Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Vyhrala iba Nová Dubnica

V 4. futbalovej lige sa nedarilo Prečínu a ani Púchovu, ktorý neskóroval už 360 minút.

Bošany - Púchov 1:0 (1:0)

V prvom polčase mali prevahu domáci, ktorí zatlačili súpera na jeho polovicu a vypracovali si aj gólové šance. V 10. minúte po pravej strane ušiel Jech, jeho center len o chlp minul Murko. O dve minúty po signáli z rohu Pagáč strelil tesne nad bránku. V 15. minúte strelu Zvalu brankár s námahou vyrazil. V 19. minúte L. Hodálova strela minula bránku hostí. V 22. minúte ušiel Jech, k lopte sa dostal Zvala a z desiatich metrov páli nad. V 25. minúte si na center Kapustu nabehol J. Minarovič a z voleja nedal brankárovi hostí šancu. V 34. minúte strelu L. Hodála zvnútra šestnástky brankár s námahou vyrazil. O minútu skoro prekvapil Buláka ďalekonosnou strelou Zavadzan. Ďalšie šance mali Kúdela a Jech. V závere zápasu ušiel hosťujúci Kmošena alebo obrana domácich strelu zablokovala.

Gól: 25. Minarovič. Rozhodoval Valent, 100 divákov:

BOŠANY: J. Bulák – B. Kapusta, Zvala, Kúdela, Jech (77. T. Latka), Minarovič, Kostolný, Mikloš, Frank, L. Hodál (75. Meluš), Murko.

PÚCHOV: J. Ciesar – Pagáč, Crkoň, Kmošena, Pokorný, Luhový, Pastorek, Kopiš, Zavadzan (50. Leško), Matej Lotuha, Mišík.

Križovany – Prečín 4:1 (0:1)

V úvode stretnutia mali hostia miernu prevahu v strede poľa, boli to však domáci, ktorí mohli udrieť, no to by musel L.Táčovský premeniť svoj samostatný nájazd. Nedáš-dostaneš. V 18. minúte vystrelil z hranice šestnástky Almáši a hostai sa ujali vedenia. Domáci zostali po góle zaskočení, vytvárali si tlak, ale chýbal im vždy povestný posledný krok. V úvode druhého polčasu sa však presadil Dóka a domácich postavil na nohy. Keď v 70. minúte unikol po pravej strane L. Táčovský a svoj nájazd premenil strelou k vzdialenejšej tyči na gól, bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Na bránu Prečína sa valil jeden útok za druhým. V 83. minúte sa uvoľnil cez dvojicu brániacich obrancov Dóka a zvýšil už na 3:1. Gólový účet stretnutia uzavrel gólom zvnútra šestnástky Baláž a spečatil tak prvú výhru pre domáci tím.

Góly: 48. a 83. Dóka, 70. L. Táčovský, 85. Baláž. - 18. Almáši, R. Roman, ŽK: Vrábel, L. Gajdošík, Kostolanský, Masaryk (Prečín). 150 divákov.

KRIŽOVANY: Drinka– Hrubý, T. Táčovský, Madara, Šuran, Barniak, Dóka, Horský, Bláž, L. Táčovský, Šiška (Hermanský, Partel, P. Vrábel).

PREČÍN: Miščík – Topor, Vrábel, M. Gajdošík, L. Gajdošík, Almáši, Oravík, Kostolanský, Rosina, Hybben, Masaryk (Savecký, Driestenský). STANISLAV CIBULKA

N. Dubnica – Častkovce 3:0 (2:0)

Vo výbornom zápase sa domáci revanšovali za minulotýždňový slabý výkon. Súpera nepustili takmer do žiadnej šance a už v 15. min po Behanovom centri Maníka vychytal brankár. Po peknej kombinácii v 22. min Švikruhov center Palkech neudržal a Ranuša otvoril skóre. V 32. min Ranušovu strelu Palkech vyrazil nohou. V závere polčasu Ranuša poslal Švikruhu do nájazdu a v 45. min bolo 2:0. Druhý polčas domáci pozorne bránili a hrali na brejky. V 86. min po faule na Goleja premenil bezpečne jedenástku Ranuša. Ten istý hráč mohol dosiahnúť hetrik, ale v 88. min nepremenil sólo.

Góly: 22. a 86. Ranuša (druhý z 11 m), 45. Švikruha.

Rozhodoval Martinovský, ŽK: Rusnák, Ščepko, Meliš, 100 divákov.

N. Dubnica: Rekem – Smolka, Štiffel, Behan (Marušinec), Struška, Šamánek, Kolman (Sokolík), Ranuša, Maník (Suchý), Švikruha, Golej.

Častkovce: Palkech – Rusnák, Kališ, Gono, Hevier (Meliš), Luštík (Herák), Osuský, Kostelan, Ščepko, Madro, Ostrovský (Bako). ZDENKO BEŇO

Ďalšie výsledky 4. kola: Dolné Vestenice – Partizánske 0:1 (0:0), 64. Šimončič (z 11 m), H. Obdokovce - Krtovce 0:0, H. Nitra – Kanianka 8:1 (3:1), Bublák 3, Viktory 2, Baláž, Černák, Kamdem - M. Pekár, Lehota pod Vtáčnikom - Trenč. Stankovce 3:1 (2:0), 16. a 90. M. Šimko, 42. Kriška – 86. Šlesinger, Nitr. Pravno – Holíč 0:1.

1. H. Nitra 4 3 0 1 13:4 9 (+3)

2. Holíč 4 3 0 1 10:2 9 (+3)

3. N. Dubnica 4 3 0 1 6:1 9 (0)

4. Lehota 4 2 2 0 8:5 8 (+2)

5. Kanianka 4 2 1 1 12:10 7 (+1)

6. Prečín 4 2 1 1 7:6 7 (+1)

7. Tr. Stankovce 4 2 1 1 6:6 7 (+1)

8. Partizánske 4 2 1 1 3:4 7 (+4)