behan (Závodný), E. Brix (Struška), Šamánek, Ďuriš, Ranuša, Maník, Švikruha, Golej.

H. OBDOKOVCE: Sláma – Janček (T. Kopún), Kuchtiak, Hubinský (Šiška), Rybanský (Bisák), Ducký, Masár, Bošanský, Lacika, Uhrík, Ďurček. ZDENKO BEŇO

Dolné Vestenice – Púchov 0:0

Hostia sa predstavili s mladým kolektívom – najstarší hráč v základnej zostave Púchova mal 20 rokov. Na šmykľavom teréne obe družstvá predvádzali rýchly a bojovný futbal zakončovaný častou streľbou. Najlepšími hráčmi oboch celkov boli brankári Jurenka a Ciesar, majúci najväčšiu zásluhu na bezgólovom výsledku. Najusilovnejším strelcom domácich bol Belko, ktorý na bránu vyslal sedem striel, gólman Púchova bol však na svojom mieste. V 73. min sa neujala Slaného strela z trestného kopu. Domáceho Jurenku medzi tromi žrďami preverili hosťujúci Gamboš, Kmošena, Pastorek a Pokorný, diváci však gól do záverečného hvizdu nevideli.

Rozhodoval Darnadi, 150 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Bako, Kolenčík, Slaný, Šrámka, Stručka, Zuzula, Belko, Škarka, Cagáň, Bučko, striedal Šamko.

PÚCHOV: Ciesar – Pagáč, Crkoň, Kmošena, Zavadzan, Loduha, Pokorný, Kopiš, Bielik, Gamboš, Mišík, striedali Pastorek, Leško. M. VAŽAN

Ďalšie výsledky 2. kola: Bošany – Holíč 2:0 (0:0), 55. Zvala, 73. Frank, Lehota pod Vtáčnikom – Krtovce 2:2 (1:1), 12. Kohút, 50. Pavlovič – 23. Hrnčiar, 84. Zaťka (z 11 m), Horná Nitra – Častkovce 2:0 (1:0), 17. Belák, 70. Kamden, Križovany - Kanianka 1:4 (0:3), 63. Dóka – 35. a 78. Pekár, 8. Khadir, 20. Šnic, R. Zachar, N. Pravno - Trenč. Stankovce 2:2 (1:1), 26. a 53. Kaman – 15. a 85. Sedláček,

1. Kanianka 2 2 0 0 10:1 6 (+3)

2. Horná Nitra 2 2 0 0 4:1 6 (+3)

3. N. Dubnica 2 2 0 0 3:0 6 (0)

4. Prečín 2 1 1 0 4:1 4 (+1)

5. Lehota 2 1 1 0 3:2 4 (+1)

6. Častkovce 2 1 0 1 8:2 3 (0)

7. Holíč 2 1 0 1 3:2 3 (0)

8. Bošany 2 1 0 1 2:6 3 (0)