Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Borčice dvakrát vyhrali vonku a sú prvé

V 5. futbalovej lige vyhrali Ladce derby s Ilavou a H. Poruba získala prvú výhru.

Horná Poruba (v modrom) sa proti Podoliu dočkala prvej výhry v sezóne.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Ladce – Ilava 3:0 (0:0)

Prvý polčas bol obojstranne opatrný a až v 29. min vo vyloženej šanci Habánek mieril tesne vedľa. V 40. min Janke vyrazil nebezpečnú strelu R. Sviečku. V 48. min Bezák hlavičkoval tesne vedľa a v 53. Martinka po Bezákovej prihrávke otvoril skóre. Bezákovu strelu v 68. min Cabaj kryl a v 79. min Martinka prehodil vybiehajúceho brankára a obrancovia Ilavy lopte v ceste do siete nezabránili. V 83. min Mikuška po Bezákovej prihrávke volejom uzavrel výhru Ladiec.

Góly: 53. a 79. Martinka, 83. Mikuška.

Rozhodoval Kollárik.

LADCE: Janke – K. Mražík (Kušík), Homer, F. Váň, Eliáš, J. Váň, E. Mražík (Šedík), Mikuška, Martinka, Bezák, Habánek (Makas).

ILAVA: Cabaj – Mikula, Puček, L. Sviečka, Galko (Brokeš), Šedo (Martinka), Strapko, Galbavý, Kňažek, Pagáč, R. Sviečka. FERDINAND GACH

H. Poruba – Podolie 5:2 (2:1)

Úvod patril hosťom, ktorí vyťažili tri rohy a dve dobré šance spálili Augustín a Omasta. Domáci sa prvýkrát dostali k streľbe v 16. min, keď Vlasatý vyskúšal pozornosť Nemčeka. V 19. min tvrdo vystrelil Papp, obrana jeho strelu zrazila na roh, po ktorom otvoril skóre hlavou Dražkovec. V 25. min vyrovnal M. Hrušovský, ktorý vrátil do siete loptu odrazenú od žrde. Domáci mohli skórovať v 35. min, no v poslednej chvíli pred T. Staňom zachránil Nemček. V 40. min po rohu Dražkovca sa k lopte dostal Papp a nekompromisne ju poslal do siete. Kováč zachraňoval pred Ščepkom a na druhej strane sa vyznamenal Nemček. V 57. min pomohlo hosťom brvno, odkiaľ sa odrazila na čiaru a do poľa. Omastovej strele v 65. min chýbali centimetre. O dve minúty po peknej uličke Madaru dal T. Staňo tretí gól. V 69. min pridal ten istý hráč štvrtý gól po prihrávke P. Staňa. Hostia v 74. min znížili Udržalom po chybe obrany. Piaty gól H. Poruby dal P. Staňo po prihrávke T. Staňa. V 87. min M. Hrušovský hlavičkoval do Kováčových rúk a na druhej starne sa nepresadil Madara.

Góly: 19. Dražkovec, 40. Papp, 67. a 69. T. Staňo, 80. P. Staňo - 25. M. Hrušovský, 74. Udržal.

Rozhodovala Matulová, 80 divákov.

H. PORUBA: Kováč – Repáč (Čurík), R. Staňo, Majerík, Papp (J. Staňo), P. Staňo, Dražkovec (Škorvánek), Madara, Vlasatý, T. Staňo, Prostinák.

PODOLIE: Nemček – R. Hrušovský, Ščepko, Martin Gučík, M. Hrušovský, Udržal, Klčo, Omasta, Bobocký (Ohrablo), Križák (Marek Gučík), Augustín. ONDREJ MIŠECH

Cigeľ – Borčice 3:5 (2:2)

Sebavedomí hostia sa od úvodu netajili tým, že si prišli po tri body. Cieľ začali napĺňať v 23. min, kedy sa zásluhou Staňa ujali vedenia. Ten istý hráč v 34. min pridal druhý gól Borčíc. Domáci ani za tohto nepriaznivého vývoja nerezignovali a v 42. min zaznamenal Bugár dôležitý kontaktný gól. Keď sa už zdalo skóre prvého polčasu definitívne, Orság po rohovom kope hlavou potešil fanúšikov vyrovnávajúcim gólom. Do vedenia sa po zmene strán v 62. min dostali opäť hostia, do streleckej listiny sa zapísal Tomko. Ten istý hráč v 80. min zápasu stanovil na 4:2 z pohľadu hostí a Staňo v 85. min dokonal svoj hetrik. V záverečnej minúte prehru Cigľa zmiernil presným zásahom Lučan.

GÓLY: 42. Bugár, 45. Orság, 90. Lučan - 23., 34. a 85. Staňo, 62. a 80. Tomko, R: Magdolen, 200 divákov.

CIGEĽ: Čertík – Ďuriš, Madarász, Orság, Svitok, Halaška, Zaťko, Bugár, Grolmus, Lúčan, Mjartan, str. Štross, Málik.

BORČICE: Kováčik – Kočka, Decký, Staňo, Grendel, Luhový, Turza, Mačina, Senko, Tomko, Kozák, str. Kostadinov, Mazáň. J. ČERNÁK

Ďalšie výsledky 3. kola: Stará Turá – Malá Čausa 2:1 (1:1), 20. Popelka, 55. Peterka – 40. V. Drozd, Kočovce – Zem. Kostoľany 1:2 (0:2), 87. Batelka – 12. Oršula, 13. Fereje, Ľuborča – Šimonovany 1:1 (0:0), 75. Koníček – 84. Švec, Oslany - Veľké Uherce 1:2 (1:0), 39. M. Hudec – 50. D. Jakubis (z 11 m), 84. M. Beliansky, Kamenec pod Vtáčnikom - Trenč. Teplice 2:2 (2:2), Šimo, D. Fábry - Tomáš, Verchola.

M. Čausa – Borčice 0:2 (0:1)

V dohrávke 1. kole bol nováčik na pôde neúspešného barážistu v prvom polčase lepším mužstvom. Hostia kontrolovali hru, a v 38. min sa ujali vedenia, keď po spolupráci Jakuša s Tomkom Staň hlavičkou do protipohybu prekonal brankára. V závere polčasu vyrazil Kováčik nebezpečný priamy kop, ale Stopka z troch metrov prestrelil bránu. Po prestávke domáci ohrozovali bránu Borčíc zo štandardných situácií, ale bez úspechu. V 61. min po akciu Mačinu a Sedláčka Staňo zvýšil na 0:2. Zvýšiť mohol Luhový, no po sóle netrafil bránu.

Góly: 38. a 61. Staňo.

Borčice: Kováčik – Turza, Senko, Grendel, Decký, Kozík, Jakuš, Luhový, Kočka, Tomko, Staňo (striedali Kopačka, Sedláček, Mačina). (JŠ)

1. Borčice 3 3 0 0 9:4 9 (6)

2. Tr. Teplice 3 2 1 0 10:2 7 (4)

3. Stará Turá 3 2 1 0 3:1 7 (1)

4. Veľké Uherce 3 2 0 1 9:6 6 (3)

5. Ladce 3 2 0 1 6:4 6 (0)

6. Zem. Kostoľany 3 1 2 0 4:3 5 (2)